• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

BMGK'ya damga vuran fotoğraf!

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi İdlib'deki gerginliği görüşmek üzere New York'ta acil toplandı. Türkiye'nin BM temsilcisi Feridun Sinirlioğlu'nun toplantı sonrası ABD temsilcisi Kelly Craft ile yaptığı birebir görüşme dikkat çekti.

Yeniakit Publisher
2020-02-29 09:50:00 -
BMGK'ya damga vuran fotoğraf!

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Suriye'nin kuzeybatısında, İdlib'de artan gerginliği görüşmek üzere ABD'nin New York kentinde acil toplandı. Toplantıya Rusya ve Suriye'nin BM temsilcilerinin görüşme sırasında sık sık bir araya gelmeleri ve Türkiye'nin BM temsilcisi Sinirlioğlu'nun toplantı sonrası ABD temsilcisi Craft ile yaptığı baş başa konuşması dikkat çekti.

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kelly Craft BMGK'da İdlib krizi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, ise ''Milyonlarca sivilin hayatı bizim ortak sorumluluğumuzda. Artık bu konseyin 'Yetti' demesi gerekiyor. Konsey Esed rejiminin savaş suçlarına 'Dur' demelidir ve bu ülkenin uluslararası barış ve güvenliğe karşı olan tehdidini fark etmelidir.'' dedi. Sinirlioğlu'nun toplantı sonrası ABD temsilcisi Craft ile yaptığı baş başa konuşma foto muhabirlerince görüntülendi.

"Türkiye'ye desteğimiz tamdır"

Craft, "Türk askerlerinin ölümüyle sonuçlanan gayrimeşru saldırılara karşılık verme konusunda Türkiye'ye desteğimiz tamdır." açıklamasında bulundu. Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu da toplantıda yer aldı. Rusya ve Suriye'nin (BM) temsilcilerinin görüşme sırasında sık sık bir araya gelmeleri dikkat çekti. 

ABD ile Türkiye baş başa

Feridun Sinirlioğlu, toplantı sonrası ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Kelly Craft ile başbaşa konuştu. İkilinin görüşmesi foto muhabirleri tarafından görüntülendi.Bu arada Feridun Sinirlioğlu, toplantı sonrası ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Kelly Craft ile başbaşa konuştu. İkilinin görüşmesi foto muhabirleri tarafından görüntülendi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Zafer

Vay be nelerden medet umuyoruz vah ülkem vah
 • Yanıtla

türk vatandaşı

enteresan,didem soydan ı abd bayragı önünde ki pozu verilip hakaret edip aşağılanılıyor ama bu habere bakınca seviniyorsunuz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı