Seçim 2019 Sayfası

Belediye reklamını yaptı cezası imama yüklendi!

Ataköy’de camide tentenin cenaze namazı kılan cemaatin üzerine çökmesi sonucu 3 kişinin ölmesi 15 kişinin de yaralanmasıyla ilgili olarak belediye yetkilileri yerine 4 imam sorumlu tutuldu. İmamlar hakkında, “taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma” suçundan hapis cezası istendi.

12 Ocak 2019 Cumartesi 12:42
Belediye reklamını yaptı cezası imama yüklendi!

Ataköy’deki Ömer Duruk Camii’nde kar biriken tentenin cenaze namazı kılan cemaatin üzerine çökmesi sonucu 3 kişinin ölmesi 15 kişinin de yaralanmasıyla ilgili olarak Bakırköy Belediyesi yerine 4 imam sorumlu tutuldu. İmamlar hakkında, “taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma” suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İddianamede, 10 Ocak 2017’de Ataköy 5. Kısım’daki Ömer Duruk Camii’nde kılınan bir cenaze namazı sırasında cemaatin altında bulunduğu tentelerin, üzerine birikmiş kar nedeniyle çöktüğü anlatıldı.

Çöken tentenin altında kalan Zihni Ganiç, Feruzan Eryürük ve Mustafa Ümit Şengezer’in öldüğü, 45 kişinin de çeşitli şekillerde yaralandığı belirtilen iddianamede, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin cenaze namazlarını kıldırmakla görevli imamlar “şüpheli” olarak yer aldı.

Tenteleri yaptıran ve üzerine reklamı içeren yazılar yazdıran ancak gerekli denetimi yapmayan Bakırköy Belediyesi yetkilileri hakkında niçin iddianame düzenlenmediği konusunda ise bir açıklık getirilmedi. 4 imam, 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istemi ile önümüzdeki günlerde Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesince yargılanacaklar.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ocak 2019 Cumartesi 12:42

YORUM YAZ

  • murat murat 3 ay önce
    ben bu haber içeriğine katılmıyorum. saçma bir haber.. belediye mahalledeki camiye tente yaptırmış, caminin görevlileri gerekli tedbirleri almamış. konunun belediyeyle ne alakası var. ne yani! fatih ilçesinde ikamet ediyorum bir çok caminin abdesthanesi ve lavabo kısmını belediye yaptırdı. vatandaşın biri yerde ayağı kaydı kafasını çarparak kaza yaşadı suç belediyenin mi? eğriye eğri diyelim. cami görevlisi 5 vakit namaz dışında da o mahalin her bir şeyinden sorumlu..
  • RamazanRamazan3 ay önce
    Bakırköy belediyesi hiç suçlu olurumu? Onlar aydın insanlar sadece reklam ve oy halkı düşünelim.. ?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019