Ateşi söndü! Kilosu 500 liradan 5 TL'ye düştü

Sezon başında kilosu 500 TL'den satılan eriğin ateşi havaların ısınmasıyla birlikte söndü. Düşüşe geçen eriğin kilosu 5 TL'den satılıyor.

26 Nisan 2019 Cuma 11:49
Ateşi söndü! Kilosu 500 liradan 5 TL'ye düştü

Antalya'da sezon başında yaklaşık 500 liradan satılan eriğin kilosu 5 liraya kadar düştü.

Baharın gelmesiyle tezgahlarda yerini alan erik ve çağla, sezon başında yüksek fiyatlarıyla adından söz ettirdi. Yaklaşık 2 hafta önce tanesi 1 liradan satılan eriğin fiyatı, havaların ısınmasıyla düşüşe geçti. Erik, Antalya pazarlarında yarım kilosu 2 buçuk TL'den, 1 kilosu ise 5 liradan satılıyor.

Çağla ve yeni dünya 12 TL'den satılıyor

Tezgahları süsleyen karpuzun kilogramı 5 liradan alıcı bulurken, çağla ve yeni dünya ise 12 TL'den satılıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Nisan 2019 Cuma 11:49

YORUM YAZ

  • Celil YağmurCelil Yağmur1 ay önce
    Eriğin kavurması çok sağlıklı ve lezzetli olur. Bir şeyi zamanında yemek en sağlıklısı. Yemeklere soğan ya da biber yerine erik doğrayarak kızartırsanız ve soğan yerine erikle yemek yaparsanız hem daha ucuza gelir hem de mevsimi olduğu için daha sağlıklı olur. En doğrusu her sebzeyi zamanında yemektir. Eriği doğrayıp çekirdeğiyle kızartıp yemeklere katarsanız vitamininden daha çok istifade edersiniz. Hadi afiyetle.
  • misafirmisafir1 ay önce
    millet erikle doymuyor soğan, patates, domates, etten haber verelim.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019