• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Mahmut Özer duyurdu: Artık e-Devlet'ten alınabilecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, halk eğitim kurslarını tamamlayan vatandaşların artık e-Devlet kapısı üzerinden barkodlu sertifikalarını alabileceğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2021-10-24 11:18:00 -
Bakan Mahmut Özer duyurdu: Artık e-Devlet'ten alınabilecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, halk eğitim kurs belge ve sertifikalarının e-Devlet kapısından alınabileceğini bildirdi.

Bakan Özer, yazılı açıklamasında, hayat boyu öğrenme kapsamında vatandaşların taleplerine göre düzenlenen halk eğitim kurslarını yaygınlaştırmak ve erişilebilirliğini artırmak için yeni bir planlamaya gidildiğini ifade etti.

Bu kursların başarıyla tamamlanması durumunda alınan belge ve sertifikaların da halk eğitim merkezlerine gitmeden alınabilmesi için yeni bir çalışmayı tamamladıklarını bildiren Özer, "Artık vatandaşlarımız, bu belge ve sertifikaları e-Devlet kapsından alabilecekler. Bu projeyi başarılı bir şekilde tamamlayan Bilgi İşlem ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüklerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Halk eğitim merkezlerinde bilgi, beceri ve yetkinlikler geliştiriliyor

Milli Eğitim Bakanlığı hayat boyu öğrenme kapsamında, halk eğitimi merkezlerinde sürekli kurslar düzenliyor. Bu kurslar ile bireylerin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmelerine destek verilmesi amaçlanıyor.

Kursların tüm süreçleri, bakanlık tarafından hazırlanan e-Yaygın sistemi ile yürütülüyor. Bu kapsamda Ekim 2021'e kadar geçen sürede 37 milyon 821 bin 524 vatandaş, 44 milyon 619 bin 327 sertifika aldı. Artık bu sertifikaların tamamı e-Devlet üzerinden alınabilecek.

Belgelerini yeni alan ya da daha önceden aldığı sertifikaya yeniden ulaşmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet kapısı üzerinden barkodlu sertifikalarına rahatça ulaşabilecekler.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

deniz

ÜLKEMİZDE EZBERCİ EĞİTİM BİTİRİLMELİ MESALA TARİH OKUDUĞU ZAMAN BİR ÖĞRENCİ SEBEP SONUÇLARINI İYİ ANALİZ YAPABİLMELİ GÜNÜMÜZE UYARLAMALI SONUÇLAR ÇIKARABİLMELİ ARTI EKSİLERİ ANLAMALI MESALA FİZİK DERSİNİ FORMÜLÜ EZBERLEYEN DEĞİL UYUGULAYAN OLABİLMELİ DENEYLERLE GÖRMELİ KİMYADA AYNI MATEMATİK TE TÜRKÇE DE MESALA YABANCI KELİMELERİ GÖRMELİ ÇIKARTMALI YABANCI KELİMELER YERİNE TÜRKÇE KELİMELR GELİŞTİREBİLMELİ YANİ DAHA PRATİK SONUCA ODAKLI UYGULAMALI BİR EĞİTİM KISA SÜREDE ABD AVRUPAYI DA GEÇER BÖYÜK BEYİNLER GELİŞTİRMELİYİZ DÜNYAYI GEÇMELİYİZ FATİH GİBİ KANUNİ GİBİ TİMUR GİBİ HER ALANDA DEV ÇIKMALI Kİ YUMRUĞUMUZU MASAYA SERT VURABİLELİM SAYGILAR İYİ ÇALIŞMALAR SAYIN BAKANIMIZ
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23