• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Batı çığırtkanlığı yapan Cumhuriyet'e 'Din Subaylığı'nda Batı örnekleri!

'Peygamber ocağı' olarak anılan orduda 27 Mayıs darbesinin ardından yasaklanan 'Din Subaylığı'nın yeniden oluşturulacağından rahatsız olan ve her fırsatta Batı'yı örnek alan Cumhuriyet ve Birgün, Batı'daki örnekleri görmezden geldi.

Yeniakit Publisher
2020-12-04 19:03:00 -
Batı çığırtkanlığı yapan Cumhuriyet'e 'Din Subaylığı'nda Batı örnekleri!

27 Mayıs darbesinin ardından fiilen, 1967’de ise hukuken kaldırılan “Din Subaylığı” birimi TSK bünyesinde yeniden ihdas ediliyor. Bu gelişmeden rahatsız olan Cumhuriyet gazetesi, peygamber ocağı olarak anılan ordudaki bu adımı 'gericilik' olarak paylaştı. Ancak her fırsatta Batı örnekleri veren Cumhuriyet, Batı'daki 'din subaylığı' örneklerini gözden kaçırdı.

'Din Subaylığı'nı 'gericilik' olarak tanımladılar

'Peygamber ocağı' olarak anılan orduda din subaylığı olmasından yine aynı kesim rahatsız oldu. Cumhuriyet ve Birgün gazetesi haberi 'gericilik' olarak duyurdu. Birgün'ün haberinde, bundan sonraki süreçte ordunun daha da siyasallaşacağı iddia edildi. Ayrıca, din subaylığı ile amacın din hizmeti değil din istismarı olduğu öne sürüldü. Ancak 'din istismarı' iddiasını destekleyen herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Cumhuriyet, Batı'daki örnekleri göden kaçırdı

Her fırsatta Batı'yı Türkiye'ye örnek gösteren Cumhuriyet ve Birgün gazetesinin gözünden kaçan gerçeği, Gazeteci Yazar Faruk Önalan sosyal medya hesabından paylaştı.

Önalan; İngiltere, ABD, Almanya ve Fransa'nın da askeri papazları olduğu gerçeğini hatırlatarak Cumhuriyet gazetesinin 'gerici' paylaşımına tepki gösterdi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yasemin

Hastanelerinde, papazlar, geziyor, papaları var patrikleri var. Osmanlı imparatorluğu döneminde Şeyhülislam. vardı onun karşılığı var mı, yıllar önce. Osmanlı ile ilgili dokümanları götürdüler kendileri, uyguluyor, bize uygulatmiyorlar. Bizim dinî değerlerimizi
 • Yanıtla

Zıya

Birakin yahudi ermeni haçlı ...lerini onlar havlasın dursun her havlayana bakarsak evin yolu bulunmaz durmak YOK YOLA DEVAM İNŞALLAH ALLAH hedef kızıl elma
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23