‘Bölgeyi hedef alırız’ diyen ABD’ye sert cevap! ‘Vurabileceklerimiz arasında F-35’ler de var’

Türkiye’ye gönderilen S-400’ler sonrası rahatsız olan ABD, Rusya ile F-35 savaş uçağı konularındaki söz dalaşını devam ettiriyor.

21 Eylül 2019 Cumartesi 09:02
‘Bölgeyi hedef alırız’ diyen ABD’ye sert cevap! ‘Vurabileceklerimiz arasında F-35’ler de var’

Hürriyet’in haberine göre, ABD ile Rusya arasında S-400 hava savunma sistemi ve F-35 savaş uçağı konularındaki söz dalaşı devam ediyor.

NATO’nun Avrupa ve Afrika Hava Kuvvetleri sorumlusu ABD’li General Jeffrey Harrigian’ın “Rusya bize saldırırsa onların batıya en yakın toprak parçası Kaliningrad bölgesini hedef alırız” açıklaması üzerine Rusya Savunma Bakanlığı cevaben yayınladığı açıklamada “Kaliningrad bölgesinin havadan çok iyi korunduğundan General Harrigian’ın hiç şüphesi olmasın. Vurabileceğimiz hava tehditleri arasında sadece Amerika’daki vergi mükellefleri için görünmez olan F-35 beşinci nesil dedikleri uçak da var. Türkiye’ye sağladığımız S-400 hava savunma sistemleri F-35 uçaklarının fiyasko olduğunu kanıtlayacağı için tedirginliklerini ve Türkiye’ye neden bu uçakları vermek istemedikleri endişelerini anlıyoruz” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Eylül 2019 Cumartesi 09:02

YORUM YAZ

 • Göksen MereyGöksen Merey1 ay önce
  amerika daha uzun yıllar en büyük güç olmaya devam eder, teknolojiye ve silaha yaptığı yatırım rusya ve çinin toplamından hala daha fazla, en iyimser avrasyacılar bile Çinin 30 yıldan önce oda ekonomisi aynı hızda büyürse ABD ye sadece pasifikta rakip olacak kadar güçlenebileceğini umut edebiliyor. amerikanın hali hazırda dışarıdan almasa kendisine yetecek petrolu ve madenleri var, dünyada en iyi 20 üniversitenin hala 17 si ABD de, artı amerika çöküyor teorileri güldürmüyor bile.
 • necati güneynecati güney1 ay önce
  Herkes bir şey söylüyor! Görünmezmiş, vurup geçermiş! Ya bu görünmez uçakların kalktığı hava alanına bombalamak, yok etmek hiç kimsenin aklına gelmiyor mu?
 • Bir DostBir Dost1 ay önce
  İnsanların gözünde Amerika'nın bu kadar güçlü olmasının en temel sebebi Basını iyi kullanmasıdır oysa ki Rusya Amerika'yı askeri alanda siler süpürür...
 • Mehmet kahyaMehmet kahya1 ay önce
  ABD öyle kolay Rusya'yı vuramaz.Ancak ekonomik olarak sıkıştıran olur.Nasıl SSCB'yi çökertti.Ayrıca yeşil kuşak projesi altında Afganistan ve Pakistan'da el-kaideyi organize etti.Bizim gibi daha demokrasi olan ülkelerde 12 Eylül ile birlikte tarikatların üzerine gitti ama işte o tarikatlerde güç sahibi olunca devlete kafa tutar hale geldi.Ülkemize yazık oldu.
 • ABD STRATEJIK DÜŞMANIMIZDIRABD STRATEJIK DÜŞMANIMIZDIR1 ay önce
  Bizim düşmanımıza 30 000 tir silah ve mühimmat gönderen müttefik olamaz BENCE Ruslarla dost olmak hatta müttefik olmak gerekir.
 • BusezonBusezon1 ay önce
  Hep tehdit hep şantaj,artık sizi kimse takmıyor ve umursamıyor,sizin borunuz ötmüyor artık,iranı tehdit ediyorsun hiç borşey yapamıyorsun,venüzela ve kuzey kore,yi tehdit ediyorsun ama boş sensadece .t gibi havlayıp duruyorsun ne ısıracak dişin var nede o cesaretin.
 • UzayUzay1 ay önce
  Bağımsızlık için ülke olarak dik durmalıyız.Bunun için ülke olarak ekonomik olarak güçlü olmalıyız.2023 hedeflerine mutlaka atılacak tarım teknoloji eğitim adalet vergi alanlarında yapılacak güzel işler sağlam bir temel oluşturacaktır.
 • MuratMurat1 ay önce
  Bunun kolayıvar F35 mi görünmez yoksa S400 mü göremez denesinler girin Rusya'nın hava sahasına bizimde merekımız giderilsin .
 • BasriBasri1 ay önce
  Doğru söze ne denir :)
 • İbrahim İbrahim 1 ay önce
  Hangi ülke şu Amerika ile savaşa girse valla bende o ülke adına savaşırım bu ş....sizlerle
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  hepsi bir uçan radar. amerika hem bunları salak ülkelre satıyor para alıyor hemde vermediği kodlar ile dünyanına her yerinden radar raporu alıyor. hemde masraflar o salak ülkelerden.
 • Demir oğuź hanDemir oğuź han1 ay önce
  Helal rusya amerikalıya lafı sokmuş ş.....sizler kızılderilileri öldürdüler topraklarını iş kal ettiler şimdi adam oldular
 • Hızır İlyas HASTAHızır İlyas HASTA1 ay önce
  Blöf yapıyorlar. Silahlar satacaklar. Güç gösterisinin asil nedeni bu
 • YaşarYaşar1 ay önce
  İBRE son, Gaz kesmek yok, yola devam,
 • aliali1 ay önce
  RUSYA 1 ABD(TERÖR DEVLETİ) 0MAÇ DEVAM EDİYOR
 • vatandaş hemde chp livatandaş hemde chp li1 ay önce
  kesinlikle F35 projesi çöp olacak onun içinnato demek üye adı altında batmaya bağlanmış ineklerin ABD tarafından sağılması

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ekim 2019