Başkan Erdoğan'dan süresiz nafaka açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin kanayan yarası olan ve aile yuvalarının dağılmasına neden olan süresiz nafaka konusuna ilişkin adım atacaklarının müjdesini verdi.

16 Haziran 2019 Pazar 01:20
Başkan Erdoğan'dan süresiz nafaka açıklaması

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, aile yapısını zedeleyen süresiz nafaka konusuna ilişkin önemli bir mesaj verdi.

Tacikistan dönüşü Yeni Akit Ankara temsilcisi Hacı Yakışıklı’nın da aralarında bulunduğu gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, dikkat çeken mesajlar verdi.

Erdoğan, süresiz nafaka konusunun masada kalmasının doğru olmadığını belirterek, "Süresiz nafaka ile ilgili çalışmaları Adalet Bakanlığındaki arkadaşlarımız, çeşitli akademisyenler, STK’larla beraber yürütüyorlar. Adil bir karar verme açısından bir tarafı koruyacağız diye bir tarafa zulmetmek olmaz. Burada adil bir neticeye ulaşmamız gerekecek bu işin masada kalması da doğru değil" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2019 Pazar 01:20

YORUM YAZ

 • U KARADDMİRU KARADDMİR1 ay önce
  Ezanı ıslıklayanları millete şikayet ederek oy devşirip Ezan-î Muhammedi protesto edenlerle yol yürümek onların düşüncesine hizmet etmek. Aileyi hedef alan zihniyeti şikayet ederek oy devşirip, aile yapımıza saldıranlarla yol yürümek onların amaçlarına hizmet eder hale gelmek. Milletin değil parti mensuplarının menfaatlerinin merkeze alındığı bir zihniyet Sayın Cumuhurbaşkanım size oy veren insanların gözündeki geldiğiniz konum bu malesef. Yine de milletin tek umudu olduğunuz için herşeye rağmen bu düşünceleri paylaşıyorum. Umarım haberiniz olur ve dikkate alırsınız. Kürtaj, süresiz nafaka, İstanbul sözleşmesi 6284 sayılı kanun Müslüman bir millete yapılan dini hükmü belli olan her zarar malesef hep en inançlı dediğimiz yönetimlerin eseri. Gençliğin geldiği nokta belli. Cimer başvurumuza rağmen mevcut kanunlar dahi erkeğe uygulanmıyor. Terör ekonomik sorunlar hep çözülür ancak adelet yoksa devlet yıkılır. Geciken adelet bile zulumken mevcudu anlatacak söz bulmak zor. Sözün bittiği yerdeyiz. artık ve hiç umudum yok. Sadece tek duam var. Yarabbi bizi dünya hayatı boyunca artarak devam eden bu zulmü reva görenleri ahiret hayattları boyunca artan bir cehennem azabına mahkum et. Hadisi şerifte münafığın özellikleri tanınmlanmıştır. Allah cümlemizi muhafaza etsin.
 • Ahmet Ahmet 1 ay önce
  Bu müjdeleri adı ADALETSİZ KALKINMA PARTİSİ inden yıllardır dinliyoruz, hiç bir faaliyet veya açıklama biz mağdur ve mazlumları, ancak inancımıza göre kanun çıktığında tatmin eder. Masada bırakır yada adaletsiz bir kanun çıkarırsanız sizde masada kalırsınız.Boş konuşmalarla bizi oyalamayı bırakın. Siz bu kadar ADALETTEN bahsedip ALLAH ın hükümlerini yok saymanız açıkhaliyle münafıklıktır. Münafıklığın bütün vasıflarını bakanlarınızla birlikte taşımıyor musunuz. Taşımıyoruz diyorsanız ALLAH ın HÜKÜMLERİYLE HÜKMEDİNİZ gerçek ADALET BUDUR. o zaman ADALET VE KALKINMA PARTİSİ olursunuz. BİZDE DESTEKLEMEYE DEVAM EDELİM.
 • A.SARIA.SARI1 ay önce
  Sayın Başkanım, lütfen ama artık, lütfen… dalga mı geçiyorsunuz yahu… masada kalmamalı derken neyi kastediyorsunuz. Masaya kadar geldi, sonra sizin beceriksiz adalet ve aile bakanlarınız pes mi etti. Eskiden gündemde bile değildi onu biliyoruz, ancak aylardır gündemde olmasına rağmen, artık milyonlarca insanın bir an önce çözüme kavuşturulsun neden çözülemiyor neden bekliyor diye sinirden patladığı ve iktidara olan daha doğrusu bakanlarınızdan hayır yok da sizden umutlu vatandaşın da artık size güveninin sarsıldığı döneme çoktan girdik. Hala masada kalmamalı gibi yorumlar artık umudunu sizden yitiren topluluklar ve ani oy kayıpları şeklinde hanenize yazılacak görmüyor musunuz. Acilen çözümü gereken bir olay nasıl çözülemez. Adil olsun istiyorsanız Allah’ın adaletinden şüpheniz mi var, Allah’ın merhametinden şüpheniz mi var? Kaynağınız belli, Allah cc. Yüce kitabımızda doğru yolu göstermiş. Bu durumlarda boşandığı koca eski eşine 4 ay 10 gün bakar. Süre ise işte ortada. Diğer konularda ise; “kadın beyanı esas alınır” hükmü yasadan çıkarılmalı, en adaletsiz hatta insanlığa vicdana ve dahi İslama sığmayan en vahim kanun hükmü bu. İspata davet yok, kadın istediği yalanı söylemekte serbest, bunun neresi adalet. Bu hükmü kaldırmamak için direnmek yakışıyor mu size? Diğer hususlar, nafaka