Seçim 2019 Sayfası

Başkan Erdoğan: Milyonlarca bez torba hazırlatıyoruz

AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan "Milyonlarca bez torbayı hazırlatıyoruz ve bunları vatandaşlarımıza promosyon olarak dağıtacağız. Söylemekte biraz acele ettim belki ama söyleyeyim ki bu işi birileri alıp götürmesin" dedi.

11 Ocak 2019 Cuma 11:24
Başkan Erdoğan: Milyonlarca bez torba hazırlatıyoruz

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Son günlerdeki poşet tartışmalarına da değinen Erdoğan "Şu anda ana muhalefet yine naylon poşetlerle sokağa dökülebilir. Bizim buna karşı savaş ilan ettik. Şimdi bu şeçimlerde biz bez torbalar ve kenevirden yapılmış olan fileleri kullanacağız. Milyonlarca bez torbayı hazırlatıyoruz ve bunları vatandaşlarımıza promosyon olarak dağıtacağız. Söylemekte biraz acele ettim belki ama söyleyeyim ki bu işi birileri alıp götürmesin." dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Aday belirleme sürecinde yaşananlar geçmişte kalmıştır. Dava adamlığı bunu gerektirir. Eğer benim istediğim olursa 'eyvallah', olmazsa 'yallah' derseniz kusura bakmayın bu AK Partili değildir. Artık enerjimizi milletimizin gönlünü kazanmaya vermemiz gerekiyor. Ehliyet ve liyakatta arananlar bellidir.

'Esamesi okunmuyor'

Demokratik hukuk devleti ilkesinin en güçlü şekilde işlediği alanlardan birisi de seçimlerimizdir. Seçimlerle ilgili kurumlarımız yargı teminatıyla işlerini başarılı bir şekilde yapmaktadır. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde avukat ordusuyla tehdit edenleri, oturma eylemi yapacağız diyenleri unutmadık. Hala oturuyorsunuz, esamesi okunmuyor.

'Seçmen kütüklerinde kaydını bulamadık'

AK Parti'nin 10 milyon 337 bin üyesinden 504 binini seçmen kütüklerinde kaydını bulamadık. Bir başka ifadeyle partimizin üyesi olan, yüzde 1'lik seçmen kaybımız var. 24 Haziran'da seçmen listesinde olduğu halde şimdi olmayan sayısı 924 bine yakındır.

'Yakın markaja alacağız'

24 Haziran seçimlerine göre, ilçe değiştiren 1,5 milyona yakın seçmenin bulunuyor olmasıdır. Bunların 222 binden fazlası da bizim üyemizdir. Yakın markaja alacağız. Mernis'te adres kaydı olmayan 375 bin kişi var ki bu konuda teşkilatlarımıza önemli görevler düşüyor.

'1 milyon seçmen ilk defa oy kullanacak'

Bu yıl ilk defa oy kullanacak 1 milyon seçmenin varlığı da çok önemli. Üyelerimizden başlayarak seçmen kütüğüne giren ve çıkan herkesi takip etmesini istiyorum. Bu rakamların hepsi önemlidir, seçimlerde ortaya koyacağımız fark için önemlidir.

31 Mart seçimleri bizim için belediyecilik hizmetinde bir zirve olacaktır. Kimsenin AK Parti'ye oy vermek gibi bir mecburiyeti, borcu yoktur. Milletimizin her bir ferdini AK Parti'ye oy vermeye, biz halkımızı ikna edeceğiz. Kendini milletin üzerinde gören teşkilat yöneticisi, milletvekili veya adayı kadar AK Parti'ye zarar veren kimse olamaz. AK Parti milletimize hakim olmak değil, hadim olmak üzere yola çıkmış partidir. Siyaset milleti kendinden nefret ettirme değil, kendini millete sevdirme sanatıdır.

Hayatını davasına adamış abide isimler biliyoruz. Bunların büyük bir kısmı ahırete intikal etmiş kardeşlerimiz. Onların bu gayretlerinin semeresi olarak buralardayız. Temas ettiği herkese samimiyetle davasını anlatan gönül erleri var bizim. Bugünlere o samimi ve akıllı mücadeleyle geldik. Siyasetin teknik araçları farklılaşmış olabilir. Bayrak asmak için direklere çıkmaya gerek de olmayabilir. Hala her şey insanla başlıyor ve insanda bitiyor.

İnsanlara değerli olduklarını hissettirmenin yolu, onlarla doğrudan iletişime geçmenizdir. 'Çalmadık kapı, almadık gönül bırakmayacağız' diyoruz. Bunlar sanal ortamda olacak şeyler değil. İnsanın eliyle, gözü, kulağı, dili sanal ortamda gerçekleşmez. İnsanoğlunun o gülücüğü, o bakış, ifade tarzındaki o kullandığı kelime tüm gönülleri buraya çeker. Sanal malzemelerle olmaz, onun için de çok geniş kapsamlı çalışmayı yürütmeliyiz.

Şu anda ana muhalefet yine naylon poşetlerle sokağa dökülebilir. Bizim buna karşı savaş ilan ettik. Şimdi bu şeçimlerde biz bez torbalar ve kenevirden yapılmış olan fileleri kullanacağız.

"Milyonlarca bez torbayı hazırlatıyoruz"

Şu anda ana muhalefet yine naylon poşetlerle sokağa dökülebilir. Bizim buna karşı savaş ilan ettik. Şimdi bu şeçimlerde biz bez torbalar ve kenevirden yapılmış olan fileleri kullanacağız. Milyonlarca bez torbayı hazırlatıyoruz ve bunları vatandaşlarımıza promosyon olarak dağıtacağız. Söylemekte biraz acele ettim belki ama söyleyeyim ki bu işi birileri alıp götürmesin. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ocak 2019 Cuma 11:24

YORUM YAZ

 • misafirmisafir3 ay önce
  7 liralık soğanın yanında 25 kuruş onlara az geliyor ama vatandaş 25 kuruşa muhtaç hale geldi. çevre mi ? kim takar çevreyi!
 • Mesut SarpMesut Sarp3 ay önce
  Reiz vatandaş torbanın icini dolduracak parayı istiyor...
 • bülentbülent3 ay önce
  AAA rumuzlu dingil sen peşinden gitmeye devam et sadece donun kaldığında o zaman suratının halini görürüm! neymişbunalr doış güçlerin emir erleriymiş.herşeyi siz biliyorsunuz zten bi siz müslüman bi siz vatansever
 • CemCem3 ay önce
  ... Halkını düşünen önce bir elektrik dağıtım bedeline el atsın. Halkıma pahalı soğan sattırmam diyor lakin faturanın yarısı kadar dağıtım bedeline gık yok..
 • Gündelikçi ve VatandaşGündelikçi ve Vatandaş3 ay önce
  Biz açız, çocuklarımız aç. Bize yardım edin. Yemek verin. Sonumuz iyi değil !
 • Papaz Brunson yegeni HasanPapaz Brunson yegeni Hasan3 ay önce
  1 milyon seçmen CHP`ye oy verecek. Bez torbalari oto yikamada kurulama bezi olarak kullanacagiz.
 • MehmetMehmet3 ay önce
  Allah iyiliginizi versin.Merkez bankasından.butceye pata aktar.ve seçim için dağıtSonra çalışandan.kes
 • Oktay arkali Oktay arkali 3 ay önce
  Alis veris cantalarini daha oncede yazmistim marketlerde tesvik edilsin 50 tl ve uzeri alis veris yapana canta hediye edilsinilk ay icin diger 3 aylik dirimdada i diromli canta satsinlarmusteri memnun olur cantalarada kendi reklamlarini yazsinlar
 • Yunus 16 Yunus 16 3 ay önce
  SİZ RAHAT VE CESUR KARAR VERİN SAYIN BAŞKAN, YİRMİBEŞ KURUŞU DİLENCİ GERİ YÜZÜMÜZE ATIYOR!!! MESELE 25 KURUŞ DEĞİL!!! KİMSEYEDE MEYDANI BOŞ BIRAKMAYIZ. SİZİ GİDİ GEZİCİLER SİZİ, SİZİ GİDİ POŞETÇİLER SİZİİİİ
 • hasanhasan3 ay önce
  bez torba verene bende kıç bezi vereceğim, sıçtınız bari bulaştırmayın diye
 • misafirmisafir3 ay önce
  mühim olan poset degil mühim olan posetin DOLMASI...
 • ahmet ceylanahmet ceylan3 ay önce
  metin bey kadro yalvaracağınıza madem mühendissiniz proje yapın özel sektöre geçin üretim yapın. millete hizmet edin. herkes tutturmuş kadro kadro niye çünkü yatmak istiyorlar.
 • LeventbayLeventbay3 ay önce
  Sayın (Aaa) bir üst akıla kimsenin ihtiyacı yok sen aklını kendinede saklama ver gitsin onu kullanmıyacaksan . Akpli degil bunlar demişsin . Evet ben degilim hatta hiçbiri degilim . Ben benim vatandaşimo kadarda sen gibi tuzum kuru degil kimseyede eyvallahım yoktur sanada tavsiye ederim . Kimseye eyvallahın olmadan bir yaşam
 • misafirmisafir3 ay önce
  ama biz marketlerde BEDAVA verilen o posetleri CÖP TORBASI OLARAK KULLANIYORDUK.. simdi ne etcez ?
 • misafirmisafir3 ay önce
  ".. Söylemekte biraz acele ettim belki ama söyleyeyim ki bu işi birileri alıp götürmesin" .. Keske "birileri" de alip götürse fena mi olur?. Onlar TC vatandasi degil mi?.
 • AaaAaa3 ay önce
  Başkan seni cekemeyenler burada toplanmış aglaniyorlar sen bedavadan dapazardaki marketteki ürünleri sattirsandabir çuval altında doksen önlerine illa bı bahanelerlegelirler çünkü bunlar gerçek Akp liler değil üst akilin emir erleri..senleyiz her daim durmak yok yola devam.
 • MetinMetin3 ay önce
  Belediyede sözleşmeli personele kadro güvencesi getirmiyorsunuz, o yüzden terse oy vereceğiz. Ancak kanun çıkarsa beraber yürümeye devam ederiz. 4b li personel yıllık sözleşmeye mahkum edilmesin hepsi mühendis eğitimli kesim.
 • BOZKURTBOZKURT3 ay önce
  Ak Parti poşetin kitabını yazdı. Ne poşetmiş beee. Ülkenin tüm sorunları bitmişti sadece ve sadece poşet sorunu vardı oda hallolmuş oldu.....???
 • LeventbayLeventbay3 ay önce
  Akp iyicene saçmaladı . Felaket derecede . Seçim havası yüzünden . Devlet ciddiyeti kalmamış artık cumhurbaşkanı dahil . Bune sabah akşam poşet şimdi bez torbası seçim ğromosyonuna dahil . Gerek yok nillet çaresini bulur yazık harcadıgımız boş yere paraları harcayıp duruyoruz . Milletin oarasıyla millete sanki iyilik yapıyorlar (görünüyor) sen iki kere mazota daha 36 saat geçmeden zammı yapıştırmışsın . Ya gidin allah aşkına bi gidin ya
 • hasanhasan3 ay önce
  Promosyon olarak dagitacaklarmis. Sanki o bez torbalarin parasini ceplerinden verecekler, vatandastan alinan vergiler odeyecek o bez torbalarin parasini. Allah bilir hangi yandas firmaya vermissinizdir o bez torbalarin uretimini...
 • Osman AzarlamaOsman Azarlama3 ay önce
  Sevgili akit bi teklifim var ve bunun reisi cumhura iletilmesinde bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Reisin hanımı ve tüm ak partililerin anası olan Emine hanımı ünlü yabancı aktör Jonny Sins ile aynı projede buluşturarak bir film çekmek istiyorum. Hatta belgesel de ola bilir. Her ikisi tabi ki baş röl.
 • Bez torbaBez torba3 ay önce
  Hayat kurtarır anacığımın bez torbası satılan her poşet hayat söndürür poşet satışı yapan zincir mağazalar yasayla doğa teröristi ilan edilip ihalarla ciritlerle kipri toma ve anadolu kaplanlarıyla topyekün mucadelede ön safta milletce sağ tek poşet teröristi bırakmadan kebertip anacığımızın ördüğü kendir filelerle leşlerini taşıyıp vahşi cöp yığınlarındaçözünmeye bırakmalıyız. Anca ozaman secim zaferimiz bi başka olur.
 • Ali - Ayse...aferin!..Ali - Ayse...aferin!..3 ay önce
  cok dogru sorular yöneltmissiniz.. keske; bez torbalarin parasi kimden cikacak diye de sorsaydiniz..
 • görkemgörkem3 ay önce
  yatiyoz kalkiyoz secim!... domates, biber, patlican, sogan, ispanak, karnabahar fiyatlarindan bahseden yok!
 • RasimRasim3 ay önce
  Koskoca cumhurbaşkanı poşet hakkında konuşuyor... 
 • Hayalsiz Hayalsiz 3 ay önce
  AKPartıksenden buz gibisogudumbiliyorumcokgecoldu ama ARTIKyokumsizinledunpazaragittimaldigimalabildigimbutceminyettiğinisiralayimsize kilosu7 tl den10 tl lik hamsibirtanekivircik 4 tl iki maydonoz 2 tl bir kilo ispanak 5 tl 2kilokarnibahar 10 tl 4 kiloelma yaşıl ekşi 6 lirabunundışın da ki sebzeler6 tl dentut7 tl ye kadarçıkıyorsogan patateszatenhayeloldusizdahaposetleuğraşıyorsunuz milletevineyiyecekalamıyordahalafsalatasiyapıyorsunuzbizebeztorbaverecekmişsankibizalmasınıbilmiyoruzbizimzorumuzagidenpoşetlerparaileolmasihem alışverişyapacammarketten100 tl harciyacam ustunede poşetparasiverecemöylemi yeminediyorumsizemarttaoy vermiyecemgeridönersemde namerdim YETERartikyeteeeeeeeer
 • İş adamıİş adamı3 ay önce
  Eroin kokoyin astasi bali tiner solvent reisin dediği gibi kenevirde bi secenek bu alanda yatırımlara huz verilmeli illegal işler legal işlere donmeli
 • ŞaşkınŞaşkın3 ay önce
  Valla ne söyleyeyim, yakında yerli otomobil demiştik ama "boduk" doğurtacağız derseniz biz şaşırmayacağız!.. Ne dersiniz başkanım? Belki bundan sonra zamanı deve yolculuğuyla ölçmemiz bile mümkün olacaktır!.. Hele bir de danışman (kimileri başdanışman diyor) Mariam hanımefendi varki, sözler ağzımızdan kaçtı keşke danışılmayı bekleseydik!
 • AliAli3 ay önce
  ... Cumhurbaskanına tek bır sorum var: çöpu mu de mı bez torbada atacagım? Vatandas market torbasını cop torbası olarak degerlendıryor. Sımdı para verıp cop torbası almak zorunda kalacagım ne fark edecek? Ikısı de plastık ama çöp torbasına ben para verıyorum, market posetı ıse bedava. Marketcı eskıden para harcadıgı seyden sımdı para kazanacak! Marketcıye rant kapısı acan bu uygulama kalkmadan ben 17 yıldır sektırmeden oy verdıgım AKPARTIye artık oy ver-me-ye-ce-gım! ... Sadece fıkrımı acıklıyorum.
 • ahmetahmet3 ay önce
  Rahmetli babam da 24 haziranda Reise oy vermişti.
 • AyşeAyşe3 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanım, bana tek bir şey söyle: çöplerimi de mi bez torbada atacağım? Ha ben çöp atmak için plastik çöp torbası satın almışım, ha market poşetlerini bu amaçla kullanmışım! Her ikisi de PLASTİK!!! Vatandaş market poşetlerini atmıyor, çöp torbası olarak değerlendiriyor zaten. Çöp torbası maliyetini perakendeciden alıp, tüketiciye yükleyen AKPARTİye artık oy yok!
 • Gürkan savar Gürkan savar 3 ay önce
  Ağızınıza sağlık başkanım ama samimi olarak söylüyorum çoğu il ilçe başkanı ilğileniyor saygı ve sevgimle

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019