• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan o olayı anlattı! İki hafta bakanlığın önünde ağladı 'Acımayın' dedim

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, halkın sağlığını hiçe sayanların ortaya çıkarılmasıyla ilgili "Ne kadar yanlış varsa ifşa edelim dedim. Firmalardan biri geldi, “Benim işim biter. Beni listeden çıkartın” dedi. İki hafta bakanlığın önünde ağladı, “acımayın” dedim. Kanuna nizama uygun ürün üretilecek, lamı cimi yok." dedi.

2020-01-24 10:32:00 - 2020-01-24 10:44:57
Bakan o olayı anlattı! İki hafta bakanlığın önünde ağladı 'Acımayın' dedim

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tağşiş yapan firmalara karşı uyarıda bulundu. Bakan Pakdemirli ifşalanan firmalardan birinin sahibinin geldiğini ve “Benim işim biter. Beni listeden çıkartın” dediğini ancak "acımayın" diye talimat verdiğini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Anadolu Ajansı Editör Masası’na konuk oldu.

Bakan Pakdemirli’nin açıklamalarından satır başları;

Halkın sağlığıyla oynayanlara karşı bakanlığımız savaş içinde. Özellikle ifşalarla ilgili yanlış anlaşılma olur diye bakanlığımız ürkek davranıyordu. Ne kadar yanlış varsa ifşa edelim dedim. Firmalardan biri geldi, “Benim işim biter. Beni listeden çıkartın” dedi. İki hafta bakanlığın önünde ağladı, “acımayın” dedim. Kanuna nizama uygun ürün üretilecek, lamı cimi yok. Ambalajlı gıdaların yenilmesini öneriyorum. Ambalajsız gıdalarda ne aldığınızı bilmiyorsunuz. Açık sütlerde, hayvan idrarı olabilir, pisliği olabilir. Yollarda zeytinyağı satanlar içine başka yağ karıştırıp satabiliyorlar. Denetim ve riskimizin az olması için ambalajlı ürünlere yönelinmeli.

Et ithalatı 2018'de 55 bin 752 ton, 2019'da 5 bin 37 ton oldu. 26 Ekim 2019 itibarıyla canlı hayvan ithalatı için yeni belge vermiyoruz"

Ayrıntılar Geliyor...

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

deme

"Halkın sağlığıyla oynayanlara karşı bakanlığımız savaş içinde. " pekte savaşınızı görmedik. lafda mı göstermelik mi?? savaştasınız. kaç firma kapatıldı ne kadar ürün imha edildi. paketsiz ürünler paketlilerden daha sağlıklı gözümüzle görerek alıyoruz. fabrikasyonların ne olduğu belli değil. korkunuzdan büyük firmaları denetleyemirsunuz bile. asıl hile onlarda
 • Yanıtla

TcVatanseverTc

Eyvallah , ayrıca tebrikler ama şu büyük firmaları ifşa ve işlemlerde karabulutlar var . Bu konu suda da oldu. O da olursa itimat ve güven olacak. Devlet gücünü kamudan, işdünyasına ve tarımdan bankaların iliklerine hissettirse tamam olacak.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı