Seçim 2019 Sayfası

Başbakan Binali Yıldırım'dan bedelli askerlik açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlik gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bedelli askerlik gündemine ilişkin de atılması beklenen adımlara işaret eden Başbakan, "Bedelli için yeni hükümet kalıcı düzenlemeye gidecek" dedi.

14 Haziran 2018 Perşembe 23:56
Başbakan Binali Yıldırım'dan bedelli askerlik açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, moderatörlüğünü TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Yaşar Taşkın Koç’un yaptığı, 'Başbakan Binali Yıldırım Özel Yayını'nda Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar ve Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak’ın sorularını yanıtladı.

Başbakan Yıldırım, Karagül'ün bedelli askerlik uygulamasına yönelik kalıcı düzenleme gündemi için yönelttiği soruyu yanıtladı. Yıldırım, düzenlemenin yeni hükümetin ilk işi olacağını ifade etti.

BEDELLİ'DE KALICI ÇÖZÜM

Başbakan Yıldırım'ın açıklaması şöyle: "5 milyondan fazla askerlik çağına gelmiş insan var. Kimisi bakaya kimisi tecilli kimisi kaçak. Ama sorun var. Her yıl 350 bin kişi alabiliyoruz. İnsanları bekletmeye hakkımız var mı? Bu iş topyekun ele alınır. Kalıcı bir düzenleme. Artık bu mesele konuşulmasın, böyle bir çalışma yapıyoruz. Yeni hükümet bu konuyu ele alacak. Tarafların görüşü alınacak. Kalıcı düzenlemeye gidecek. Askerlik süresi de içinde, profesyonel askerlik de içinde. Sorunun varlığı ve toplumsal beklenti görülüyor."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 23:56

YORUM YAZ

 • seçimden önce bedelliseçimden önce bedelli10 ay önce
  yurt dışındaki vatandaşlara yaş şartı olmadan 1000 avro verip bedelli askerlik hakkı varyurt içindeki 5,5 milyon vatandaşta(bekleyende) aynı haktan talep ediyor yaş şartı olmadan bedel 1000 avro geniş kapsamlı bedelli askerlik haktır
 • ErsinErsin10 ay önce
  Furkan kardes cok güzel bi öneri, hem vatandas kazansin hem devletin kasasina para girsin.
 • Mehmet GülMehmet Gül10 ay önce
  Ayriyeten Askerlik biraz uzun şahsen 6 ay olmalı zaten operasyonlara Er gitmiyor profosyonel askerler gidiyor, uzman sözleşmeli Er gidiyor. Er sadece acemi eğitimini tamamdiktan sonra Askeriyede. Oturuyor bu Devletin bütcesinede zarar. Savaş olduğu vakit daha sakalı çıkmamış gençlerin de koşarak cepheye gider. 15 Temmuz bunun Örneği.
 • FurkanFurkan10 ay önce
  2 ay temel askerlik + 10000 TL......

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019