• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Barınamıyoruz" eyleminin foyası ortaya çıktı! CHP'den görülmemiş provokasyon

Üniversite öğrencilerini devlete karşı kışkırtmaya çalışan CHP, "Barınamıyoruz" eylemlerine minibüslerle provokatör taşırken yakalandı.

Yeniakit Publisher
2021-09-23 07:32:00 - 2021-09-23 07:50:09

Ülkemizde yaşanan her türlü provokatif söylemlerin ve manipülasyon girişimlerinin altından çıkan Cumhuriyet Halk Partisi'nden yeni skandal.

İzmir'de kaydedilen görüntüde CHP'nin İzmir seçim aracıyla gece yarısı bir grup provokatörü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nin girişine bırakıldığı görüldü.

AK Parti İzmir Gençlik Kolları İl Başkanı Recep Tayyip Taslak, tepki çeken görüntüleri sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşara "#Barınamıyoruz eyleminin foyası ortaya çıktı. CHP İzmir seçim aracı Katip Çelebi Üniversitesi önüne provokatör taşıyor. Kapıya kadar manipülasyon götürüyor" dedi.

CHP'nin her seferinde yakayı ele verdiği çirkin provokasyonlarının aksine devlet her türlü yardımı ve desteği ülkemiz gençlerine sağlıyor.

İzmir Valiliği, kentte kiralık ev ve kalacak yurt bulamadıkları gerekçesiyle 'Barınamıyoruz, sokaktayız' yazılı pankart açarak seslerini duyurmak isteyen üniversite öğrencilerinin durumunu görüştü. Kentte misafirhanesi bulunan kamu kuruluşlarının temsilcileriyle görüşen Vali Yavuz Selim Köşger, 4 bin yatak kapasitesi temin ettiklerini ve 1 ay süreyle geçici olarak öğrencilerin misafirhanelerden faydalanmalarını sağlayacaklarını açıkladı.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi önüne CHP seçim aracıyla provokatör taşınması ve 'Barınamıyoruz' yalanıyla infial uyandırmak istenmesine AK Parti'den sert tepki geldi. AK Parti MKYK üyesi Emre Cemil Ayvalı, A Haber canlı yayınına katılarak "Bu CHP'nin özellikle toplumsal hasssiyet üzerinden, gençlerin duyguları üzerinden yaptığı yalan ve manipülasyon siyasetinin somut bir çıktısı." diyerek tepkisini dile getirdi.

İzmit'te de bir grup öğrenci toplanmış ve yurt fiyatlarının ve ev kiralarının yüksek olmasından şikayetçi olmuştu.

Fakat Kocaeli Valisi Seddar Yavuz eylem yapan gençlerle ilgili olarak sosyal medyada hesabından, "İlimizde yurt kapasitesinin yetersiz olduğu gerekçesi ile eylem yapan gençlerin bir kısmının farklı şehirlerden geldiği ve ilimizle irtibatının olmadığı ayrıca eyleme katılan gençlerin hiçbirinin yurt konusunda talebi olmadığı tespit edilmiştir" diye açıklamada bulundu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kaan

Ha tamaaam.. foyayi ortaya çıkardığınız gire yurt sorunu da çözülmüş oldu... dağılın beyler....
 • Yanıtla

düşmanı denize dökmedik

düşman mütasyon geçirdi veya geçmesini müsade ettiler. ellerine bir kimlik, adı dimitri yerine ekrem yazıldı. işte bunlar mutasyon geçiren düşmanlarımızın torunlarıdır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23