• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başörtülü kadına yolda yürürken saldırdılar

Almanya'nın başkent Berlin'de yolda yürürken saldırıya uğrayan başörtülü kadın darbedildi. Thüringen eyaletinde ise ırkçı slogan atan kişilerce mülteci yurduna kurusıkı tabancayla ateş açıldı.

Yeniakit Publisher
2019-10-22 07:16:00 -
Başörtülü kadına yolda yürürken saldırdılar

Almanya’nın başkenti Berlin'de başörtülü kadının yolda yürürken kimliği belirsiz kişi tarafından darbedildiği bildirildi.

Berlin polisinden yapılan açıklamada, 27 yaşındaki başörtülü kadının, Friedrichshagen semtinde yolun karşısına geçerken bir kişinin saldırısına uğradığı bildirildi.

Açıklamada saldırganın başörtülü kadının karnına ayağıyla vurduktan sonra kaçtığı ve hakaret edip etmediğinin bilinmediği, saldırının başörtüsü nedeniyle yapıldığının düşünüldüğü kaydedildi.

Açıklamada, kadının saldırı yüzünden karın ağrılarından şikayet ettiği belirtildi.

Thüringen eyaletindeki Obermehler bölgesinde de mülteci yurduna kimliği belirsiz kişilerce kurusıkı tabancayla ateş açıldığı bildirildi.

Thüringen polisinden yapılan açıklamaya göre, dün sabah araçla mülteci yurdunun önüne gelen ve kurusıkı tabancayla ateş eden saldırganlar ırkçı sloganlar attı.

Olay sırasında mülteci yurdunun dışında kimsenin bulunmadığı belirtildi.

İki olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Halit

Çok acı coook..yakınım mülteci kampında çalışmaya başlayınca bir tesbitini aktardı.. dediki mültecilerin büyük çoğunluğu müslüman. Onlara hizmet veren personelin büyük bir kısmı da müslüman. Ama az sayıda çalışan mülteciler hakkında karar veren sevk ve idare eden Alman..içim burkuldu..Islam memleketlerinden her ne sebeple gelirse gelsin bu durum cook zoruma gidiyor..bizim lider taifesi vatan millet edebiyatı araplar filistin meselesini sömürerek saraylarda yaşarken.. Islam toplumunun içler acısı hali..akit bu habere bu yorum yakışmaz mi
 • Yanıtla

Empati

Normal. Turkiyedede moern giyinen kadina cok saldiri oluyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23