Bakan açıkladı! Suruç saldırısıyla ilgili yeni gelişme

Gaziantep'te temaslarda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Suruç'ta AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve beraberindeki heyete yapılan saldırıyla ilgili soruşturmanın başlatıldığını söyledi.

14 Haziran 2018 Perşembe 22:48
Bakan açıkladı! Suruç saldırısıyla ilgili yeni gelişme

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep'te yerel basın temsilcileriyle buluştu. 

Bakan Gül,Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde seçim çalışması yapan AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'a yapılan ve aralarında milletvekili Yıldız'ın kardeşinin de bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiği olay ile ilgili açıklama yaparak, saldırıyı kınadı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI!

 

Olayla ilgili gerekli soruşturmaların başladığını belirten Bakan Gül, "Bugün Şanlıurfa'da elim bir hadise yaşandı. Halil İbrahim Yıldız ve akrabalarına seçim çalışmaları sırasında saldırı gerçekleşti. Bu saldırı sonunda aralarında milletvekili arkadaşımızın kardeşi de olmak üzere 3 kişi hayatını kaybetti. Ben Milletvekilimize ve diğer vefat eden kardeşlerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum. Konuyla ilgili hem adli hem idari bütün soruşturmalar başlatılmıştır. Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı kim suçluysa, olay nasıl gerçekleştiyse, geniş bir şekilde inceleniyor. Bizlerde takipçisi olacağız. Bu ramazan gününde bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyorum. Demokratik bir ortamda seçim 

 

 

 

 

Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 22:48

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    16 Kasım 2018