Bakalım KADEM buna ne diyecek? Kadın şiddetine hayır

İzmir'de, bir kadın yolcu tartıştığı minibüs şoförünü tekme, tokat dövdü. Sosyal medyada büyük tepki çeken görüntülere, 'kadına yönelik şiddet' konusunda duyarlı derneklerin, erkeğe yönelik bu şiddet konusunda nasıl bir açıklama yapacakları merak ediliyor.

11 Şubat 2019 Pazartesi 23:33

İzmir'de, kadın yolcu tartıştığı minibüs şoförünü sokak ortasında darbetti. Olay, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

İzmir'de kadın yolcu, Yeşilyurt- Bornova seferini yapan minibüsünü durdurup, şoförle tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine kadın, minibüs sürücüsüne tekme-tokat saldırdı.

Olay, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Kadın derneklerin tutumu merak ediliyor

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, kadının adama defalarca tokat ve tekme attığı, şoförün ise karşılık vermediği görülüyor.

Kadına şiddeti her fırsatta gündeme getirmeye çalışan kadın derneklerinin, bu görüntülere nasıl tepki vereceği kamuoyunca merak ediliyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 23:33

YORUM YAZ

 • EgoEgo8 ay önce
  Tabii kölesiniz çünki sahip çıkamadığınız nefsiniz var trajikomiksiniz!!! o belayı atan bey bela döner başınıza gelir inşallah fötö gibi
 • EgoEgo8 ay önce
  Bakın yorumlara yine taciz var hepsi bir olmuş erkekler ne kadar ak kaşık olduklarını ifade ediyorlar erkeklerin nefsiyle egolaroyla imtihanı varhemen feminist damgası yiyorsun hakkını aradığındahz yusufunimtihanını düşünün imtihanı düşünün nefsini yendi kazandı siz erkekler kadınları görünce vidalarınız gevşiyor kabul edin terbiyeli adaplı olun yenilmeyin şeytana yapın edin sonra tü kaka kadın! lar kötüyse uymayın siz iyi olun şuraya yazan bir kadın var çullandılarirade yok çoğu erkekte imtihandasınız bazlarınızı oynatıyor elinde kadınlarniye acaba? Beyler şapkanızı alın önünüze düşünün bırakın erkek havalarını ALLAHA KUL OLUN
 • turkturk8 ay önce
  MUHALEFET DIYE TURKIYEDE IR PARTI YOK. MUHALEFETPKK SEHIR KADROSU OLAY BU. TURKIYEDE TEK PARTI VARDIR AK PARTI. GERISI PKK SEHIR YAPILANMASI ABD NIN TURKIYEDEKI IC YAPILANMASI BESLEDIGI KOPEKLER GUN GELECEK KOPEKLERIN EEMIR VERECEK VE TURKIYEYYI SIRTINDAN VURACAK. O KADAR
 • yorumcuyorumcu8 ay önce
  her zaman kadın haklı olamaz.metroda omuzum bayana değer taciz olur ama; yine metrobüste otururken bayan gelir yanıma oturur milletin içinde başını omuzuma dayar rahatsız eder bu taciz olmuyor.
 • yorumcuyorumcu8 ay önce
  Nur bu feminist kafayı değiştir.Erkeklerin yaptığı terbiyesizlik ve şerefszlikse bu kadınınki de farksız ve sen bunu savunuyorsun.
 • NurNur8 ay önce
  Kadın haklı diyemem şiddet çirkin vede günahtıt ama şöför ne yaptı onu bilmiyoruz kadınlar gardını alıyor artık çantalar da biber gazları taşınıyor
 • Kamil01Kamil018 ay önce
  Sayın yönetici, bakıyorum da , yorum yazan bir sürü eşcinsel ve feminist var, bunların yorumlarını yayınlamayınn. Gitsinler sözcü gazetesi ne yazsınlar, ben sözcüde yorum yapmıyorum, yayınlamıyorlar çünkü. Biri demiş, kadınlarla derdiniz ne diye!! Yahu bunu yapan kadın değil ki insanlıktan nasibini almamış biri.
 • fatih koçfatih koç8 ay önce
  OLAY BUDUR BUNDAN SONRA ERKEK DÖVEN KADINLARI İZLİYECEĞİZ. KADININ BEYANI ESASTIR YASASI VAROLSUN. YAŞASIN KADIN TAHAKKÜMÜ YAŞASIN KADIN ÜSTÜNLÜĞÜ ERKEKLERE ÖLÜM. BU KAFA TOPLUMUMUZUN AİLE YAPISINI ZAYIFLATIR.
 • H. YılmazH. Yılmaz8 ay önce
  Şimdi bu sabır abidesi şöför kardeşimiz, kalksa bu kadına bi yapıştırma herhalde aile bakanının ve kadem ın dikkatini çeker. Ama böyle bir değeri yok.
 • Engin 78Engin 788 ay önce
  Aile yapısı bitirilmiş bir ülkede neden aile bakanlığı var ki, aile yok ama aile bakanlığı var, hayret doğrusu
 • YavuzzzzzYavuzzzzz8 ay önce
  Sayın aile bakanımız, yasa ile tanrılaştırdığınız kadın işte bu. Siz boşverin, sıla' ya sahip çıkın. Tv lerde popüler siyaset yapın aile kavramı çoktan bitti gitti.
 • NurNur8 ay önce
  Kadın düşmanı yorumcu iyi hatılattınız evet trafikte bile kadının taciz edildiği gerçek Allah erkeğin vücudunu güçlü kuvvetli yaratması onun kadınları acizleri darp etmesi için mi verdi ?evet artık bazı kadınlar gardını alıyor artık onu siz düşünün her gün bir kadın katlediyor erkekler bu bir gerçektaciz ediyor öldürüyor çocuk yaşlı demeden neyin hesabını soruyorsunuz niye bu sapıklar durdurulamıyor alınan önlemler den niye rahatsızsınız ananız bacınız kızınızyokmu istermisiniz başına böyle şeyler gelsin bakın her kadın bu tacizleri yaşıyorama çoğu paylaşmıyor tahmin edilmeyecek kadar çok bu tacizlerengellemeye çalışan devletede dil uzatmayın yarası olan gocunur düşün kadınların yakasından
 • Birol ak..Birol ak..8 ay önce
  Tebrikler aile bakanlığı tebrikler hükümet. İşte tanrılaştırdığınız kadın ve köleleştirilen erkek. Ülkeyi, Avrupa uyum yasaları diye diye bu hale siz getirdiniz.
 • ErollEroll8 ay önce
  Maşallah maşallah.. işte kıymetli hükümetimizin 6284 sayılı kadınlara pozitif ayrımcılık yasaları ile verdiği sınırsız hakları kullanan bir kadın. Erkek karşılık verse anında hapse atılır, sabrını tebrik ediyorum.
 • Mahmut OzMahmut Oz8 ay önce
  Kadina siddet diye,diye,kadinin beyani esastir gibi sacma sapan uygulamayi kanuna yazdirmanin sonucu bu tur rezilliklere sebep olanlara yaziklar olsun. Bu Millet'in degerleriyle,fitratiyla,toplumsal kodlariyla oynayanlarin Allah belalarini versin.
 • Tarık..Tarık..8 ay önce
  Şimdi bu olayın ülke çapında ve basında kınamaya dönüşmesi için, şoförün bu kendini bilmez haddini bildirmesi için bir tokat sarması gerekir. Ancak böyle olursa aile bakanlığı harekete geçer. Yoksa erkek ölmüş kalmış kimin umrunda.
 • FayikFayik8 ay önce
  Arkadaşlar; erkegin herşeyin elinden aldılar, kadına köle yaptılar. Feministlerden gelecek kınama mesajlarına muhtaçmıyız da, ne açıklama yapacaklarını merak edelim.
 • İSMAİL AYDEMİRİSMAİL AYDEMİR8 ay önce
  BAŞLIK GÜZEL. BİZDEN GÖZÜKENLERİNDE SORGULANMASI LAZIM. MUHALEFET İŞİDE GENE MİLLETE KALDI.
 • can ugurcan ugur8 ay önce
  bu karıyı dövdüğü adamın karısına YADA KIZINA teslim edin.. KISSAS...
 • Çiçek Çiçek 8 ay önce
  Eski Türkiye’de de kadın ezilir sesi çıkmazdı, Allah o günleri de göstermesin bir daha. Ama böylesi çirkeflikde görülmemiş bir şey, resmen saç baş giresim geldi, şu halimize bak, adamcağız kimbilir ne kadar rencide oldu.
 • yorumcuyorumcu8 ay önce
  Adam kadının bu terbiyesizliği karşısında vereceği benzer tepkinin cezasını bildiği için hiç karşılık vermediği ortada.
 • yorumcuyorumcu8 ay önce
  Nur isimli yorumcu işinize gelince istisna değil mi? internete gir bakalım ne kadar istisna var?kadına gelince istisna erkeğe gelince istisna değil.Bir de kadının beyanı esastır saçmalığı var.Trafikte bile hatasından dolayı bir bayanı uyarınca beni taciz etti uyarısı veriyor.Örnekleri trafikte çok var.Her yerde de bu avantajı lehlerine kullanıyorlar.
 • bitlisbitlis8 ay önce
  o kadın izmirde su satan biri belki bir milyon erkeğin el değmiş dir eee neoldu da ben diyarbakırlıyım bize dokunamaz istedeğim yerde adam da döverim zabıta da polis asker çünkü arkam da chpkk var madem eli eline değdi niye barışırken elini verdin minibuscüler adam değil o karıya dersini vermiyor her gün gidin vergisiz iş yapyor
 • turkturk8 ay önce
  TURKIYEYASLARI ISTE BUNU ISTIYOR. TURK ERKEGININ EZILMIS CURUMUS OLDUGUNU.TURK ADALAET SISTEMI FETONUN ELINDE. BAKMAYIN OTTUKLERINE OLAY BU ADAM KADINI ITEMIYOR BILE.ISTESE BIR TOKATLA YIKAR AMA YASALAR ERKEGIN ARKASINDA DEGIL. OYL EBI RYASAKI .. KDIN IBOSUYOR ERKEKTENSON DISINE KADAR ALIP LADINA VERIYOR KADINDA SEVGILISI IL EESKI KOCASINI PARASIN IYIYOT. ISTE ORASI TURKIYE. CAMURLUK TURKIYEDE ..
 • NurNur8 ay önce
  Bu bir istisna! akitçiler istisnalar kaideleri bozmazkadına şiddeti gizlemek gibi bak onlarda yapıyor deyip ne elde etme derdindesinizpire için yorgan mı yakacak hallerindesiniz yaptığınız haber çok banalkomik adeta kadın düşmanı bir yaklaşım adil olun lütfenkadem madem feminist filan kızıpmağdur kadınları üzmeyin sürekli Allahtan islamdanbahsedip insanlıktan çıkmayın erkekte kadında haddini bilsin sizde
 • Ali KarakeseliAli Karakeseli8 ay önce
  Şiddet yanlış bir şey. Sorun çözülürken istatistiklere bakılır. Eğer dövülenler belli bir grupsa koruma altına alınır. Dövenler bir grupsa; o gruba karşı eğitim kampanyası başlatıyor. Belli bir gruba karşı, belli bir gruptan geliyorsa ise şiddet gören korunur, gösteren eğitilir. Bu taraf tutmak değildir. Neyi anlamadığınızı da ben anlamıyorum.
 • AkYiğiTAkYiğiT8 ay önce
  Kadınlarla ilgili sıkıntınız nedir ?
 • HasanHasan8 ay önce
  Onu bunu bilmem, kadem ve sözde aileden sorumlu bakanlar ve Ak Parti nin 2012 istanbul deklerasyonunu kabulü Türk aile yapısını dinamitlemiştir. Kadının yalnızca ifadesinin delil sayılması gibi bir garabet; hem dinen, hem örfen, hem de insan hakları açısından bir faciadır.
 • RİZEMASİRİZEMASİ8 ay önce
  Sayın cumhurbaşkanımız... Sizden ricamız Kadem e el atarmısınız. Bu ne rezil kurum. Kime hizmet ediyor. İslam amı Batıya mı.
 • veliveli8 ay önce
  Bunu gergilemek şart
 • Celil uağmuroğluCelil uağmuroğlu8 ay önce
  Bakalım buna önce Hantal Aile Bakanı me diyecektir sanırı diyece kadının eline sağlık vallahi villahi nende derim kadının eline sağlık neden,, Bu kadın bana bunu bana yapsa ilk vuruşta önce kadına terbiyeli ol derim eğer kadın bana ikinci tokatı atmadan bende ona iyi bir Osmanlı toları atarım ki eski günlerimizi O şaltak kadına hatırlatırım,,şimdi O herif adam kendi hanımına nasıl bakacak sanırım bu herif her halde her gün hanımından dayak yiyor demek,,Vesselam,,
 • Halil bostanciHalil bostanci8 ay önce
  Helal olsun sana akit hakkımızı savunan bir tek sen kaldın. Hatunlar arasında kendimizi ezik hissediyoruz en ufak bir tepki verse o kadın dernekleri ortalığı yakıp yıkarak "işte erkek siddeti" diye ortalığı ayağa kaldırirdi
 • MERTMERT8 ay önce
  HER YERDE KADINLARERKEKLERDEN DAHA FAZLA HAK SAHİBİ, ASIL MAĞDUROLAN ERKEKLER YAAAA....
 • AbdullahAbdullah8 ay önce
  Erkek olun da kadından dayak yemeyin sizi sünepeler diyecek. Kadından kendini koruyamayan adama adam denmez zaten. Kim bilir dayağı hakedecek ne yaptı kadına?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019