Bakan Berat Albayrak, müjdeyi verdi

İstanbul Üsküdar'da açılan tanzim satış noktasını ziyaret eden Bakan Albayrak, "Tanzim satışlarını farklı ürünlerle çeşitlendireceğiz. Devlet bu manipülasyonlara karşı gereğini yapar" dedi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 19:39
Bakan Berat Albayrak, müjdeyi verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tanzim satış noktalarındaki fiyatlara ilişkin, "Bu fiyatların yayılmaya başladığını tüm Türkiye'de göreceğiz. Amaç da bu zaten... Spekülasyon yapmak isteyen, fahiş kar, fahiş fiyatlama yapmak isteyenlere izin vermeyeceğiz." dedi.

Albayrak, tanzim satış noktasını ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesince sebze meyve fiyatlarındaki artışı önlemek amacıyla kurulan tanzim satış noktası, Üsküdar'da hizmet vermeye başladı.

Üsküdar Meydanı'nda kurulan tanzim satış noktasını ziyaret eden Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile kısa, orta ve uzun vadeli çok net ve kararlı tedbirler aldıklarını, söz konusu tedbirlerden öncelikli ve kısa vadeli olan tanzim satış noktalarının, başta büyükşehir belediyelerinden İstanbul ve Ankara olmak üzere 80 noktada çok yoğun ve hummalı bir çalışma sonucu hizmete girdiğini söyledi.

Albayrak, belirlenen 9 ürünün direkt üreticiden alınarak hiçbir marj konmadan, hızlı bir organizasyonla, gayet uygun ve makul fiyatlarla vatandaşa sunulduğunu bildirdi.

zin vermemiz mümkün değil"

Geçen hafta denetime giden yetkililerin bazı hallerde saldırıya uğradığını anımsatan Albayrak, "Buna izin vermemiz mümkün değil. Siz vatandaşın sofrası, gıdası, boğazı, cebiyle oynayamazsınız. Devlet gerekli her türlü tedbiri alır. 3-5 günde örgütlenerek bu noktaya geldik. Taptaze en kaliteli ürünü, en uygun maliyetli bir şekilde... Devlet gerekirse bu manipülasyonları yapanlara karşı gereğini yapar." diye konuştu.

Albayrak, önümüzdeki günler içerisinde yapılandırmayı daha da güçlendireceklerini belirterek, tanzim satış noktalarının ve satılan ürünlerin sayısının artırmak için bu ekosistemi genişleteceklerini ifade etti.

"Fiyatlarla oynayanlara izin vermeyeceğiz"

Orta ve uzun vadeli hedefler arasında seracılığın da olduğuna anımsatan Albayrak, "Seracılıkla ilgili geçtiğimiz cuma günü açıkladığımız paketle birlikte artık sera kapasitesini misli misli artıracak altyapı yatırımlarını başlatıyoruz. Nisan ve mayıstan sonra fiziki inşaatlara da başlayarak önümüzdeki kış, bir daha seracılık üzerinden fiyatlarla oynamaya çalışanlara hiçbir şekilde izin vermeyeceğiz." dedi.

Albayrak, İstanbul'daki tanzim satış noktalarına çok ciddi bir talep ve vatandaşın da memnuniyeti olduğunu ifade ederek, yaşanan aksaklıkların en kısa zamanda giderileceğini söyledi.

"Marketlerdeki fiyatları yakından takip ediyoruz"

Berat Albayrak, "Marketlerimizde de bugün fiyatlara baktığımızda, tanzim satış noktalarımıza doğru hızla bir kayma var. Bunu yakından da takip ediyoruz. (Marketler) Muhtemelen, zannediyorum bu hafta içerisinde bu ürünlerin çoğunda aynı tanzim noktalarındaki fiyatlara geliyor olacaklar." dedi.

Marketlerin de bu süreçte milletin yanında yer aldığını dile getiren Albayrak, "(Marketlerdeki) Fiyatları yakından takip ediyoruz. Bugün fiyatlarda da düşüş olmuş, onları da görüyoruz. 25 bin noktalık marketler zincirinde de bu fiyatların artık yayılmaya başladığını tüm Türkiye'de göreceğiz. Amaç da bu zaten... Spekülasyon yapmak isteyen, fahiş kar, fahiş fiyatlama yapmak isteyenlere izin vermeyeceğiz." şeklinde konuştu.

Bu arada, Albayrak, vatandaşlarla sohbet ederken de "Gıda terörü yapanlara çok daha sert bir şekilde müdahale edeceğiz." ifadesini kullandı.

Vatandaşlar tanzim satış noktalarından memnun

Ziyaretinde, satış stantlarının arkasına geçerek vatandaşlarla sohbet eden Albayrak, satılan ürünleri poşetlere koyarak vatandaşlara verdi.

Vatandaşlar da tanzim satış noktasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakan Albayrak'a Hazine ve Maliye Bakan YardımcısıNureddin Nebati ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal da eşlik etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 19:39

YORUM YAZ

 • nostaljinostalji8 ay önce
  Sayın albayrak bize öyle 5 cümle (hatat kelime)söyleyin ki içinde 4 adet yalan olsun buna da razıyız. ama sizin 5 cümlenizin 5 ide yalan ban göre . Neye güveniyorsunuz. benimmilletim nasılsa cahil,biz ne dersek sorgusuz sualsiz bizeinanırlar mı diyorsunuz yoksa aziz Nesin gibi mi düşünüyorsunuz? Tarımda üretim olamayacağı içinsatılanmeyve sebzeyi yerine yenilerinikoymak için bile dışarıdan alım yapacaksınız. Türk tarım ve hayvancılığını ne hale getirdiniz.Herseyde ülkeyi dışa bağımlı kıldınız..Yazıklar olsun diyoruz. Milli ve yerli olmanın gereği bu herhalde.
 • hegardaşhehegardaşhe8 ay önce
  rafineriler, petrokimya tesisleri, telekom, limanlar, tekel, şeker, kağıt, gübre, maden işleme fabrikaları , enerji üretim ve dağıtım tesisleri, ve daha birçok kamuya ait kurum, fabrika ve tesisi satan hükümete manav dükkanları açtırtan krizedeki ekonomiyi müjde diye yazmayın Allah çarpar.
 • Adnan.Adnan.8 ay önce
  Müjde müjde müjde.... Yersen tabi
 • Kutman Kutman 8 ay önce
  doğalgaz elektrik su benzin mazot içinde tanzim satış yerleri bekliyoruz muhterem fırsatçılara geçit vermeyin allahın izniyle
 • hacıhacı8 ay önce
  AVM belirli kişilerde toplandı.Bim.a101 diğer gıda devlerini batırdı.MİGROS,ŞOK VE diğerleri ithal mala yönelerek tarımı bitirdi
 • Cezmi ersöz Cezmi ersöz 8 ay önce
  Ulkenin butun dev kuruluslarini sat sebep zarar ediyor sonra sogan sat kuyruklar 250 metre millet metelige kurşun atar olmuş mujdeye bak vaiz lobisi faiz lobisi stokcu pazarci manav market toptancı pazarcı halci hepsi terorist vay be mazot kac lira senin haberin varmi bedelli damat sende para var askerligi dahi bedelli yaptın
 • Cezmi ersöz Cezmi ersöz 8 ay önce
  Ulkenin butun dev kuruluslarini sat sebep zarar ediyor sonra sogan sat kuyruklar 250 metre millet metelige kurşun atar olmuş mujdeye bak vaiz lobisi faiz lobisi stokcu pazarci manav market toptancı pazarcı halci hepsi terorist vay be mazot kac lira senin haberin varmi bedelli damat sende para var askerligi dahi bedelli yaptın
 • mvlütmvlüt8 ay önce
  inşallah ssulandırılmaz....
 • AK PARTI ULKEYI TAMAMEN BITIRECEKAK PARTI ULKEYI TAMAMEN BITIRECEK8 ay önce
  Gardas 17 yilda girdigimiz her seyi batirdik doğruya da PKK açılım dedik binlerce şehit fethullah gülen hocaefendi Turkiye'nin yetiştirdiği çok kıymetli bir değer dedik 15 temmuz PYD ye koridor dedik boka battik ulkede ne varsa sattik sogan satar hale geldim
 • hilmikurthilmikurt8 ay önce
