• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

BAE'den alçak algı operasyonu! 'Org. Yaşar Güler Libya'da saldırıda öldü'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'in Libya'ya düzenlediği ziyaret sonrası Birleşik Arap Emirlikleri algı operasyonuna başladı. Türkiye'nin kalıcı üslenme konusunda iradesinin olduğu Al Vatiyye üssünü vuran BAE, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'in saldırıda öldüğü yalanını ortaya attı. BAE'nin haberinin ardından İngilizce Wikipedia da Güler'in ölüm yeri ve tarihini 06.07.2020 Libya olarak yazdı.

Yeniakit Publisher
2020-07-06 15:42:00 -
BAE'den alçak algı operasyonu! 'Org. Yaşar Güler Libya'da saldırıda öldü'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, hafta sonu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte, Libya'da önce Trablus'u ardından Misrata'yı ziyaret etti. Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti İçişleri Bakanı Fethi Ali Abdülselam Başağa birlikte incelemelerde bulunan Bakan Akar, Misrata'da görev yapan Türk askerleri ile bir araya geldi. Buradan helikopterle Orta Akdeniz'de görev yapan Türk Deniz Görev Grubu gemisi TCG Giresun'u ziyaret eden ve geceyi burada geçiren Bakan Akar, şu mesajı verdi:

"Burada atalarımıza yaraşır şekilde yapmamız gereken ne varsa, uluslararası hukuk, adalet neyi gerektiriyorsa bu manada buradayız ve sonuna kadar da burada olmaya devam edeceğiz. Libyalı kardeşlerimizle beraberiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın; bundan da vazgeçmemiz söz konusu değil" dedi. Daha önce de üç bakan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'dan oluşan heyet ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve beraberindeki heyet Trablus'u ziyaret etmişti.

BAE uçakları Vatiyye Üssü'nü vurdu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın verdiği kararlılık mesajının ardından Mısır'dan kalkan Birleşik Arap Emirlikleri'ne ait uçaklar Türkiye'nin kalıcı üslenme konusunda iradesinin olduğu Al Vatiyye üssünü vurdu. Burada üssü koruyan sistemler, (muhtemelen Hawk) hasar gördü. Milli Savunma Bakanlığı'ndan bir yetkili saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne ait Vatiyye Üssü'ne yapılan saldırıda, bazı sistemlerde hasar meydana geldiğini belirterek, "Saldırı, darbeci Hafter'in ve dış güçlerin istikrarsızlık ortamını devam ettirme iradesini göstermektedir. Bu müdahaleler devam ettikçe, darbeci Hafter'e destek açıkça sürdükçe, istikrarsızlık ve çatışma ortamı beslenecektir. Barış ve istikrarın temini için bölgedeki faaliyetler devam etmektedir" dedi.

Saldırı sonrası alçak algı operasyonu

Birleşik Arap Emirlikleri'nin F-16'larla yaptığı saldırıda, Vatiyye üssünde bulunmamalarına rağmen, BAE medyası ve güdümündeki trolleri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in bu saldırıda hayatını kaybettiğini iddia eden manipülatif haberleri piyasaya sürdü. Birleşik Arap Emirlikleri'nin yüzde 50 ortağı olduğu Sky News Arabia televizyon kanalında yorumcu, Orgeneral Güler'in hava saldırısı düzenlenen 9 mevkiden birine yapılan saldırıda öldürüldüğünü iddia etti. Bu yalan daha sonra Wikipedia'da İngilizce sayfada Orgeneral Yaşar Güler'in özgeçmişinin olduğu bölüme yüklendi. Yaşar Güler'in doğum yeri ve tarihi, 18/9/1954 Ardahan olarak yer alırken; ölüm tarihi ve yeri, 6/7/2020 Libya olarak gösterildi. Wikipedia daha sonra müdahale üzerine bu manipülatif bilgi girişini düzeltti ve Orgeneral Güler'in hâlâ görevde olduğunu yazdı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yasemin

ALLAH cc benden ömür alsın, Yaşar Güler e versin.
 • Yanıtla

Şeref Kazan

Saldırının yapıldığı yer tespit edilerek misliyle mukabele edilmedikce bu saldırılar artarak devam edecektir...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı