Beklenen oldu! Huawei Rusya ile anlaştı

Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan gerilimin ardından Çin merkezli telekom devi Huawei, Rusya'da önemli bir iş birliğine imza attı.

07 Haziran 2019 Cuma 14:49
Beklenen oldu! Huawei Rusya ile anlaştı

Çin'in telekom devi Huawei, ABD ve Google ile yaşanan gerilimli günlerin ardından Rusya ile önemli bir iş birliğine adım attı. Şirket, Rus telekom şirketi MTS ile Rusya'da 5G teknolojisini geliştirmek üzere anlaştı.

Yapılan anlaşmaya göre, iki telekom şirketi önümüzdeki yıl boyunca Rusya'da yeni kuşak 5G şebekesi kuracak.

Söz konusu anlaşma Çin'in devlet başkanı Şi Cinping'in 3 günlük Rusya ziyaretinin ilk gününde imzalandı. Cinping, Rus lider Putin için "en iyi dostum" demişti.

Öte yandan, Rus telekom şirketi MTS'den yapılan açıklamaya göre; söz konusu anlaşma, beşinci kuşak şebeke sistemi olan 5G teknolojisinin geliştirilmesi ve 2019-2020 yıllarında pilot uygulamaya başlanmasını kapsıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 07 Haziran 2019 Cuma 14:49

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    16 Haziran 2019