• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Adil Karaismailoğlu'ndan İmamoğlu'na rövaşata!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "millet bahçesi" yapılmak üzere yıkımına başlanan "Atatürk Havalimanı" hakkında açıklamada bulundu. Atatürk Havalimanı'nın İstanbul Havalimanı'ndaki uçuşları riske attığını dile getiren Karaismailoğlu, yıkım kararına burnunu sokan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çok sert sözlerle yüklendi.

Yeniakit Publisher
2022-05-17 17:32:00 -
Bakan Adil Karaismailoğlu'ndan İmamoğlu'na rövaşata!

Almanya'da düzenlenecek "Uluslararası Ulaşım Fuarı"na katılmak üzere Berlin'e giden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"Millet bahçesi" yapılmak üzere yıkımına başlanan "Atatürk Havalimanı" hakkında konuşan Bakan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

"Ülkemizde son 20 yıldır olan bütün çalışmalarda sadece ulaşım sektörü için 172 milyar dolarlık yatırım yaptık. Bunun sonucunda vatandaşımızın hayatı kolaylaştı. Hayatına konfor geldi. Bunlar hep güçlü alt yapı sayesinde oldu. Atatürk Havalimanı yılların havalimanı. Tamamen yerleşim yerinin ortasında kalmış, kapasitesi dolmuş ve ihtiyacı karşılamayan bir havalimanı oldu. Tabi ki burada bir değişim ve yeni yatırım yapmak gerekiyordu. Bu eleştiriyi yapanlar Sabiha Gökçen Havalimanı'nı niye yaptınız, buraya uçak mı inecek diyen kişiler değil mi?"

İstanbul Havalimanı'nın dünyanın en iyi havalimanları arasında yer aldığını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

"Sabiha Gökçen ise ilk 5 havalimanı arasında yer alıyor. Bunların hepsi hem Türkiye'ye hem de Dünya'ya hizmet veriyor. Siz şehir içinde kalmış, kapasitesini doldurmuş havalimanına alternatif bir havalimanı yaptınız. Bu kadar kaliteli bir havalimanı yaptınız ve de devletin kasasından bir kuruş çıkmadan. 10 milyar Euro'luk bir yatırımla bunu hayata kazandırdınız. Devletin kasasından bundan sonra bir kuruş çıkmayacak. Atatürk Havalimanı'nın kapasitesi dolmuş, her gün binin üzerinde uçak iniyor. O uçakların egzoz emisyonu yerleşim yerlerinde buluyordu. Atatürk Havalimanı kapatıldıktan sonra E-5 yükü yüzde 30 azaldı. Atatürk Havalimanı'nı tamamen kapatmıyorsunuz. Burada Doğu-Batı açık kalacak ve acil durumlar için kullanılacak."

"O pist İstanbul Havalimanı'ndaki uçuşları riske ediyordu"

Tek meziyeti reklam yapıp boş konuşmak olan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na da tepki gösteren Bakan Karaismailoğlu, "Havalimanındaki Kuzey-Güney pistine hem oradaki acil durum hastanesi yapıldı hem de İstanbul Havalimanı'ndaki uçuşları da riske ediyordu. Bu pist kapatılarak İstanbul'un hizmetine sunulacak devasa bir millet bahçesi olarak dünyaya örnek bir proje olacak. Bununla gurur duymaları lazım eğer şehri seviyorlarsa vatandaş için çalışmaya gayret ediyorlarsa bunun zaten önünü açmaları lazım. Bakıyorsunuz bir yanda bir tane İETT otobüsü işletemeyen bir zihniyet gelip şehre yapılacak bir yeşil alana karşı çıkması yaptıkları saçmalıktan ya da muhalefet ettiklerini zannettiklerinden başka bir şey değil" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

1923den bugüne chp de değişiklik yok ve olmayacak

Bakanım chp 1923den önce başladı bu vatana ve milletine köstek ve takoz olmaya. Böyle bir chp ve benzeri dünyanın hiç bir ülkesinde yoktur. Olmadığından, sağır İnönü tarafından koruma altına alınmıştır. Yüz sene sonra tarih kitaplarında takoz chp nin başkanları anılacaktır.

Bal

Sayın Karaismailoğlu, bunlara mantık yoluyla anlatmanız MÜMKÜN değil. Üç yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatmanız lazım. 'Elinde bir şeker var. Bir tane veya iki tane daha olsa iyi mi olur yoksa kötü mü olur' diye sormanız gerek, belki sonra bir iki tanesi anlayabilir. Yinede ağzınıza sağlık, Allah yar ve yardımcınız olsun.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23