Başkan Erdoğan'dan önemli atamalar! Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyanet İşleri Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kuruluna ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

12 Eylül 2019 Perşembe 08:04
Başkan Erdoğan'dan önemli atamalar! Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne Akif Pusmaz, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Mehmet Bilgin, Burdur İl Müftülüğüne ise Enver Türkmen atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığına Ulaş Gönen Kırlı'nın ataması gerçekleştirilirken, Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Bilal Eken, Hakkari İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Ali Elgin getirildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu İkinci Başkanlığına Selamettin Ermiş atanırken, üyeliklerine ise Ahmet Kılıç, Nurettin Şar ve Rıdvan Kahveci getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı 

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör ile Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Hayati Cankaloğlu ise görevlerinden alındı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 08:04

YORUM YAZ

 • Mustafa33Mustafa338 gün önce
  Aile düsmanı aile bakanı neden hala görevinde
 • SelçukSelçuk8 gün önce
  Kültür Ve Turizm Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dairesi Başkanlığına atanan Ulaş Gönen KIRLICHP Milletvekili Önder KIRLI nın oğlu.Böyle bir atama nasıl oluyor. Yazıklar olsun.
 • Nadir BabaNadir Baba8 gün önce
  Hepsi de sıradan atamalar. Reisi yüceltmek için sıradan atamalara bile önemli atamalar diye manşet atanlar; hem kendilerini hem de Cumhurbaşkanınıgülünç hale getiriyorlar. Yandaş medya olmayı bırakıp tarafsız bir yayın politikası takip etseydiniz; yaptığınız haber veattığınız bu tür manşetlerin milleti ne kadar eğlendirdiğini görebilirdiniz.
 • kanunkanun8 gün önce
  DİKKAT Erdoğan Büyükşehir belediye başkanlarına yaptığıinsani ve görev adabıkonuşmasını çarpıtanlarolmuş. YURT gazetesi - Erdoğan imamoğlunu hedef aldı- yazmış. bu ülkenin gücü dürüstlükve ahlak çerçevesinde o gazeteye o başlığı atanın kulağından çekip hesap sorması gerekir.İmamoğlunu hedef aldı yazacağına imamoğlunun teröre destek veren belediye başkanlarına destek ziyaretini neden eleştirmediğini bu gazetecinin kulağını çekerek sorması lazım.
 • serhatserhat8 gün önce
  atayın bakalım.......... nereye kadar sıktınız. gerçekten mahvettiniz... torpilin dibine vurdunuz ..yandaşlar soydu sogana çevirdi........... siz de bi hayla atayın.....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019