THY - Güney Avrupa

Arabası takla attı hava yastıkları açılmadı… Firmadan gelen cevapla şoke oldu

Yaşadıklarını sosyal medya üzerinden paylaşan bir sürücünün iddiasına göre geçirdiği trafik kazasında aracı takla attı. Ancak yine iddiaya göre yaşanan bu kazaya rağmen aracın hava yastığı açılmadı. Durumu firmaya bildiren kazazede ise aldığı cevap karşısında şoka girdi.

21 Nisan 2017 Cuma 13:36
Arabası takla attı hava yastıkları açılmadı… Firmadan gelen cevapla şoke oldu

Geçtiğimiz Ocak ayında yaşanan olayda sürücü aracı ile takla atıyor. Ancak iddiaya göre aracın hava yastıkları açılmıyor.

İsminin açıklanmasını istemeyen kazazede olayı şu ifadeler ile anlatıyor: "Olay geçen Ocak ayında başıma geldi. Araç ile yolun ortasından yola doğru uzayan ve mecburi sağa dönüş veren refüjü son anda görüp direksiyonu kırsam da aracı toplayamayıp sağa doğru iki takla atarak durabildim.

Kaza sonrası otomobile ait fotoğraflar:

 

Ters dönmüş aracın içinden kendi imkanlarımla sürünerek çıktım. Sürünmeden ötürü ellerimde patlayan camlardan dolayı yaralanma ve takla sırasında başımı tavana vurmamdan dolayı büyük bir şişlik dışında başka bir zarar görmedim.

Dışarıya çıktığımda araçtaki hiç bir hava yastığının açılmadığını fark ettim. Bu durumu firma yetkilerine bildirdim. Yaptıkları incelemede kendilerinden kaynaklanan bir hata olmadığı sonucu çıktı. Ben de bu durumu paylaşmak istedim. Hani haberiniz olsun kaza falan yaparsanız hava yastığından medet ummayın. Kendi önlemlerinizi baştan alın."

Yaşanan bu durumu sosyal medya üzerinden duyuran kazazedeye kısa sürede büyük destek gelirken ilgili markaya da büyük tepki gösterildi.

İşte firmadan kazazedeye gelen yanıt: 

 

 

 

Kazaya ait diğer fotoğraflar:

 

 

 

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 13:36

YORUM YAZ

  • fatihfatih11 ay önce
    bu arabaya para verenlere hayret ediyorum,araba sanki sırf kaza yapsın ve hemen hurdaya dönsün diye yapılmış...
  • hay bin gunduzhay bin gunduz11 ay önce
    nissan mı o
  • Celalettin BacakCelalettin Bacak11 ay önce
    Rapor doğru. Çünkü dikkat ederseniz araçta direk çarpma yok ve iskelet sağlam. Kaportalarda takla atmadan dolayı ezilmeler var. Eğer çok hassas airbag sistemi olsaydı het seferindebilinçsiz kullanıcıların aracın kapısını sert çarpmasında bile yan airbagler açılabilirdi.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018