• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bu gözler bunu da gördü! Bu ne hâl Özlem Gürses?

Melih Altınok, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın önünde iki büklüm eğilen Özlem Gürses'in, yaptığı yıkama yağlamayla röportaj esnasında Ekrem İmamoğlu'nu bile utandıran Sedef Kabaş'ı alt ettiğini belirtti.

Yeniakit Publisher
2022-07-03 11:28:00 -
Bu gözler bunu da gördü! Bu ne hâl Özlem Gürses?

Melih Altınok, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın önünde iki büklüm eğilen Özlem Gürses'in, yaptığı yıkama yağlamayla röportaj esnasında Ekrem İmamoğlu'nu bile utandıran Sedef Kabaş'ı alt ettiğini belirtti. Altınok, Sabah gazetesindeki yazısında şunları kaydetti:

"Gazetecinin "tarafsızlık" iddiası bir mittir.

Zira her insan gibi gazetecinin de bir görüşü, desteklediği siyasi programı vardır; olmalıdır da.

Önemli olan doğru bildiğinizi, gördüğünüzü söylemek, savunmak, anlatmaktır. Bulunduğunuz mahallenin baskısına aldırmadan, "Ne derler" diye düşünmeden...

Dolayısıyla dünyanın her yerinde gazeteciden beklenen tarafsızlık numarasıyla mış gibi yapması değil, eleştirelliğini korumasıdır.

Pandemi sürecinde ak koyunu kara koyunu gördük işte.

Benim diyen muhalif gazeteciler, dünyayı teslim alan otoriteye gıklarını çıkartabildiler mi?

Ana akım küresel söyleme teslim olmuşken, alternatif bilimsel tezler sansürlenirken, içlerinden biri de çıkıp "Ne oluyor" diyebildi mi?

Seyahat, eğitim ve çalışma gibi evrensel haklar askıya alınırken, ağzımızı bezlemeden sokağa çıkmamız yasaklanmışken, adlarında bol bol özgürlük geçen partilerinin yasakçı ve teslimiyetçi söylemlerini eleştirebildiler mi?

Hepsi papağan gibi aynı şeyleri tekrar edip durdu.

Arşivler ortada. Hepiniz gördünüz işte...

Sayıları bir elin parmağını geçmese de eleştirel sesler, yine Erdoğan'ı destekledikleri için "yandaş" diye yaftalanan gazetecilerden geldi.

Yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirler "bizim tarafsızların" partilerine geçince de foyaları iyice döküldü. Hepsi birer belediye gazetecisine dönüştüler.

Bugünlerde de öne geçebilmek, göze girebilmek için yalakalıkta sınır tanımıyorlar.

Ne yapsınlar, pasta sınırlı...

Yaptığı yıkama yağlamayla röportaj esnasında Ekrem İmamoğlu'nu bile utandıran Sedef Kabaş gibi rakiplerini alt etmeleri kolay değil.

Ama bence Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın önünde iki büklüm eğilen Özlem Gürses son performansıyla aradaki farkı epey açtı.

Hakikaten o ne haldir Özlem Hanım?"

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

serdar

Ne yapsın, yal veren sahibini mi ısırsın?

Gezgin

Yazdıklarınız doğru veya yanlış olduğunu tartışmıyorum!… Fakat öyle bir üslup, kelime ve cümleler kullanılmış ki hiç hoş değil. Sonuçta sizler GAZETECİ, BASIN vb sürekli göz önünde ve topluma örnek olan kişilersiniz. (Yıkama, Yağlama) nasıl bir kelimedir? Eleştiriyi geçtim hakaret bile daha düzgün kelimeler kullanılarak yapılabilir. Yazı hiç hoş olmamış. Eskilerde muhteşem Türkçesi ile GÜLGÛN FEYMAN, ZEKİ MÜREN vardı. TRT haber spikeri ve sanat güneşimiz. Hala videolarını izleyip dilimi düzeltiyorum. Bizler hangi ara böyle oldum şaşırıyorum.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23