Aydın Doğan hakkında yakalama kararı!

Doğan Medya Grubu’nun eski sahibi Aydın Doğan hakkında açılan, 'Sermaye Piyasası Kanunu'na muhalefet' davasında yeni bir gelişme yaşandı. Almanya'ya tedavi görmek için gittiği iddia edilen Doğan, son duruşmaya katılmadığı için hakkında zorla getirme kararı çıkartıldığı bildirildi.

13 Haziran 2018 Çarşamba 01:44
Aydın Doğan hakkında yakalama kararı!

Geçen yıllarda Aydın Doğan, kızı Hanzade Vasfiye Doğan Boyner, İmre Barmanbek ve Ali Rıza Temuroğlu hakkında, kağıt ve baskı malzemesi temin eden şirketlere haksız kazanç sağlandığı gerekçesiyle “Sermaye Piyasası Kanunu’na muhalefet” suçundan İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı.

Mahkeme, suçun yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Aydın Doğan’ın da aralarında bulunduğu 4 sanığın beraatine karar vermişti. Kararın temyiz edilmesi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 7. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını bozmuştu.

Yerel mahkemenin kararında direnmesi üzerine dosya, Yargıtay Ceza Genel Kurulu'na gelmişti.

MAHKEMEYE KATILIM SAĞLAMADIĞI TESPİT EDİLDİ

Odatv’nin haberine göre; Yargıtay Ceza Genel Kurulunda 23’e karşı 24 üyenin oyu ile alınan kararda, uyuşmazlık konusu olarak öncelikle sanıklar hakkında usulüne uygun açılmış kamu davası bulunup bulunmadığı irdelenmiş, Kurulun 24 üyesi, “davanın usulüne uygun açılmadığı”na hükmetmişti.

Söz konusu dava yeniden görüldü. Ancak duruşmaya Almanya'da tedavi görüldüğü iddiasıyla katılmayan Aydın Doğan ve yurt dışında olan Hanzade Vasfiye Doğan Boyner hakkında zorla getirme kararı çıktı.

Üstelik mahkeme heyeti bir sonraki duruşmayı 1 hafta sonraya erteleyerek 18 Haziran Pazartesi görülmesini kararlaştırdı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba 01:44