  Peki ya gerçekten üretim maliyetleri yüksek oldugu için fiyatlar arttıysa ? Devlet böyle ucuz verince diğer esnaf iflas ederse ? Ne olacak ? Gerçekten karaborsacılık mı var ? Sunni fiyat yükselişi mi var , yoksa maliyetler yüzünden normal seyrinde mi fiyatlar yükseldi ? Onun iyi araştırılması lazım. Tarladan aldın kg 1 liraya..1 lira taşıma maliyeti koydu ..1 lira ambalaj kasa ,eleman masrafı hal komisyonu vs.. sattı perakendeye ..oda aldı kar koydu oldu sana bir ürün 4 lira 5 lira ürünün kg fiyatı. Sen devletin mazotuyla çalışan araçla ,devletten maaş alan personel ile satış yapacaksın. Maliyet sadece çifçiden alım maliyeti olacak. Tabi fiyat düşer. Esnaf ne yapacak ?
 • RecepRecep8 ay önce
  Hükemetimiz gercekten buyuk zorluklari aşıp bu oyunuda bozdu. Çin ayda sebze yetistirme denemeleri yapıyor ve basarıyor biz tanzim satıs yeri actık diye seviniyoruz. Ciftci mahsulu.para etmeyince tarlada birakinca nerdeydiniz sordunuz mu. Sevgili katdeslerim artık aklınızla dalga gecilmesine izin vermeyelim. Ankaradan bu.kadar saf mı gozukuyoruz. Kusura bakmayın ben degilim. Bu sefer oy atmiyacagim
 • TolgaTolga8 ay önce
  Siz gencler bilmezsiniz 2019 yilinda tarim ulkesi olan ulkenizde ucuz sebze meyve alabilmek icin saatler kuyruklarda beklerdik.bu chp demek kitlik demek dir
 • Uğur ArslanUğur Arslan8 ay önce
  Hani ekonomik kriz yoktu hani refarandumdan EVET çıktığında TÜRKIYE uçacakti hani kişi başı milli gelir 15 bin dolardı millet 1 lira ucuza akma derdine düşmüş gecinemiyor millet bitikk damat birak masali mujdeyi birak
 • Hasan ferit Hasan ferit 8 ay önce
  Mujdeye bak şeker tekel petkim seka tüpraş telekom tank paleti v.s v.s sat devlet zarar etti de dogan sat bunun zarari bize elektik dogalgaz yol su olarak gecirirler hele seçim geçsin oralar kapanir
 • Karamanlı Karamanlı 8 ay önce
  Hükümet 1940 lardaki CHP yönetiminin zorluklarını daha yakından deneyimlemek isteyen vatandaşları sebze kuyruklarına bekliyor. ( zaytung dan alıntılanmıştır)
 • memetmemet8 ay önce
  dometes biber patlıcan......
 • TahirTahir8 ay önce
  Ülkede kaç manav var
 • Durmak yok yola devam Selamlar
 • PATATES/SOĞAN/PATLICAN/POŞETPATATES/SOĞAN/PATLICAN/POŞET8 ay önce
  Sayın bakan,birde para fiyatlarına baksan.Millet buradan soyuluyor.Millet buradan eziliyor.Tüyü bitmemiş yetim hakkı buradan yeniyor.Fakirin ağzındaki lokması buradan alınıyor.Vatandaşın kanı 'yarasa' gibi buradan emiliyor.Benim Milletim bunu bilmiyor.Bu yüzden Rahmetli Barış MANCO'nun "Patates/Soğan/Patlıcan" şarkısını söylüyor..
 • hasan celebihasan celebi8 ay önce
  yahu karne sistemi yapin her ürün icin, niye kendinizi böyle bu sekilde yorarsinizki ? ? ? ? ??ciftci kactan vrdigini ürünün karnesine yazsin, araci markete kactan verdigini yazsin.....hata kimdeyse basin bakayim200-300 bin tl lik cezayi, bakalim bir daha yapiyormu hatta cezaya bile gerek kalmayacak, kimse sahtekarlik düzenbaslik, hilekarlik yapmaya cesaret edemez.acrupada ve dünyaya devlet kanunlari ceza ile korur,ceza büyük olursa kimse riske girmez, bakin driftcilere yaptiniz, kimse drift yapiyormu artik ?=

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019