• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Aylin Cesur kimdir nerelidir? Aylin Cesur hangi partiden hangi ilin milletvekili?

İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur’un ahlaksız açıklamaları büyük tepki çekmeye devam ediyor. 2000 yılında 9. Cumhurbaşkanı Süleynan Demirel’in özel doktoru olarak görevlendirildi. Aynı anda 9. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığını da yürüten Cesur, 2008 yılında Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı’na atandı. 27. Dönem Milletvekili olarak Meclis’e gerdi. Peki Aylin Cesur kimdir, nerelidir? Aylin Cesur hangi nere milletvekili? İşte Aylin Cesur hayatı biyografisi.

Yeniakit Publisher
2020-07-06 10:09:00 - 2020-07-06 10:10:55
Aylin Cesur kimdir nerelidir? Aylin Cesur hangi partiden hangi ilin milletvekili?

İYİ Parti Ispartalı milletvekili Aylin Cesur, "Biz o betonları oradan sökeriz, attıkları temelleri çekeriz, Salda Gölü'ne yaptıkları, kıydıkları her şeyin hesabını Salda'nın kumunu tek tek alır, onların uygun yerlerine monte ederiz ve hesabını sorarız…" diyerek skandal bir konuşmaya imza attı. Peki kim bu Aylin Cesur?

Aylin Cesur kimdir?

Aylin Cesur, 1970’de Eskişehir’de doğdu. Baba adı Aydın, anne adı Aysel’dir. İlk- orta öğrenimini Eskişehir’de ve birincilikle bitirdi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirerek doktor oldu.

Sevgi Hastanesi’nde Acil-Yoğun Bakım sorumlu doktoru olarak çalıştı. Yozgat Sorgun-Gedikhasanlı Sağlık Ocağında mecburi hizmetini yaptı. 1996’da Cumhurbaşkanlığı Özel Doktor Ekibi ne seçildi. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı’nda Diyabet konulu doktora yaptı.

2000 yılında Cumhurbaşkanı Süleynan Demirel’in özel doktoru olarak görevlendirildi. Aynı anda 9. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığını da yürüten Cesur, 2008 yılında Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı’na atandı ve T.C.nin en genç ve ilk kadın Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı oldu. Süleyman Demirel’in ebediyete intikaline kadar; sayısız yurt dışı ve yurt içi etkinlik, konferans ve seyahatlerine eşlik etti. Yurt içi ve yurt dışında pek çok tıbbi kongre bildirisi, makaleleri yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ebediyete intikalinin ardından, Türk Milleti tarafından kendisine Demirel’in Manevi Kızı ünvanı verildi.

Cumhurbaşkanlığı ve Demirel Vakfı’nın ortak kararı ile Güniz Sokak’taki Sayın Demirel’e ait konutun müze yapılması ve arşivinin hazırlanması görevine Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak bugüne kadar devam etti. 27. Dönem İYİ Parti Isparta Milletvekili seçildi. Türkiye Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu ve Otizm-Down Sendromu Araştırma Komisyonu üyesidir. Prof. Dr. Mustafa Cesur ile evlidir. İngilizce bilmektedir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı