Başörtüsü ve ümmet düşmanlığı devam ediyor! Paçavra Cumhuriyet yine İslam’a saldırdı

Türkiye’de İslam adına gerçekleştirilen her türlü faaliyete karşıt tutum sergileyen Cumhuriyet, bugün yayınlanan “Olaylar ve görüşler” köşesindeki yazıda ümmeti reddederken, çocuklara verilen dini eğitimin bir parçası olan takke ve başörtüsüne de saldırdı.

13 Ağustos 2019 Salı 15:40
Başörtüsü ve ümmet düşmanlığı devam ediyor! Paçavra Cumhuriyet yine İslam’a saldırdı

 Oğuzhan Çağlar  yeniakit.com.tr 

Türkiye’deki Müslüman camianın tercihlerine, isteklerine ve İslam adına yaptığı faaliyetlere karşıt tutumuyla kendini göstermeye çalışan paçavra Cumhuriyet, başörtüsü ve ‘ümmet’ düşmanlığını sürdürüyor. Prof. Dr. Türkkaya Ataöv, ‘Olaylar ve görüşler’ isimli köşede, “Ümmet değil Cumhuriyet, kulluk değil bilgelik!” başlıklı yazısında çocuklara verilen din eğitiminin bir parçası olan takke ve başörtüsü giydirilmesine saldırdığı ifadelerinin yanı sıra, ümmet kavramını da reddederek İslam karşıtı tutum sergiledi.

Küçük yaştaki dini eğitim düşünceyi sınırlıyormuş!

Küçük yaştakilere dini eğitim verilmemesi gerektiğini savunan Ataöv, “Küçücük çocuğun başına takke ya da türban geçiren, başka dilden ayet ezberleten, din eğitimi yerine masallarla vakit harcayan ve rastgele yorumlarla beynini ele geçiren ile düşüncesi bu yollardan tutsak edilenden ne hayır beklenir?” ifadelerini kullanırken, uzmanlar ayet ezberlerinin dil eğitimine de katkısı olduğunu söylüyor.

Abdülhamit’i ve Vahdettin üzerinden Osmanlı’yı küçümsemesiyle varlığını idame ettiren Cumhuriyet’in bahse konu yazısında şu sözlerle hem padişahlar küçümsendi, hem de ‘ümmet’e karşı çıkıldı: “Aydın veziri boğduran Abdülhamit ya da “halk bir sürüdür” deyip yabancı zırhlısıyla kaçan sözde halife Vahdettin değil. Çözüm ümmette değil Cumhuriyette, kullukta değil bilgeliktedir. Bu yolda sorumlu aydınlar ve sessiz gibi duran çoğunluğun hareketlenmesi çağ atlatır. İkinci seçenek ise beyin ve yaşam kapılarının özgür düşünceye kapanması demektir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ağustos 2019 Salı 15:40

YORUM YAZ

 • erdoerdo4 gün önce
  fetö ye ve terör örgütlerinin ,sözcülüğünü yapan bölücü bir paçavranın yazdiklari bu milleti ırgalamıyor biz artık it ürür kervan yürür diyoruz .kahrolsun kemalizm ve laisizm .yaşasın islam ve onun mücahitleri vede ,osmanlı torunlaarı .
 • YediemirlerYediemirler4 gün önce
  Saldırr CO...
 • Mustafa Mustafa 4 gün önce
  Ululemirsiz bir dine saldırırlar. Bozulmuş tahrif edilmiş dinletinlideri var. TEVHİD dini İslamın lideri. yok.
 • Emine Altin Emine Altin 4 gün önce
  Bunlarin derdi ne toplumu ahlaksizlasdirmak edepsizlesdirmek ruhsuz kisiliksiz kendilerine kole insanlar yapmak Islam bunlara engel oluyor Islam insana duygu dusunme kisilik kotuyle iyiyi ayirt etme veriyor kafir guruhunun isine gelmiyor
 • Terörist gazete! yahudi foterine ne dersinTerörist gazete! yahudi foterine ne dersin4 gün önce
  Foter bile batıya kulluğunuzun belirtisi. Muassır medeniyet avrupanın pis medeniyetini alıp batıya kul olmaktır.
 • Doğusu...Doğusu...4 gün önce
  الر ۚ تِلْكَ آيَاتُ الْكِتَابِ الْمُبِينِ (١) إِنَّا أَنزَلْنَاهُ قُرْآنًا عَرَبِيًّا لَّعَلَّكُمْ تَعْقِلُونَ (سورة يوسف)Yüce Allâh Kur'an ı Kerîm'i, Yûsuf Sûresi'nin ikinci âyet i celîlesi'nde de beyân buyurduğu üzere "Arabca" inzâl eylemiştir. Ve hep o lisânda "aslî/orjinal"dir...Küçük çocuklar da "takke"yi başlarına "sünnet i seniyye" olduğu için takıp giyerler. Ayrıca, dînimizin direği mesâbesindeki namâzın da âdâbındandır. Yani "edeb" ile de alâkalıdır. Başlarına "gayri islâmî" serpuşlar takıp giyenler veya vücûdunun çoğu açık/çıplak gezenler acabâ niçin böyle giyinirler.?!
 • Abdullah TitizAbdullah Titiz4 gün önce
  Bilimin tarihini 300 yil sanan, yani bilim Avrupa' dadogdunu SANAN bu koca bebegi kuckken mama vermemisler . Eksik beslenme sonucu bu soyledikleri.Epey guldum . Bilimin Tarihi 300 yilmis . Vah vah .Bu adam DInler Tarihini nereden bilsin ki saygisi olsun.Yazik, tedaviye alinmali, bol vitaminli Serum takviyesi yapilmali . Aman dikkat serum TUrk mali olsun, Avrupai olmasin, 300 yillik hafizasini da kaybetmesin .
 • Adil düzen Adil düzen 4 gün önce
  Çok doğru bir tespit doğrular zorunuza gidiyor siz istiyorsunuzki her şeye biat eden ne emredilirse yapan her düşüncesi hice sayilan beyni boş bilgisiz egitimsiz bastırılmış işid militani gibi bir toplum istiyorsunuz yok öyle 3 kuruşa 5 köfte sahtekarlar
 • Sabataistler Sabataistler 4 gün önce
  Kemalistlerce kızıl sultan(!) diye iftiraya uğrayan Abdülhamid Koruma Kanunu çıkardı mı? Milleti uyutmaya çalışıyorlar yalanlarıyla!
 • Hepsi yalan!Hepsi yalan!4 gün önce
  Vahidüttin hain değildi!#YalanYazanTarihUtansın#BelgelerleGerçekTarihBeyinlerini yalanlarla yıkıyorlar çocukların!“çocuklardır. Bunlar, hamiyet-i milliyeden merhamet isterler, şefkat beklerler. Bunlar da za'f u acz ve iktidarsızlık noktasında; merhametkâr, kudretli bir Hâlıkı bilmekle ruhları inbisat edebilir, istidadları mes'udane inkişaf edebilir. İleride, dünyadaki müdhiş ehval ve ahvale karşı gelebilecek bir tevekkül-ü imanî ve teslim-i İslâmî telkinatıyla o masumlar hayata müştakane bakabilirler. Acaba alâkaları pek az olduğu terakkiyat-ı medeniye dersleri ve onların kuvve-i maneviyesini kıracak ve ruhlarını söndürecek, nursuz sırf maddî felsefî düsturların taliminde midir? Eğer insan bir cesed-i hayvanîden ibaret olsaydı ve kafasında akıl olmasaydı; belki bu masum çocukları muvakkaten eğlendirecek terbiye-i medeniye tabir ettiğiniz ve terbiye-i milliye süsü verdiğiniz bu firengî usûl, onlara çocukçasına bir oyuncak olarak, dünyevî bir menfaatı verebilirdi. Mademki o masumlar hayatın dağdağalarına atılacaklar, mademki insandırlar; elbette küçük kalblerinde çok uzun arzuları olacak ve küçük kafalarında büyük maksadlar tevellüd edecek. Madem hakikat böyledir; onlara şefkatin muktezası, gayet derecede fakr u aczinde, gayet kuvvetli bir nokta-i istinadı ve tükenmez bir nokta-i istimdadı; kalblerinde iman-ı billah ve iman-ı bil-âhiret suretiyle yerleştirmek lâzımdır. Onlara şefkat ve merhamet bununla olur. Yoksa, divane bir vâlidenin, veledini bıçakla kesmesi gibi, hamiyet-i milliye sarhoşluğuyla, o bîçare masumları manen boğazlamaktır. Cesedini beslemek için, beynini ve kalbini çıkarıp ona yedirmek nev'inden, vahşiyane bir gadirdir, bir zulümdür.”Barörtüsü çocuğa değil ergenliğe girene farzdır,asıl bedenini açmak gözlere tutsaklıktır. “Hem tefahhuş ve tefessüh etmeyen bir güzel kadın, nazik ve seri-üt teessür olduğundan, maddeten tesiri tecrübe edilen belki semlendiren pis nazarlardan elbette sıkılır. Hattâ işitiyoruz; açık-saçıklık yeri olan Avrupa'da çok kadınlar, bu dikkat-i nazardan sıkılarak, "Bu alçaklar bizi göz hapsine alıp sıkıyorlar" diye polislere şekva ediyorlar. Demek medeniyetin ref'-i tesettürü, hilaf-ı fıtrattır. Kur'an'ın tesettür emri fıtrî olmakla beraber, o maden-i şefkat ve kıymetdar birer refika-i ebediye olabilen kadınları, tesettür ile sukuttan, zilletten ve manevî esaretten ve sefaletten kurtarıyor.”
 • Hacli-Sionist kopekleriHacli-Sionist kopekleri4 gün önce
  Turk/islam milletinin icindeki Hacli-Sionist kopekleri zehir sacmaya devam ediyor
 • İdo1 İdo1 4 gün önce
  İllede ümmet illede ümmet son nefese kadar kulluk ama yalnız Allaha kulluk cumhuriyet bilesinki ümmet bizim can damarımızdırAllahaolan kullukda baş tacımızdırsenin gibi keferelerinbuna aklı ermeyebilir. Sen yoluna biz ümmet yoluna Allaha kulluğa devam inşeAllah.
 • Türk milletine serseri diyen ata çözüm değil meselaTürk milletine serseri diyen ata çözüm değil mesela4 gün önce
  İzmir iktisat kongresi açılış konuşmasını 6 paragraf da Türk milletine serseri diyen ata.!.! Bu mu çözüm kutsal kitaba dogma diyenler mi çözüm.. Ne çözüm peki.? Kökten kemalist laikçi yobaz bağnaz lık mı çözüm.?
 • Mehmet Mehmet 4 gün önce
  Dediklerinin hangisinde haksız, fikri vicdanı hür olmayan insanlar din eğitimi adı altında bu memlekete ne kötülükler yapabildiğini 15 Temmuz da feto gösterdi, siz neyi savunuyorsunuz ey Akit, herkes cemaatlere gitsin bir adama biat edip bir adamın ağzından çıkana mı itaat etsin istiyorsunuz, Arapça okunur dualar ama kimse ne anlama geldiğini bilmiyor hocalar da zaten cemaat öğrensin istemiyor, şimdi siz yerlilik millik diyip milleti uyutun ama millet uyandığı gün bu öğretilenlerin hiç birinin yerli milli Anadolu insanın olmadığını anlıyacak anlıyor da artık. Kimse dine karşı değil herkesin inancı kendine hayırı vardır, ama sizler milleti Allah’a kulluğa değil kula kulluğa çağırıyorsunuz.
 • Malatya lı Malatya lı 4 gün önce
  Bunlara giren çıkan ney ki
 • OsmanlıOsmanlı4 gün önce
  Kâfirler istemesede Allah nurunu tamamlayacak.
 • NurNur4 gün önce
  Sanane puşt cumhuriyet müslüman değilsiniz belli müslüman olsanız böyle islama saldırmazsınız gün geçmiyorbir yerlerden biri çıkıp dimize saldırıyor kimsiniz siz kim veriyor bu yetkiyi ulan biz müslümanlar kimsenin haçına putunapapazına kilisesine karışmıyoruzsizne lanöküzler Hayvandan aşağı yaratıklar susun ya kapatınpis çenenizi Rabbim versin belanızı

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019