Başkan Erdoğan'dan 12 Eylül mesaj

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin yıl dönümüne ilişkin yayınladığı mesajında "Üzerinden 39 yıl geçmesine rağmen hala utançla hatırladığımız 12 Eylül, demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak kalacaktır" ifadelerini kullandı.

12 Eylül 2019 Perşembe 19:54
Başkan Erdoğan'dan 12 Eylül mesaj

12 Eylül 1980 Askeri Darbesinin yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter'dan "Üzerinden 39 yıl geçmesine rağmen hala utançla hatırladığımız 12 Eylül, demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak kalacaktır." mesajı paylaştı.

Erdoğan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Üzerinden 39 yıl geçmesine rağmen hala utançla hatırladığımız #12Eylül, demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak kalacaktır. O karanlık günlerde haksız şekilde darbecilerin zulmüne uğrayan, işkence gören, idam edilen tüm vatandaşlarımızı saygıyla ve rahmetle yad ediyorum."

"Milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğiz"

"Bu millet, bir daha asla yeni 27 Mayıs'ların, #12Eylül'lerin, 28 Şubat'ların, 15 Temmuz'ların yaşanmasına izin vermez. Bizler de her zaman darbelerin karşısında durmuş bir siyasi kültürün temsilcileri olarak Milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğiz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 19:54

YORUM YAZ

  • OyunOyun8 gün önce
    Yurtsever Devrimci Gençlik Derneği üyesi bir şahıs idam edilmişti.idamlar sağ,sol ayırt etmemiş,çok masumun kanı akmış olsa da bu DEVRİMCİ hareket,müslüman düşmanı idi.Irkçılığa karşı olan İslam’ın savunucuları sağcılara faşist diyen solcu ırkçılardı.Kenan Evren de İslam’ı istismar eden müslüman ve Başörtüsü düşmanı, ikiyüzlü birpiyondu.Bu bir oyundu.Müslümanlar bu kan akıtan şahsı desteklemediler!
  • Mert Mert 8 gün önce
    39 yıl öncesinden Türkiye de ne farklı deseniz sadece yollar ve evler değişmiş, sözde anayasayı değiştireceklerdi deilk deşik ettiler birde güçleri için kullanıyorlar, evet 39 yıl önce yaşananlardan utanıyoruz ama ilerde gençler bugünlerden de utanacaklar
  • Siyonist oyunuSiyonist oyunu8 gün önce
    Kenan Evren’in bir sözü:“Kadınların saçlarının görünmesi günah olacaksa Allah onları saçsız yaratırdı.”Başörtüsü yasağı getiren siyonist zihniyet!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019