Bahçeli'nin çağrısı sonrası İP'te çözülme! İstifa edip MHP'ye geçtiler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Partililere yaptığı "Yuvaya dönün" çağrısının ardından İP'ten istifa eden 20 kişi MHP'ye geçti.

22 Ağustos 2019 Perşembe 14:25
Bahçeli'nin çağrısı sonrası İP'te çözülme! İstifa edip MHP'ye geçtiler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Partililere yönelik yaptığı çağrının ardından, İYİ Parti'den istifa ettiklerini açıklayan Kepez İlçe Başkan Yardımcısı Özgür Avcı'nın da aralarında olduğu 20 kişiye MHP üyelik belgesi verildi.

İYİ Parti'den MHP'ye katılımlar nedeniyle MHP Kepez İlçe Başkanlığında tören düzenlendi.

'Yuvanıza hoş geldiniz'

Burada konuşan MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, eski arkadaşlarını tekrar partilerinde görmekten dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Seyyar, "Arkadaşlarımızın tekrar yuvaya dönüşleri için bir araya geldik. Türk siyasetini akamete uğratmak için zaman zaman saldırılara uğruyoruz. Partimizden bazı gerekçelerle ayrılanlar, kopanlar olmuştur. Ancak geçmişte birlikte yürüyüp mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı gittikleri yerde aradıklarını bulamamışlardır. Yaşananlar üzücü, hüzünlü ve ibret vericidir. İYİ Parti Kepez İlçe Başkan Yardımcısıyken istifa ederek aramıza dönen Özgür Avcı ve diğer tüm ülküdaşlarımıza 'yuvanıza hoş geldiniz' diyorum." diye konuştu.

Özgür Avcı ise MHP'den ayrılarak İYİ Parti'de siyaset yaptığı için pişmanlık duyduğunu ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Yuvaya dönün" çağrısını değerlendirerek eski partisine geri dönmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Avcı, şunları söyledi:

"Yaptığım hatanın farkına vardım. İYİ Parti'nin, terör örgütü PKK'nın siyasal uzantısı HDP ile gayri resmi birlikteliği artık dayanılmayacak bir hal almıştı. Bilge liderimizin çağrısına uyarak evime, ocağıma, yuvama geri döndüm. Benim gibi hataya düşen bütün dava arkadaşlarımı da bu hatadan dönmeye davet ediyorum."

Konuşmaların ardında İYİ Parti üyeliğinden istifa ederek MHP'ye katılan 19 kişi ile Avcı'ya MHP üyelik belgeleri verildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Ağustos 2019 Perşembe 14:25

YORUM YAZ

 • İlyas Erinciİlyas Erinci27 gün önce
  Bu işler yirmi otuzla olmaz kendinizi teselli etmeyin genel seçimde boyunuzun ölçüsünü alacaksınız
 • hacıhacı28 gün önce
  gittikleri yerde aradıklarını bulamamış olduğunu belirtiyorsunuz sizin oralarda o aradıklarını bulurlar da yemlenirler
 • Mustafa Tezel Mustafa Tezel 28 gün önce
  Bahçeli'ninsizeillet zilletipsip deyerek ettiği hakaretlerine çabuk unuttunuzAKP'nin degirmenine sutaşıyınartık
 • Seracettin BURHANSeracettin BURHAN28 gün önce
  Ekonomi İyi Hersey Gülluk Gulistanlık Görülüyor. Yonetime Talip Olmadan Türkiyeyi Yönettiğini Zannede Devlet BAHÇELİ..yi Basarızsizlığinı Başarı Gibi Gòstermesi Türk Milliyetçiliğini Bitirdi...
 • Süleyman taylanSüleyman taylan28 gün önce
  İyi partideki asalaklar temizlenmiş.p
 • Iyi kartalIyi kartal28 gün önce
  ... hükümetin yedek tekerini osman Öcalan trt ye çıkaran ve destekleyen i oy icin
 • LütfiLütfi29 gün önce
  Bizim beldedeki İYİ parti belde teşkilatı yönetim kurulu yedek üyesi bir arkadaşta Bahçeli"nin davetini düşündüğünü söylemişti.
 • MemoMemo29 gün önce
  İnsanın yuvasinda sıcağı yoktur.Ulkudaslarim yuvaya hoş geldiniz.Pkk ya kuyruk olmaktan kurtuldunuz Meral zaten kocası gibi maocudur
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu29 gün önce
  Hiç bir milliyetçi HDP yi destekliyen İP e oy vermez.
 • KocakarıKocakarı29 gün önce
  Henüz 60' ların başındaki meral, nineye dönmüş.
 • hizipsavarhizipsavar29 gün önce
  ip oldu ihanet partisi. pkk oyu ile gelmiş diyor hdp li karı

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019