miktarları, bunu da en adil şekle döndürmek çok mu zor. Hiçbir tarafı ekonomik açıdan çökertmemeli, koca ise nafaka ödeyen çoluk çocuğunun rızkına mani olmamalı. Tedbir nafakası kalkmalı. Dava sonunda suçlu olan kadın ise kocanın ödediği 2 yıl 3 yıl süren tedbir nafakası zulüm değil midir? Diğer konu, dava süreleridir. Tedbir nafakası %100 kadına verildiğinden davayı uzatabildiği kadar uzatmanın yollarını seçmektedir kadın. Dava uzasa bile tedbir nafakası 6 ay gibi bir süre ile sınırlandırılmalı, kadına dava aşamasında iş imkanları sunulmalıdır. Vs, vs…masada kalmasın elbet ama bir adım ileri iki adı geri şeklinde değil, en kısa sürede büyük adımlar atılmalıdır.
 • Yusuf ZORYusuf ZOR1 ay önce
  "Adil bir karar verme açısından bir tarafı koruyacağız diye bir tarafa zulmetmek olmaz. Burada adil bir neticeye ulaşmamız gerekecek bu işin masada kalması da doğru değil" Diyor Sayın Cumhurbaşkanı. Acaba diyorum neyi bekliyor bunca zaman. Onu birileri mi tehdit ediyor Yasayı AYETLERE UYGUN yaparsan seni Cumhurbaşkanlığından alırız . diye. Oysa Biz Sayın Cumhurbaşkanı ve ekibini İslam Düşmanlığının TÜRBAN üzerinden zirve yaptığı ve O'na hapis bile yatıran duruma başkaldırarak seçmedik mi? Şimdi ne oldu da o islam düşmanlarının istediği gibi ayet karşıtı yasada ısrar ediyor. Yada eğip bükmeye çalışan bir bakanı kendisinin sözünü bile küçük gören bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'u hala o koltukta oturtuyor. O kadar aile darmadağın oluyor Okadar baba cinnet geçiriyor Okadar anne o cinnettler sonunda katlediliyor. AYETE UYGUN YASA İÇİN KİMDEN ÇEKİNİYORUZ.
 • SuleymamSuleymam1 ay önce
  Adaletinizi ..ya şeriata göre karar verin yok İslam şeriatına tanımıyoruz diyorsanız o halde dünyanın hangi devletinde cocuk hariç kadına nafaka verildiği var. Siz marstsnmı geldiniz anasını satayım. Hadi kadın ve erkek eşitti..hani artık evin reisi erkek değil Di. O halde siz neyin davasını yapıyorsunuz aDaletsizler. Mecburi eğitim 12 sene. Erkekte aynı kızda aynı süre okuyor. Ve okuyorsa ayrıca erkek hayatının bir dönemini Skere gidiyorsa. Ve yasalar dogrultusunda verasette eşit olduğuna göre bu nafaka neyin nesi. Siz sizi yaratan Allah tan daha mı adaletlisibizki kadına yıllarca nafaka verecek erkekler. Sizde dinde yok vicdan da yok. Akılda yok...
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Masada kalması doğru değil elbet. Lakin sürekli konuşuyoruz, seçim öncesi mesajlar verip seçimden sonra unutuyoruz. Kadem baskısı, aile bakanının beceriksizligi oldukça daha çok konuşuruz.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Masada kalması doğru değil elbet. Lakin sürekli konuşuyoruz, seçim öncesi mesajlar verip seçimden sonra unutuyoruz. Kadem baskısı, aile bakanının beceriksizligi oldukça daha çok konuşuruz.
 • Mülayim Mülayim 1 ay önce
  Zahmet oldu. bu kadar izahat ..
 • alpalp1 ay önce
  Yunanistanın adalara geceleri asker ve silah yığınağı yaptığı ve türkiye ile savaşa gireceği haberleri geliyor.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  Ağızlarınızdaki adalet sözü küfür ve zulüm. ADALET=ALLAHIN HÜKÜMLERİDİR Bunu uygulamayanlar büyük zulüm işlemekte ve kafir olmaktadırlar. Bunu böyle kabul etmeyende müslüman değildir. Allahın hükümlerini istemeyende müslüman değildir Müslüman bu hükümlere teslim olmuş namaz kılan zekat verendir. İslamın şartı vardır.
 • AviniAvini1 ay önce
  14 sen dir yurtdışında boşandık / ama Türkiye deki mahkeme bir türlü boşayamadı yaşımız geçiyor sayın (haşa) bu bir sitem değildir başkanım bunun birde öbür dünyası vardır
 • ZekiZeki1 ay önce
  Fatma Şahin sağolsun.Bu işin müsebbibi O ve Ak parti.,Kadınları koruyorlar ya.
 • İsmail İnanİsmail İnan1 ay önce
  Sayin baskanim nicintoplum icin acil ve elzem olan konular hakkinda Adalet Bakanligi hep sonu gelmeyen calismalar yapmakta bir turlu neticeye varilmamaktadir. Af surekli nafaka gibi yuzbinlerce insani ilgilendiren bu konular neden suruncemede kalmaktadir. Toplumu bu kadar rahatsiz eden konularin cozumlenmemesi siyasi erke olan guveni olumsuz etkilemektedir. Mahalli secimlerde bunu hepimiz gorduk. Dini orf adet ve geleneklerimize karsi olan sivil toplum orgutu adialtinda orgutlenen mor cati kadem vb. kuruludlarin baskisina boyun egilmemelidir. Sorunlar bir an once cozumlenmelidir.
 • abdrhmnabdrhmn1 ay önce
  hala adım atılmadımı yani

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019