Aydın Doğan, o kararı veren hakimi şikayet etti!

Eski medya patronu Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, hakkında duruşmaya zorla getirme kararı veren hakimi şikayet ederken avukatları, “Böylesine onur kırıcı davranış biçimini ne müvekkillerimiz ne de savunma makamı olarak bizler hak etmiyoruz” diye açıklama yaptı.

14 Haziran 2018 Perşembe 13:09
Aydın Doğan, o kararı veren hakimi şikayet etti!

82 yaşındaki Aydın Doğan hakkında, kızı Hanzade Doğan Boyner’le birlikte ‘Sermaye Piyasası Kanunu’na muhalefet’ suçlamasıyla yargılandığı davada zorla getirme kararı çıkmıştı.

Doğan’ın avukatları, kararı bazı yayın organlarının ‘yakalama kararı’ diye duyurmasına tepki gösterirken, davanın Yargıtay Ceza Kurulu’nca esasa hiç girilmeden usule ilişkin bozulduğunu ve bu kapsamda İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesi hakiminin dosyayla ilk kez karşılaştığını hatırlattı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 13:09

YORUM YAZ

  • Turkiyede hakimTurkiyede hakim7 ay önce
    Turkiye de hakim savci olmak, helede, Laik, Fetocu" gibi bir yerlerin adami iseler ah ki ah... vatana, millete allah yardim etsin..
  • A. ÖzA. Öz7 ay önce
    ay ayol birde yıldızlı davetiye gönderseydiniz aydın beye aynı zamanda birde limuzin eşliğinde davet edilseydi. adliyenin kapısına vede duruşma salonunun önüne kırmızı halılar çiçeklerle döşeseydiniz.avukat demek en büyük yalancı demektir. bir tane çantaları olur içi hep yalanlarla doludur. % 80 ni böyledir vede çoğuda fatoşçu avukatlardır. içerde hakimlerle iş bitirirler. eee nede olsa adalet paranın şey MÜLKün temeli değilmidir.iyi paslaşırlar hakimler avukatlar. bunu halkın %90 nı biliyor. bu gün referandum yani halk oylamasıyapılsın adalet sınıfta kalır. adalet cebindeki para kanunsa belindeki silah olmuş. yargı mekanizması iyice laçkalaşmıştır. inşaallah akp seçimden sonra bunları daha rahat temizleyecektir. başka şansı yok çünkü öbür seçimlerde oy alamaz. sıra yargının leşini pisliğini temizlemeye geldi. chpkk nın arka bahçesi bu fatoşçu hakimlersayesinde50 senedir haklı haksız , haksız haklı oluyordu davalarda. tabii parası olan haksızda olsa işi götürüyordu. ispatımı açın 2006/723 nolu dosya çağlayan adliyesi 3, fikri ve sınai hakl. hukuk mhk. yargıtay aşamasıda bitmiş fatoşçular kazandı. dosya arşivde tabii yok etmedilerse. dosyanın tüm fotokopileride bende.avukat , bilirkişi , hakim paslaşmasıyla nasıl gol atılır okuyun. bilirkişi bile davalıların avukatıyla aynı müessesede görevli çıktı , gerekçe tesadüfmüş.ona rağmen davalılar kazandı. işte rezalet okuyun öğrenin.Ben davacı A.öz
  • berzah_berzah_7 ay önce
    he he dokunulmaz önemli bir şahsiyet çok faydası oldu bu ülkeye ölünce anıt mezar yapmak lazım buna,utanmadan sıkılmadan bu ülkeyi sömürdü sömürdü biriktirdi,sonrada sattı aldı parayı yakında yurt dışına kaçarsa şaşmayın,bizimkilerde her zamanki gibi,kaçtıktan sonra yakalama kararı çıkarır görelim bakalım neler olacak

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019