• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Tekin Gebze'de yaşananları değerlendirdi! 'Olay kısa zamanda çözülmüştür'

Yeniakit Publisher
2024-06-13 22:46:00 - 2024-06-14 00:03:23
Bakan Tekin Gebze'de yaşananları değerlendirdi! 'Olay kısa zamanda çözülmüştür'

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Gebze'de bir imam hatip okulunda elbise giyen öğrencilerin, 'uygunsuz kıyafet' gerekçesiyle mezuniyet törenine alınmadığı iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Tekin, Habertürk canlı yayınında gündemi değerlendirdi.

Gebze'deki imam hatip okulunun mezuniyet töreninde yaşanaları değerlendiren Bakan Tekin, “Bizi eleştirin tamam da öğretmen arkadaşlarımızın ne günahı var" diye sordu.

"Şimdi okul müdürümüz gayet mantıklı başlangıç yapmış. Velilere 'mezuniyet programı yapıyoruz, öğrencilerle beraber kimler katılacak?' diye sormuş, katılım listesi almış. Listede olmayan kişilere 'yer kalırsa sizi alırız' diye başlayan tartışma başka boyuta evriliyor. Ekranlara, sosyal medyaya düşen olumsuz görüntüler çıkıyor. Öğretmen arkadaşlarım adına üzüldüm. Zaten olay da kısa zamanda çözülmüştür." diyen Bakan Tekin, şöyle devam etti:

"Ben kamuoyunda olumlu şeylerin paylaşılmasını, olumsuz şeyleri bizimle paylaşmalarını istiyorum. Orada ilçe ve il müdürümüz anında müdahale etmiş, problem çözülmüş zaten. Okul müdürümüz başlangıçta kontrolü kaybediyor. Biz de zaten gerekli incelemeleri yaptırıyoruz. İhmal varsa gereken kişiler cezalandırılır. İhmal yoksa bir sürü insan zan altında kalıyor."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatandaş rıza

Biz müslümanız ve bu azgın azınlığın elinde nesillerimizin heba olmasına göz yumamayiz kızını soymuş ortalığa adamım diye çıkmış veliler olarak biz rahatsız değiliz diyen bir toplumla karsikarsiyayiz,Allah'ın azabı bir gelirki hiç kimse o azaptan kurtulamaz.

şöhret olmak var

o türlü giyinecekler gitsinler podyumda yer alsın hem sonunda şöhret olup ne kadar defile varsa alayına tam şöhret olarak çıkartırlar
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23