YORUM YAZ

 • KARAKURTKARAKURT7 ay önce
  adam kaçtı daha gelirmi .başından beri belliydi kaçacağı .ne yazık ki türk yargısının kronik rahatsızlığı yine oldu adam kaçtıktan sonra yakalama emri dalgamı geçiyorsunuz..adamın kaçacağını yediden yetmişe herkes biliyordu bilmeyen türk savcılarıydı öylemi yazıklar olsun
 • uzman analistuzman analist7 ay önce
  işbankla işdoğanı kurup petrol ofisini alıp sonra işdoğanın milyarlarca lira borcunu petrole yükleyenve sonra petrolün bu sebeble muazzam bilanço zararları vede büyük vergi**ziyanları olmadımı..bu işdoğan ne oldu o dönem maliyenin başlattığı denetleme ne oldu..bu doğan işbanktan dış bankıda aldı..**sonra ne oldu.**dışbank..adamlar nereye el attılarsa kuruttular.*sahi birde iştim vardı area***ne oldu..işfinansın borsa paylarının borsada %75 gibi oranının el değişmi nasıl oldu inceledinişzmi.**yeni bir ortak geldi işbanka dolaylıda olsa.***hemde iştişrakteki hisse payı işbanktan çok**nasıl komedi..işgyo ne durumda şu an .inceledinizmi...borsanın mali en itibarsız şirketi şu an.ç***neler olduğunu merak edin inceleyin...**yani petrolden bugüne kimler bunşlar..hep aynı..***
 • melih53melih537 ay önce
  en büyük olayı işdoğan**değilmi.o dönem işdoğanı kurdular sonra petrol ofisini özelleşmeden aldılar.buraya kadar normal.sonra ne yaptılar.*çok önemli..işdoğanın 1 milyarın üzerindeki banka borcunu ** petrol ofise aktardılar.petrolofisi ve onbinlerce k.yatıırmcıyı mahvetdiler..sahi maliye denetim başlatmıştı..ne oldu sonuç...petrolofisinin bilanço zararları ardından vergi ziyanları...**nasıl bir travmaydı...sahi ne oldu işdoğan**ardından iştim vardı ...area...bu arada işfinansın borsa paylarının borsada el değişimi nasıl oldu.**işgyo neden memlektin mali en itibarsız şirketi yapıldı borsa fiyatlamalrına göre..nasıl bir sistem**kurulmuş...işdoğan kafası devammı ediyor...
 • berzah_berzah_7 ay önce
  ya bırakın bu ayakları,kılına dokunamazsınız neler yapmadı,ne manşetler attı 28 şubat sürecinde ne oldu sonuç hüsran,varmı yiğit bir savcı hakim hodri meydan baskılara aldırmayacak adaletle yargılayacak hodri meydan
 • iclal görücüiclal görücü7 ay önce
  Önce bütün varlığını satıp nakite çevirsin, sonra pasaportunu gösterip kamerarala bakarak sağ-salim yurt dışına kaçsın, ondan sonra da yakalama kararı çıkarılsın. Adil Öksüzde, Zek-Özde ve daha bizim bilmediğimiz nicelerinde olduğu gibi. Bu ülkede bir tek Cem Uzan korunmadı. Her ne hikmetse. Onun dışında ceza çeken hırsız ve suçlu olmadı. 28 Şubatçılar da yırttı, Mirzabeyoğluna ettikleriyle kaldılar. Oh ne güzel! "Büyük gün"de kalkacağız. Buna imanımız var.
 • Kenan karaKenan kara7 ay önce
  Birakta boyle haberleri dolar euro neolacak
 • kenankenan7 ay önce
  sen mahkemeden tutuklanacaksın diye haber uçur kaçır sonrada kaçtı de bu danışıklı döüğüşadalet bakanı incele bu işi
 • durmuş başpınardurmuş başpınar7 ay önce
  dünyanın adaletimi olur.çakal yapacağını yaptı bu millete.hesabı ahirette görülür. yaşlandı burda ne yapsan az
 • koray kaplankoray kaplan7 ay önce
  ah aydın doğan ahh.. Bak görüyorsun işte keser döner sap döner bir gün gelir hesap döner. O 2001 krizinde ahını aldığın nice masum insanın faturası sana geliyor. Sana ne diyelim? allah kurtarsın seni.
 • Ibrahim akIbrahim ak7 ay önce
  Yalan değil belinden ameliyat oldu
 • Hasan GünHasan Gün7 ay önce
  Hakimlerin hakimi ALLAH tir.nereye bakarsan bak ALLAH i göreceksiniz.ALLAH a havale.esselam
 • TCVTCV7 ay önce
