Bomba iddia... ABD bunu ilk kez İran'a karşı kullandı: MRZR LMADIS

ABD donanmasının, insansız hava araçlarına (İHA) karşı geliştirdiği yeni savunma sistemiyle İran'a ait İHA'yı düşürdüğü ileri sürüldü.

23 Temmuz 2019 Salı 06:24
Bomba iddia... ABD bunu ilk kez İran'a karşı kullandı: MRZR LMADIS

Military.com internet sitesinde yer alan, ABD Savunma Bakanlığı tarafından doğrulanan habere göre, ABD'nin ürettiği yeni "MRZR LMADIS" adı verilen İHA-savar savunma sisteminin binlerce metre uzaktan İran'a ait bir İHA'yı sinyallerini karıştırarak düşürdüğü belirtildi.

Test amacı dışında ilk kez

Haberde USS Boxer adlı amfibi çıkarma gemisi Hürmüz Boğazı'nda seyir halindeyken, İran'a ait sabit kanatlı bir İHA'nın tehdit mesafesine yaklaşması üzerine, "savunma hamlesi" olarak düşürüldüğü ifade edildi. Küçük bir asker cipe yüklü olan elektronik harp sisteminin test amacı dışında ilk kez kullanıldığı kaydedildi.

Sinyal bozucularla etkiliyor

Komuta modülü ve sensör modülü olmak üzere iki kısımdan oluşan sistemin, tehditleri radar sensörleri, kameralar, radyo frekans detektörleri ve sinyal bozucularla tespit etme ve uzaktan sinyal bozucularla etkileyerek düşürme kapasitesi olduğu belirtildi. Sistemin daha önce karada ve denizde test edildiği açıklandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Temmuz 2019 Salı 05:32

YORUM YAZ

  • mevhibe inalmevhibe inal25 gün önce
    Düşmanın da beterinin beteri var. En kötüleri HAARP teknolojileri, kimyasal-biyolojik silahlarla insan-doğa-dünyayı katledenler. Bunlar için laboratuvarlar kuranların insan sınıfında sayılmaması gerekir..
  • Ax111Ax11125 gün önce
    Ohoooooooooo, Çanakkale'den geçen geçene. Bu nasıl iş ya hu? Nasıl geçilmezmiş? Anlaşılan "Çanakkale'den" geçememişler ama Çanakantenden" geçmişler. CHP geçiyor, Yunan savaş gemisi geçiyor, Fransız savaş gemisi geçiyor. LGBTİ'si geçiyor. Geçmeyen yok maaşallah. Çanakantenden geçtiler cebimize kadar girdiler. Her gencin elinde bir lob cep tlf. paso yanlış adres ve sokaklarda dolanıyorlar. Ondan sonra İstanbul'u ,Ankara'yı nasıl kaybettik?!?!?!?!?
  • hsyn2802hsyn280226 gün önce
    Demek ki İHA veya SİHA var diye sevinip göbek atmıyacaz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019