• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Avrupa ülkesinden olay sözler! 'Türk SİHA'ları dengeyi tamamen bozdu'

Suriye, Libya, Azerbaycan ve Irak'ta yapılan operasyonları gündemine taşıyan İspanyol El Periódico gazetesi, Türk SİHA'larını gündemine taşıdı.

Yeniakit Publisher
2021-04-20 11:03:00 -
Avrupa ülkesinden olay sözler! 'Türk SİHA'ları dengeyi tamamen bozdu'

Azerbaycan, Libya, Suriye ve Irak'taki operasyonları ile dikkat çeken Bayraktar TB2 SİHA'lar dünyaya basınında hemen hemen her gün bir habere konu oluyor. Son olarak İspanyol basınında yer alan haberde Türk SİHA'ları için "Türk insansız hava araçları dünyayı fethediyor" ifadelerini kullanıldı.

Barcelona merkezli İspanyol gazetesi El Periódico’da, “Türk insansız hava araçları dünyayı fethediyor” başlıklı bir yazı kaleme alındı.

Yazıda, Türk İHA/SİHA’larının Libya, Suriye ve Karabağ’daki kullanımı üzerinde durularak şu ifadelere yer verildi:

Düzinelerce Rus uçaksavar sistemini imha etti

"Türk güçleri, Esed rejiminin saldırılarını birkaç gün içinde tamamen durdurdu. Çok sayıda tank ve topçu parçasına ek olarak düzinelerce Rus uçaksavar sistemi imha edildi.

Türkiye’nin başarısının bir sırrı vardı. Savaşın anahtarı olduğu kanıtlanan bir silah: son teknoloji dronlar. Türkiye'nin bu insansız hava araçlarını etkili bir şekilde kullanması, savaşın ne olduğunu değiştirmeye yardımcı oluyor.

Hafter’i ateşkes imzalamak zorunda bıraktı

Suriye’de olduğu gibi Libya’da da Türk İHA’larının kullanımı her şeyi değiştirdi. Hafter güçleri, halen devam eden bir ateşkes imzalamak zorunda kaldı.

Bayraktar İHA’lar, Türkiye'nin askeri gücünü hızlı ve ucuz bir şekilde projelendirmek için önemli bir araç. Şimdiye kadar maksimum propaganda etkisi yaratacağı çatışmalarda kullanıldı.

Türk İHA’ları Karabağ’da dengeyi bozdu

Türk İHA’larının dengeyi bozduğu bir diğer yer Karabağ Savaşı oldu. Azerbaycan tarafının Türk İHA’larına güveni o kadar büyüktü ki birçok asker savaştaki görevlerinin sadece insansız hava araçlarının saldırmasını beklemek olduğunu düşünüyorlardı.

Bayraktar Rusların saldırısını zayıflatabilir

Ukrayna sınırında Rus askerlerinin konuşlandırılmasıyla karşı karşıya kalan Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etti.

Amaç, Türk İHA’sı satın almaktan başka bir şey değildi. Bayraktar, Ukrayna Ordusu'na Rusya destekli ayrılıkçı güçlerin saldırısını zayıflatabilecek taktik bir savunma aracı verebilir."

Kaynak: Yenişafak

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nadim Hatipoğlu

Sadece onların değil bizim muhalefetinde dengesini değiştirdi ne edeceklerini ne yapacaklarını şaşırdı lar en sonunda gelip 128 milyar dolar yalan duvarına çarparak takla attı lar.bu sadece hedef şaşırtmak 104 generalin darbe bildirisi büyük ihtimalle taciz tecavüz olayları gibi adresi belli iyice şaşırdılar.
 • Yanıtla

şeyh şamil

bilgi tam doğru değil. doğru kullanılırsa Bayraktar arslanlar ukraynada rusları yavaşlatmaz ama tamamen imha eder. tepeden savaşı kaybeden ordu karada çakılır kalır ve imha olur. suriye libya ırak ve azerbaycanda olan bu.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23