• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Hulusi Akar'dan sert cevap: Koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, katil Esed rejiminin sözde halk meclisinin Türkiye'nin toprak bütünlüğünü hedef alan açıklamalarına çok sert cevap verdi. "Hatay ilimizle alakalı pervasız, anlamsız birtakım açıklamalar duyuyoruz. Bu tür açıklamaların sarhoş narası, koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok" diyen Bakan Akar, "Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok ancak bizim toprağımızda gözü olanların da gözlerinin ne hale geldiğini tarihi okuyanlar görür" şeklinde konuştu.

Yeniakit Publisher
2021-12-03 18:10:00 - 2021-12-03 18:12:49
Bakan Hulusi Akar'dan sert cevap: Koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile geldiği Hatay’daki inceleme ve denetlemelerine devam ediyor.

Sınır hattı ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanlarıyla video konferans yoluyla bir araya geldiği toplantıda, sahadaki son duruma ilişkin bilgi alan Bakan Akar'a birlik komutanları, "Komandolarımızın moral ve motivasyonu en yüksek düzeydedir. Verilecek her türlü göreve hazırız" dedi.

Çeşitli talimatlar veren Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, cumhuriyet tarihinin en yoğun dönemini yaşadığını belirtti.

Irak'ın kuzeyi ve Suriye'nin kuzeyinde terörle mücadelenin artan bir şiddet ve tempoda, taarruzi bir anlayışla devam ettiğini vurgulayan Akar, "Yeni terörle mücadele konsepti kapsamında terörist neredeyse hedefimiz orası. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar faaliyetlerimiz devam edecek. Biz bütün komşularımızın hudutlarına saygılıyız. Bizim yaptığımız şey hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğidir" diye konuştu.

Diğer savunma ve güvenlik konularına da değinen Bakan Akar, sözlerinin sonunda Suriye'de Beşşar Esed rejiminin sözde halk meclisinin Türkiye'nin bütünlüğünü hedef alan açıklamalarına ilişkin, şunları söyledi:

"Hatay ilimizle alakalı pervasız, anlamsız bir takım açıklamalar duyuyoruz. Kendini bilmezlerin yaptığı birtakım açıklamalar var. Bu tür açıklamaların sarhoş narası, koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok, bunun hiçbir değeri, kıymetiharbiyesi yok. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok ancak bizim toprağımızda gözü olanların da gözlerinin ne hale geldiğini tarihi okuyanlar görür."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatandaş

Hani bazıları der ya komşularınızla niye barışık değilsiniz işte buyur un şöyle kansızlar lamı iyi olacağız önce sen halkına sahip çık toprağına sahip çık abd nın rusyanın pkk ve irani çıkar
 • Yanıtla

gedikli

eskiden asker ve sivil birbirinden ayrı sanki iki farklı ülkenin kurumları gibi eş güdümsüz çalışıyordu. siviller üzerinde askeri vesayet vardı.bu durum halkla devleti birbiriyle çatıştırıyor vatandaşın devletine karşı güvenini sarsıyordu. şimdi ise siyaset asker eş güdümlü ortak amaca hizmet ediyor asker milli iradenin emrinde hareket ediyor.bu sayede Türkiye iç ve dış tehditlere karşı daha hızlı ve etkin mücadele veriyor. türkün demir yumruğu ve kızıl elma hayali her alanda kendini hissettiriyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23