  zengin :Herkesi Satın Alıyor. Mahkemeleri manüpile ediyor. Bir ton suç işleyip temize çıkıyor. Temizlik Gurubu Kurup,pislikleri mahkemeye gitmeden temizlemek gerekiyor. Çok hızlı. 5-10 yıl süren dava, olmaz.MASRAFLARI BİZ ÖDÜYORUZ. Gerçek mahkeme 1-2 hafta içinde sonuçlanır. Her mahkeme tiyatro. Bu tiyatrolar sonlanacak. Solucanları toprak altında bulup oraya gömeceğiz.
 • OsmanlıOsmanlı7 ay önce
  Bu adam kmadan tutuklanmalıydı.
 • Murat Murat 7 ay önce
  Bu. Savcılar. Görevini. Yapmıyor. Aydindoğan. Şuç. Makinasi. Bu. Adan. Yasal. İş. Nedir. Bilmezkipetrol. Ofisini. Bedava. Halk bankası. Kredisi. Bir. Kuruş. Vermeden. Bedava aldı.Devleti. TehditederekHürriyet. Gazetesininilk. Sahibinin. Öldürülme çinayeti.Darbede. Akif. Rolü. Oldutürkiyebaşbakanına. Hakaret. Küçük. Düşürmek. Devlet. Oteritesini. Düzeninibozmarüşvet. Çinayetkara. Para. Aklama. Soruyorum.O. Savcı. Görevini. Yapiyormu. Aydın. Doğan. 7. Suvaleşihapiste. Olması. Gerekiyor.Ömür. Boyu. Devlet. Hiç.Ses etmedi. Aydindoğan. Malları. Sattı. Yurt. Dışına.Kaçtı.Bütün. Mallarına. Devlet. El. Koyması. Lazim.
 • Murat Murat 7 ay önce
  Bu. Savcılar. Görevini. Yapmıyor. Aydindoğan. Şuç. Makinasi. Bu. Adan. Yasal. İş. Nedir. Bilmezkipetrol. Ofisini. Bedava. Halk bankası. Kredisi. Bir. Kuruş. Vermeden. Bedava aldı.Devleti. TehditederekHürriyet. Gazetesininilk. Sahibinin. Öldürülme çinayeti.Darbede. Akif. Rolü. Oldutürkiyebaşbakanına. Hakaret. Küçük. Düşürmek. Devlet. Oteritesini. Düzeninibozmarüşvet. Çinayetkara. Para. Aklama. Soruyorum.O. Savcı. Görevini. Yapiyormu. Aydın. Doğan. 7. Suvaleşihapiste. Olması. Gerekiyor.Ömür. Boyu. Devlet. Hiç.Ses etmedi. Aydindoğan. Malları. Sattı. Yurt. Dışına.Kaçtı.Bütün. Mallarına. Devlet. El. Koyması. Lazim.
 • cemaleddincemaleddin7 ay önce
  Herhalde kulagina su kacirdilar ki, elindeki tasinmaz mallarini satip kacmis olabilir, yakinda leshinden koku geldiginde nerde geberdigi anlashilir.
 • mehmet soylumehmet soylu7 ay önce
  herifçi baronoğlu herşeyi sattı, paraya çevirdi, kaçtı. her zaman olduğu gibi peşinden aramaya başladık. fetöcü olsun olmasın, bütün adli personelin atılıp, yerine adam getirilmesi lazım değil mi?
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş7 ay önce
  adalet MÜLKÜN yani paranın temelidir. aydın doğanın parası adaleti boğar vede beraaat. kanunlarımız vede cezalarımızfakirler vede güçsüzler için var. hakimler doğan için allah allah der. görmüyormusunuz 23 e karşı 24 oyla s...dik zoruyla kabul edilmiş. rezalet şey adaletmiş. bu 23 hakimi teknik olarak inceleyin altından ne pislikler çıkar.
 • harunharun7 ay önce
  Şimdi fırlama milyon dolarlık varlığını sattı ve kaçtı NE HİKMETSE ARAMA KARARI FİRARDAN SONRA ,eh siz yapın bakalım
 • Miletin iradesiMiletin iradesi7 ay önce
  Hayrını görün boşunamı sattı pılı pırtıyı bu zındık. bu memlekete doğan medya ile chpkk kadar zarar vermiştir.
 • AbdoAbdo7 ay önce
  Davayi yuruten savcı hâkim neyapiyorsa belli degilmiydi kaçacağı adam satti satacağını cancığinin yanina gitti tüh gorüyonmu dedik yine sinunda
 • AbdoAbdo7 ay önce
  Davayi yuruten savcı hâkim neyapiyorsa belli degilmiydi kaçacağı adam satti satacağını cancığinin yanina gitti
 • Yunus 16 Yunus 16 7 ay önce
  NEDENSE ŞÜPHELİLER HEP KAÇTIKTAN SONRA YAKALAMA KARARI ÇIKIYOR, ŞÜPHELİLERİ ORGANİZE SUÇLAR, TERÖRLE MÜCADELE, ASYİŞ, MİT NEYSE YANİ DEVLET NEDEN TAKİP ETMEZ??

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ocak 2019