Başkan Yarka Şırnak zaferinin ardından Akit'e konuştu: Çukur siyaseti iflas etti!

Şırnak'ta yüzde 60'ın üzerinde oy alarak rakiplerine fark atan AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Yarka, elde ettiği zaferi; "Çukur siyaseti iflas etti." diyerek değerlendirdi.

19 Nisan 2019 Cuma 21:32

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

Şırnak'ta büyük bir seçim zaferi elde AK Partili Mehmet Yarka, yeniakit.com.tr'yi ziyaretinde 31 Mart seçimlerini değerlendirdi. 2016'daki çukur siyasetinin bölge insanı üzerinde derin izler bıraktığını söyleyen Başkan Yarka, "Yüzde 60'ın üzerinde bir oy oranıyla zafer elde ettik. Bu, Şırnak için çok iyi bir oran. Elde ettiğimiz bu sonucun iyi okunması gerekir." dedi.

'Millet evlerini yıkanlara sandıkta cevap verdi'

Şırnak'ta, 2004 Yerel Seçimleri'nden 31 Mart'a kadar HDP'nin yüksek oy oranlarıyla belediyeyi kazandığını hatırlatan Yarka; "Millet size zamanında çok güzel oy verdi. Neden hiçbir şey yapmadınız? Neden çukur siyaseti ile milletin evini yıkmak için çabaladınız? Sen milletin evini yıkarsan millet de sana sandıkta cevap verir." ifadelerini kullandı.

'Çukur siyaseti Şırnaklıları göçe zorladı'

2016'da yaşanan terör olaylarından sonra Şırnak'ın yüzde 60'ının yıkıldığını ve insanların çevre illere göç etmek zorunda kaldığını anlatan Yarka, "Biz çalışmalarımızla Şırnak olarak bölgeye model olacağız. Ben buraya siyaset yapmaya değil, hizmet etmeye geldim." şeklinde konuştu.

'Maaşımı fona aktararak yoksul hemşehrilerime yardım edeceğim'

Belediye başkanlığı süresince maaş almayacağının sözünü yineleyen Yarka, "Ben Şırnak halkına haksız olan beş kuruşun boğazımdan geçmeyeceğine dair söz verdim. Bununla birlikte maaş da almayarak, bir fon oluşturacağım. Oluşturacağımız bu fon üzerinden öğrencilere ve maddi durumu yeterli olmayan ailelere yardım edeceğiz. Belediyede araç da yok. Zaten borçlu olan bir belediyeye, kendim kullanmak üzere lüks bir makam aracı alırsam, vicdanım hiç rahat olmayacak. Bu nedenle kendi aracımı kullanacağım ve yakıtını da kendi cebimden koyacağım." dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Nisan 2019 Cuma 21:32

YORUM YAZ

 • AliAli29 gün önce
  Ankara ya da boyle bir başkan lutfen.
 • ResaResa29 gün önce
  Arkadinda fedo varsirnak secimin
 • 29 gün önce
 • AhoAho29 gün önce
 • GENÇTÜRK GENÇTÜRK 29 gün önce
  Helal olsun sana. Belediye başkanlığınırant kapısıgörenler sizi örnekalsınlar. Şırnak tan bir yiğitçıkmış halkı içinherşeyigöze alarak aday olmuş hemde hdp nın enkuvvetli yerde hdp yi darmadağın etmiş. Demekki halkınile hemhal olursan halkın da seni baştacıeder.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019