Başkan Erdoğan’dan Doğu Akdeniz mesajı! 'Karşınızda Türkiye’yi bulursunuz'

Türkiye Barolar Birliğince düzenlenen "Kıbrıs'ta Son Söz Paneli" için mesaj yollayan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Ada'nın ve bölgenin zenginliklerinin sadece kendilerine ait olduğunu zannedenler, bugün olduğu gibi gelecekte de karşılarında Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kararlılığını bulacaklardır" ifadelerini kullandı.

20 Eylül 2019 Cuma 14:24
Başkan Erdoğan’dan Doğu Akdeniz mesajı! 'Karşınızda Türkiye’yi bulursunuz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Barolar Birliğince Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Kıbrıs'ta Son Söz Paneli" için bir mesaj yolladı.

Panelin başarılı ve verimli geçmesi temennisinde bulunan Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC)Doğu Akdeniz'deki menfaatlerine yönelik saldırıların arttığı bir dönemde gerçekleştirilen panelin Türkiye'nin uluslararası platformlarda yürüttüğü hak, hukuk ve adalet mücadelesine önemli katkılar sunacağına inandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye olarak kendi çıkarlarımızı nasıl savunuyorsak, Kıbrıs Türklerinin Ada'daki ve Doğu Akdeniz'deki haklarını da ayni kararlılıkla müdafaa ediyoruz. Kıbrıslı kardeşlerimizle birlikte Doğu Akdeniz'de başlattığımız hidrokarbon arama faaliyetlerini, halen 2 sondaj ve 2 sismik araştırma gemisi ile yürütüyoruz. Bu gemilerimizin çalışmalarını güvenle sürdürebilmeleri için deniz ve hava kuvvetlerimizin unsurları da görev başındadır. Ada'nın ve bölgenin zenginliklerinin sadece kendilerine ait olduğunu zannedenler, bugün olduğu gibi gelecekte de karşılarında Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kararlılığını bulacaklardır. Bu düşüncelerle milli davamız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimizin her birine şükranlarımı sunuyorum."

Erdoğan, fikir ve önerileriyle panele katkı sunacak tüm misafirlere teşekkürlerini ileterek, panelin Türkiye ve KKTC için hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Eylül 2019 Cuma 14:24

YORUM YAZ

  • EmrklEmrkl24 gün önce
    Bu petrol gaz ne hikmetse bize denk gelmezaylardır Akdeniz’de volta atmaktayız hemide 4 araştırma gemisiyle damla bulamadık Suriye’nin Doğusuna dönecek bu işde girdik giriyoruz bulduk bulacağız
  • ibrahimibrahim24 gün önce
    torunlarım için gelir ister silah tutarım ister patates soğan soyarım hiç olmaz sa vatan uğruna ölürüm DİK DUR EĞİLME
  • AbdullahAbdullah24 gün önce
    Kaç aydır gemiler gidiyor geliyor, ne doğalgaz ne petrol bulduk. Rum bizi doğalgaz var deyip kandırdı herhalde. Yapıtğımız harcamalarla ortada kaldık.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019