Arjantin IMF’nin ağından kurtulmak istiyor

Ekonomi bakanının istifa ettiği Arjantin'de yeni bir kaos yaşanmaması için adımlar atılmaya başlandı.

20 Ağustos 2019 Salı 11:05
Arjantin IMF’nin ağından kurtulmak istiyor

Arjantin Ekonomi Bakanı Nicolas Dujovne’nin istifasının ardından ülkenin para birimi Peso’da yaşanan sert düşüşten sonra göreve gelmesi beklenen Buenos Aires Eyaleti Ekonomi Bakanı Hernan Lacunza’nın izleyeceği politikalar merak ediliyor.

Nicolas Dujovne’nin, Devlet Başkanı Mauricio Macri’ye yazdığı bir mektupla görevini bırakmasının ardından yeni bir kaos yaşanmaması için adımlar atılmaya başlandı. Arjantin’in Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) tarihindeki en büyük borç olan 57 milyar dolarlık stand-by anlaşmasından sonra ekonomi alanında alınacak tedbirlerin neler olacağı konusu birkaç güne kadar netleşecek. İktidar mücadelesinin verildiği ülkede halkın ekonomi alanında yapılmasını istediği reformların başında para birimi Peso’ya yeniden itibar kazandırılması ve alım gücünün yükseltilmesi var.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Ağustos 2019 Salı 11:05

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    15 Eylül 2019