• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bu ne yaman çelişki! Davutoğlu'ndan Erdoğan'a ilginç uyarı: Tasfiye etmek istiyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 28 Şubatçı zihniyetin temsilcisi CHP ile kol kola yol yürüdüğünü ve aynı söylemlerle muhalefet dilini kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı cephe aldığını unutarak "Sayın Erdoğan'ı buradan uyarıyorum, aklı başında herkesi uyarıyorum, bundan sonraki ilk aşamada Erdoğan da tasfiye edilecek ve muhafazakarların bir daha başı dik dolaşamayacakları tarzda otoriter rejim kurulacak" iddiasında bulundu.

Yeniakit Publisher
2021-01-17 20:15:00 -
Bu ne yaman çelişki! Davutoğlu'ndan Erdoğan'a ilginç uyarı: Tasfiye etmek istiyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Karar'a konuştu. Kendi hareketleriyle çelişkili ifadeler kullanan Davutoğlu, CHP ile kol kola gittiğini unutarak 28 Şubatçıların vesayetine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Uyarıyorum" diyerek çağrıda bulundu.

"Erdoğan'ı tasfiye edecekler" iddiası

"Türkiye ve Erdoğan, şu anda 28 Şubatçıların vesayeti altında. 28 Şubat'ta Türkiye'ye otoriter bir deli gömleği giydirmek isteyenler, şu anda Erdoğan'ı kuşatmış durumda." ifadelerini kullanan Davutoğlu, "Sayın Erdoğan'ı buradan uyarıyorum, aklı başında herkesi uyarıyorum, bundan sonraki ilk aşamada Erdoğan da tasfiye edilecek ve muhafazakarların bir daha başı dik dolaşamayacakları tarzda otoriter rejim kurulacak" dedi.

"Siyasi denklemi değiştirdik"

Davutoğlu, Gelecek Partisi'nin engellendiğini iddia ederek "Türkiye'de siyasi denklemi Gelecek Partisi değiştirmiştir. Gelecek Partisi'nin önünü diğer aktörlerle birlikte engellemeye çalışıyorlar. Diğer partilerin önünde bir engel yok ama Gelecek Partisi engelleniyor" iddiasında bulundu.

"Bu öldürme kastıyla yapılan bir eylemdir"

Sopalı ve silahlı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın kafasına 17 dikişi atıldığını ve ameliyat olduğunu hatırlatan Davutoğlu "Bu öldürme kastıyla yapılan bir eylemdir. Fiilen içinde silahlı vardır. Beş kişiden, ikisi silahlı." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YİĞİT

Şirazesi istikameti kayık olan sensin davutoğlu merak etme sen.Erdoğanı sen dahil onun karşısındaki her siyasetçi siyaset kanalizasyonundan tasviye edilmeye mahkumfur.NOKTA........
 • Yanıtla

abdrhman

bu açıklama resmen tehdittir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23