• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Koca koronavirüsün yeni yol haritasını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bayramdan sonra da tedbirli olmaya, gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz ama bu tedbirler bayramdan önceki dönem kadar sert olmayacak" açıklamasında bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-05-26 00:38:00 -
Bakan Koca koronavirüsün yeni yol haritasını açıkladı

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Türkiye'de bayramdan sonra uygulanacak koronavirüs tedbirleriyle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yla yaptığı görüşmeyi sosyal medya hesabından paylaştı.

Bayramdan sonra ikinci aşamaya geçilecek

Türkiye'deki koronavirüs salgınında dört aşamalı normalleşme planının birinci aşama 11 Mayıs'ta başlamış; pazar yerleri, AVM'ler, kuaförler ve güzellik salonları açılmıştı. İkinci aşama 27 Mayıs-31 Ağustos, üçüncü aşama 1 Eylül-31 Aralık, dördüncü aşama ise aşının bulunmasının beklendiği 1 Ocak ve sonrası olarak planlandı. Bayramdan sonra normalleşme takviminin ikinci aşamasına geçeceğimiz süreçle ilgili değerlendirmede bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bayramdan sonra alınacak tedbirlerin önceki tedbirlere göre daha yumuşak olacağını söyledi.

"Tedbirli olacağız"

Işık, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Az önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile konuştum, 'Bayramdan sonra da tedbirli olmaya, gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz ama bu tedbirler bayramdan önceki dönem kadar 'sert' olmayacak." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

nilay

Rabbim tüm inananlara cümlemize islam beldelerine yardım etsin bakanım hep dua ediyoruz.....her zaman devletimizle gurur duyuyoruz.elhamdülillah
 • Yanıtla

Muhalif

Başka bir partidenim ama helal olsun siz çok iyi yonetiniz bir çok ülkenin sağlık sistemi çöktü dedik herhalde türkiyede çöker maffolur ama olmadı tabi bizim kiler o kadar yalan okadar abartılar ki dediler yok gerçeği saklıyorlar her yer ölü dolu mezarlar böyle bilmem kaç milyon insana bulaşmış hep böyle saçma sapan şeylerle kafamızı doldurdular ama anladık ki herşey iyi gidiyordu bir türlü inanmak istemiyorduk ama baktık gerçekten de herşey onların kontrolündeymiş yiğidin hakini vermek gerekir sağlık sistemimiz gerçektende çok iyimis hala inanamıyorum bütün gelişmiş ülkelerden iyi durumda helal olsun kardesim tebrik ediyorum emeği geçenlere de
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı