Bekir Bozdağ, o iddia hakkında konuştu: FETÖ benden intikam alıyor!

Kardeşi Ünal Bozdağ'ın Adalet Bakanlığı'nda Personel Genel Müdürlüğü'nde görevliyken Alevileri işe almadığı yönünde iddialarla gündeme gelen Bekir Bozdağ, “Alevilerin gönlünde yerimiz vardır. Bu bir iftiradır. FETÖ’yü yargıdan temizledik. FETÖ bu iftiralarla benden intikam almaktadır.” dedi.

09 Ekim 2019 Çarşamba 15:22
Bekir Bozdağ, o iddia hakkında konuştu: FETÖ benden intikam alıyor!

FETÖ üyeliğiyleyargılanan Bakırköy Adliyesi Adalet Komisyonu üyesi eski hâkim Murat Özkan etkin pişmanlıktan yararlanmak için verdiği ifadede, eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın kardeşi Ünal Bozdağ’a ilişkin iddialarda bulunmuştu. Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre; Bakırköy Adalet Komisyonu üyeliği sırasında 2012-2013 yılı döneminde sürekli memur alımı yaptıklarını, alınacak memurların listesinin Adalet Bakanlığı’nda Personel Genel Müdürlüğü’nde görev yapan Ünal Bozdağ’dan geldiğini ileri süren Murat Özkan “Alevi yurttaşların işe alınmadığını” iddia etmişti.

“Bu FETÖ’nün iftirası”

Haberin ardından eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, söz konusu sözleri iftira olarak yorumlayarak FETÖ’nün intikam aldığını söyledi.

Odatv’ye konuşan Bekir Bozdağ, “Alevilerin gönlünde yerimiz vardır. Bu bir iftiradır. Yargıda Birlik’i biz kamuoyunun yakından tanıdığı birçok hakim ve savcıyla birlikte kurduk. FETÖ’yü yargıdan temizledik. FETÖ bu iftiralarla benden intikam almaktadır.” dedi.

“Ayrımcılık yapmadığımı herkes söyler”

“İstediğiniz kişiye sorabilirsiniz, benim böyle bir ayrımcılık yapmadığımı yargıda çalışan herkes söyler.” diye konuşan Bekir Bozdağ, “Ben bakanlık yaptığım süre boyunca etnik yapı, inanç ayrımcılığı gözetmemiş bir insanım. Benim bakanlık yaptığım dönemde her inançtan hakim ve savcı görev yaptı. Benimle çalışan insanlara sorun bir tanesi bile böyle bir şey yapmış olabilir derse ben hatamı kabul ederim. Kesinlikle büyük bir FETÖ iftirasıdır. Kendileriyle en çok mücadele eden o dönemde yargıdan temizleyen kişilerden biri olduğum için de beni hedef alıyorlar. Bu iftiralara kimsenin itibar etmeyeceğini sanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Ekim 2019 Çarşamba 15:22

YORUM YAZ

 • erkan doğanerkan doğan6 gün önce
  Arkadaş iddialar hakkında konuşmuş yahu bu ülkenin yarı muhafazarının hepsi tescilli alevi düşmanıdır.
 • abidin kayaabidin kaya6 gün önce
  bu haberi okuyunca aklıma shp li adlet bakanı moğultay aklıma geldi. MHP'lileri RP'lilerimi işe alacağım demişti bu dede. bu dede dediğini yaptı ve MHP'li RP'li bir Allahın kulunu almadı ama kimi aldı. CHP'lileri aldı zannediyorsunuz sadece CHP'li olmak yetmiyordu o dönemde ne yetiyordu siz anladınız bunu
 • Kadir Kadir 6 gün önce
  Tuaf olan şey feto Aleviler içinde örgütlenememiş, feto nun tek örgütlenemediği giremediği il Tunceli imiş, şimdi kalkıp Alevileri kötülerler bu gazete de yapıyor hepimiz iyi biliyoruz ama bu memlekete ihanet etmemiş yegane topluluk Aleviler dir.
 • İsmail zazaİsmail zaza6 gün önce
  Dikkat edilsin fetocu itirafcılarına bunlar her tarafa çamur atarlar geçmişte nice suçsuz insanları namaz vaktini belirten saat ayarlarını bayloka yönlendiren fetocu kişiyi düşünün ne kadar mağdur insanı perişan ettiler maksat bu insanlar erdoğana düşman etsinler onun için bu itirafçılar esas kripto fetocuları açığa çıkarmazlar fetocu olmayanları fetocuymuş gibi gösterirler onun için dikkat.!
 • Metin Metin 6 gün önce
  Ha haa güle güle öldüm. 
 • Hadi beHadi be6 gün önce
  Bu memleket senin gibiler yüzünden bu halde.Irkçısın mezhepçisin.Aynı köylünü dinledim dahada nefret ettim.Almazsın aleviyi işe.Alırsan şaşarım.Geldiğin yer belli fikrin ve zikrin belli.
 • hercaihercai6 gün önce
  Aleviler de musluman ama, ayri din degilki. Haa, iftira atanlar varsa da yaziklar olsun.
 • hizipsavarhizipsavar6 gün önce
  maalesef aleviyim diyenler bir kaç çeşit. ALLAH, KURAN Peygamber sav. diyen var. eh idaere eden var. ama bir grup var ki dinle kitapla islamla hiç alakası yok ahlaksızlık içki kadın kumarher şey var. işte bunalrı temizlemek lazım. 
 • hay bin gunduzhay bin gunduz6 gün önce
  he he temizlediniz Milli eğitim bakanlığında dinçer zamanında atanan uzman yardımcıları hala zoo zoo geziyor hayır mı? 

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019