Ayasofya'ya göz diken Haçlı teröristlere TRT World'den canlı yayın ile cevap!

Yeni Zelanda'daki Hristiyan teröristin "Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak" ifadelerine TRT World'den anlamlı bir cevap geldi.

15 Mart 2019 Cuma 21:42

 yeniakit.com.tr 

Yeni Zelanda'daki İstanbul'u Konstantinapol, Ayasofya'yı da kiliseye çevireceklerini söyleyen Hristiyan terörist hakkında canlı yayın yapan TRT World'ün Ayasofya Camii önünden mesajı vermesi dikkat çekti.

TRT World'ün Haber ve Program Müdürü Fatih Er, bu anlamlı mesajı "Yeni Zelanda teröristinin manifestosunda bahsettiği Ayasofya camii önünden canlı yayın." ifadeleriyle sosyal medyadan paylaştı.

Büyük beğeni topladı

Bu anlamlı canlı yayını sosyal medyadan "Ayasofya Camii minareleriyle burada, biz de önündeyiz" şeklinde yorumlayan birçok vatandaş, TRT World'ün bu hareketini beğenerek takdirle karşıladı.

Bazı vatandaşlar sosyal medyadan bu hareketi böyle yorumladı:

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 21:42

YORUM YAZ

 • umut umut 7 gün önce
  Yeni Zelanda saldırısından 1 gün önce Türkiye AB parlamentosuyla anlaşma yaptı.AB müzakereleri doğrultusunda Ayasofya Cami yapılamaz diye.bu haber Türk medyasında fazla yer almadı.biraz araştırma yapın doğru ve kesin bir haber olduğunu göreceksiniz.AB sevdası için Sultan Ahmet camisini bile verirlerse artık şaşırmam.
 • Reis HürdolaşReis Hürdolaş8 gün önce
  Eh artık ! yeni zelandadaki katliamın münferit değil özelliklebize ve Reis'e karşı ulusallar arası haçlıterörünün bir saldırısı olduğu kesin olduğuna göre onlar bir tokat vurup Ayasofya'danamaz kılınmaya başlansın.Yeter artık .
 • Yasar Selek Yasar Selek 8 gün önce
  ISTE BU NOKTA
 • vatandasvatandas9 gün önce
  mesajlari okuyorum. herkes kara cahil. biraz aynaya bakalim ve saygili olalim, hani islam hosgöru diniydi.
 • kapıyı kim açtı?kapıyı kim açtı?9 gün önce
  atatürk; 'korkmayın, ayasofya sizin artık, gelin, müslüman türkün gözünü oyun' mesajını vermiş vaktiyle, böyle önemli bir günde neşeyle kıkırdayarak gelip löbordaj ve sabotaj yapacaklar tabii..
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 9 gün önce
  Evet, Ayasofya Biran Önce Açılmalıdır. Cami Olarak Kullanmalıdır. Bu Onlara, En Gūzel Cevap Olur. Hiç Şüphesiz.
 • BahadirBahadir9 gün önce
  Abooo simdi tamam ne cevap amma ya birakin boş isleri ayasofyayi cami yapalim tamam
 • Allahın bir kulu Allahın bir kulu 9 gün önce
  Evet biz canlı yayınla kendimizi kandıralım. Ama cami olmasın. Bunun cevabı ne zaman verilecek? Bazen reis ne yapmak istiyor anlamıyoruz.
 • turkturk9 gün önce
  A YASOFYAMUSLUMANLARIN ANAHTARI. AYAS SOFY ACAMI OLMADAN FATIHIN BEDDUASI HAYRI HICBIRSEY KALKMAZ YERIN EGELMEZ. OCAMI ACILACAK TURKLERIN MUSLUMANALRIN YOLU ACILACAKO KADAR.
 • Ergün Ergün 9 gün önce
  Demek ki ne yapmak lazım ayasofya müzesini hakkınca camiye çevirmek lazım fakat yapacak nerede kim yapacak
 • Ali VeliAli Veli9 gün önce
  Cami yapsınlar. En büyük mesaj olur.
 • AbdullahAbdullah9 gün önce
  Bu mudur cevap? Ayasofyayi acmanin tam sirasi degil mi Allah askina. Daha ne kadar bekleyecegiz. Gavur dölü terorist bile ayasofyayi kurtaracagiz deyip diline pelesenk ediyor. Daha ne kadar bekleyecegiz
 • Metin AktepeMetin Aktepe9 gün önce
  Yayik yetersiz ibadete acilsin
 • semihsemih9 gün önce
  Yahu ben orada namaz kılmak istiyorum önündeyiz de ne demek içindeyiz dememiz lazım çami burası demek lazım

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019