• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Tekin açıkladı: Ara tatillerin kaldırılması..

Yeniakit Publisher
2023-11-24 23:34:00 -
Bakan Tekin açıkladı: Ara tatillerin kaldırılması..

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, TRT Haber özel yayınında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Tekin, "Ara tatillerin kaldırılması da gündemimizde yok. İkinci dönemde biraz olmayacak gibi duruyor. Kurban Bayramı tatiliyle örtüşüyor. Öyle bir durum söz konusu." dedi.

Bakan Tekin, ara tatil konusuyla ilgili şunları söyledi: "Bizim Bakanlıktaki bütün eğitim öğretim dairelerinin içerisinde bir tane daire başkanlığı var. Hepsinde standart İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı. Hayata geçirdiğimiz bütün uygulamalar, attığımız bütün adımlar o daire tarafından değerlendiriliyor. Ara tatillerle ilgili anket yapılıyor şeklinde verilen haberler, o İzleme Değerlendirme Birimi'nin ara tatillerle ilgili yaptığı rutin değerlendirme. Biz oradan gelecek verileri değerlendiririz, ara tatillerle ilgili oturup karar veririz. Şöyle bir tablo var. Benim kişisel olarak görüşüm şu. Böyle bir ara tatil uygulaması yapacaksak, Türkiye coğrafi anlamda çok farklı iklim türlerinin ve iklimin aynı anda yaşandığı ülke. Kasım ayında Antalya'da tatil yapmak mı, yoksa bu tatili daha sıcak mevsimlere kaydırmak mı? Bu tatiller olacaksa eğer illerin iklim koşullarına göre tarihleri revize edebiliriz. Bir anket falan yapmıyoruz. Ara tatillerin kaldırılması da gündemimizde yok. İkinci dönemde biraz olmayacak gibi duruyor. Kurban Bayramı tatiliyle örtüşüyor. Öyle bir durum söz konusu. Kaldırmadık, o tatil Kurban Bayramı ile birleşmiş oluyor."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İ. Keskin

Bir tane yapısal nitelikte dönüşüm, iyileşme göremedik.

enver

geçen bir makale okudum; Talim Terbiye Kurulunun üzerinde, ABD büyükelçisinin de bulunduğu bir komisyondan bahsediyor. bu doğru mu? bu konuda MEB bir açıklama yapması gerekir diyorum.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23