• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Babil dizisi Star TV Genel Müdürü Çağatay Önal'ı görevinden etti" iddiası

FETÖ propagandası yapıldığı iddiasıyla tepkileri üzerine çeken 'Babil dizisi' hakkında soruşturma açıldığı ileri sürülürken dizinin yayınlandığı kanal olan Star TV'nin Genel Müdürü Çağatay Önal görevi bıraktı. Önal ile yolları ayıran kanalın kararında diziyle ilgili FETÖ iddialarının etkili olduğu yorumları yapıldı.

Yeniakit Publisher
2020-01-21 14:00:00 - 2020-01-21 14:17:29
"Babil dizisi Star TV Genel Müdürü Çağatay Önal'ı görevinden etti" iddiası

Star TV’de ilk bölümü geride bıraktığımız Cuma günü yayınlanan Ay Yapım imzalı “Babil” dizisine FETÖ soruşturması açıldığı iddia edildi.

Dizinin yapımcısı Ay Yapım, daha önce de FETÖ propagandası yaptığı iddiasıyla gündem olmuştu. 'Ezel' ve 'Çarpışma' dizilerinde de FETÖ propagandası yapıldığı ileri sürülmüş Nihat Genç, 'Çarpışma' dizisinde şifreli FETÖ mesajları verildiğini söylemişti.

Genç, "Dizide aleni FETÖ örgütüne seslenme var. Çarpışma dizisi bir FETÖ dizisidir. Bu dizide FETÖ, 15 Temmuz’dan sonra dağılmaya yüz tutmuş, kimsesiz kalan örgüt üyelerine yönelik mesajlar veriyor" ifadelerini kullanmıştı.

FETÖ propagandası iddiası

İlk bölümü cuma günü yayınlanan Babil dizisinde de FETÖ propagandası yapıldığı ileri sürüldü. Dizide yer alan KHK göndermeleri dikkat çekti.

İhraç edilen bir akademisyenin yaşadıklarını konu alan dizide Gezi Parkı eylemlerinde ön sıralarda boy gösteren Halit Ergenç'in oynadığı İrfan karakterinin görevinden ihraç edildiği ve çocuğunu tedavi için yurt dışına götüremediğine vurgu yapıldı.

Star TV Genel Müdürü ile yollar ayrıldı

Dizi ile ilgili soruşturma iddiaları gündemdeyken Star TV Genel Müdürü Çağatay Önal görevinden ayrıldı.

Önal’ın yerine Genel Müdürlük görevini Doğuş Yayın Grubu İçerikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve NTV Genel Müdürü Nermin Yurteri'nin yürüteceği öğrenildi.

"Dizi başını yedi"

Çağatay Önal’ın görevi bırakmasının arkasında Babil dizisine gelen FETÖ tepkilerinin olduğu iddia edildi. Skandal dizi hakkında soruşturma iddialarının üzerine Önal’ın görevi bırakması "Babil, yayınlandığı kanalın, Star TV’nin genel müdürünün başını yedi" yorumlarını beraberinde getirdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gocasolak

Bu tamamen PROJE bir senaryo yapım dizi.
 • Yanıtla

Adam

Akla ziyan mevkiler
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23