• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başıboş köpekler bu sefer koyunları telef etti İstanbul’da dehşet sürüyor

İstanbul Arnavutköy'deki bir evin bahçesinde otlayan koyunların arasına dalan sokak köpekleri, 3 koyunu telef ederken, 7 koyunu da çeşitli yerlerinden ısırdı.

Yeniakit Publisher
2022-05-15 07:42:00 -
Başıboş köpekler bu sefer koyunları telef etti İstanbul’da dehşet sürüyor

Haraççı Mahallesi'nde yaşayan Halil Çaylak, emekli olduktan sonra satın aldığı koyunlara bakmaya başladı. Çaylak'ın evinin önünde otlayan koyunlarına 3 sokak köpeği saldırdı. Sokak köpekleri, 3 koyunu boğarak öldürürken, 7 koyunu ise çeşitli yerlerinden yaraladı.

Durumu fark eden Halil Çaylak, köpekleri kovalayıp diğer koyunlarını kurtardı. Kuzularının annesiz kaldığı için üzüldüğünü ifade ederek, gözyaşı döken Çaylak, yetkililerden gerekli önlemleri almasını istedi.

"Elime silah alıp vursam ben suçlu olacağım"

Mahalledeki sokak köpeklerinin son zamanlarda çok fazla saldırganlaştığını söyleyen Halil Çaylak, "İnsanlara da saldırıyorlar. Koyunlarıma saldırıp öldürdüler. Elime silah alıp vursam ben suçlu olacağım. Ancak bunlar da can. Bu koyunlarımın hesabını, annesiz kalan kuzularımın hesabını kim verecek. Bir sokak köpeği kadar değerimiz yok" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ünal

Liyakatsızlık ve münafıklıktan daha çok yakınınız. Biz kendimizi duzeltmedikçe ve kusursuz görmeye devam ettikçe, şikayetlerimiz katmer katmer artarak devam edecek. Olan böyle mazluma garibana oluyor. Ahirette kamu davası var. Kendinize gelin müslümanlar! Ne geliyorsa başımıza hak ettiğimiz için geliyor. Şeytana teslim olmaya devam edersek bu İstanbul bir gün başımıza yıkılır, sonra hayıflanacak insan bulamayız! “Davranışları sebebiyle zalimlerin bir kısmını diğer kısmına yönetici yaparız.” (En’am, 6/129)

Uğur

Birkaç sene önce bizim köpek de köylülerin koyunlarını dalayıp duruyormuş, sonunda öldürdüler. Elbette köylülerimize kızamadık. Başıboş köpekken acıyıp bakmıştık, ama demek ki huyları düzelemediydi maalesef. Bu aşırı kanunların amacı resmen sade ahaliye diz çökertip onları âcizleştirmek ve böylece ekini ve nesli (hem hayvan hem insan neslini) telef etmek.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23