• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Avrupa ülkesi şokta! Suriye'ye giden savaş gemisinde koronavirüs tespit edildi

Fransa’ya ait nükleer kapasiteli Charles de Gaulle uçak gemisinde koronavirüs vakalarının artması üzerine flaş bir karar alındı. Fransa gemisi, Irak ve Suriye'ye gitmekten vazgeçerek geri dönmeye başladı.

Yeniakit Publisher
2020-04-08 19:21:00 -
Avrupa ülkesi şokta! Suriye'ye giden savaş gemisinde koronavirüs tespit edildi

Fransa’ya ait nükleer kapasiteli Charles de Gaulle uçak gemisi, mürettebatta koronavirüs semptomları tespit edilmesi üzerine Ortadoğu’daki misyonunu yarıda keserek ülkeye erken dönüş yapıyor.

Fransa Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, nükleer kapasiteli Charles de Gaulle isimli uçak gemisinde bulunan 40 kişinin koronavirüs semptomları gösterdiği, bu nedenle tedbir amaçlı olarak geminin ülkeye dönmesine karar verildiği duyuruldu. Geminin birkaç gün içinde, ülkenin güneyindeki Toulon’a demirleyeceği açıklandı.

Açıklamada, “İlk vakalar yakın zamanda semptom göstermeye başladı. Hastalar arasında ağırlaşmış vakaya dair bir işaret yok” denildi. Semptom gösteren denizcilerin diğer mürettebattan izole edildiği ve durumlarının yakından takip edildiği belirtildi.

23 Nisan'da dönmesi bekleniyordu

Gemide 1760 personel bulunuyordu ve 23 Nisan’da ülkeye dönmesi planlanıyordu.

Charles de Gaulle, 21 Ocak’ta Akdeniz’e doğru yolculuğa başlamıştı. Irak ve Suriye’de bulunan Fransız güçlerin operasyonlarına destek vermesi bekleniyordu.

Geçen hafta da ABD’ye ait nükleer kapasiteli uçak gemisi Theodore Roosevelt’te benzer bir endişe yaşanmıştı. Pasifik'teki Guam adasında bulunan geminin kaptanı Brett Crozier, ABD donanmasına mektup yazarak tüm personelin karaya çıkarılmasını talep etmişti. Ancak Crozier mektubu basına sızdırdığı ve ‘durumu abarttığı’ gerekçesiyle görevden alınmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ulvi

Çanakkaledeki yeşil sarıklılar mı devrede acaba.
 • Yanıtla

osmanoğlu2023

bu yönüyle coronayı sevdim! hızır gıbi yetişti...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı