Antalya’da 100 işçiye CHP tırpanı

Hizmet-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil, eski Belediye Başkanı Menderes Türel döneminde işe alınan işçilerin ya çıkarıldığını ya da ilçelere sürgün edildiğini ifade etti.

12 Haziran 2019 Çarşamba 10:37
Antalya’da 100 işçiye CHP tırpanı

Hizmet-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil,  ülke genelinde CHP’li ve HDP’li belediyelerde yaşanan haksız yere işçi çıkışları ile sürgün olaylarının Antalya Büyükşehir Belediyesinde de yaşandığını belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim öncesinde “Siyasi düşünceleri ne olursa olsun işten çıkarma olmayacak” açıklamalarında bulunduğunu ifade eden Kandil, seçim sonrasında ise yaşananların Böcek’in söylemlerini yansıtmadığını aktardı.

100 kişi işten çıkarıldı

Eski Belediye Başkanı Menderes Türel döneminde işe alınan işçilerin ya çıkarıldığını ya da ilçelere sürgün edildiğini ifade eden Kandil, şunları kaydetti:

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve şirketlerinden yaklaşık 100 kişi işten çıkarıldı, yaklaşık 50 kişi sürgün edildi ve 3 bin 768 üyemiz sendikamızdan zorla istifa ettirildi. Önümüzdeki günlerde bu sayının daha da artacağı belirtiliyor. Üyelerimize, ‘Belediye İş Sendikasına geçin’ diye mesajlar atılıyor. Sürgün istifaya zorlamak için yapılıyor. Sürgüne gönderilen işçiler, eşleriyle ayrı yerlere gönderiliyor, aileler parçalanıyor. Zulüm yapılıyor.

Sürgüne gönderilen işçilere günlük yol harcırahı verilmesi gerektiğine işaret eden Kandil, aksi takdirde aldıkları maaşları yol parasına harcayacaklarını dile getirdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 10:37

YORUM YAZ

  • Ahmet Ahmet 13 gün önce
    İyi olmuş.
  • Ahmet Ahmet 13 gün önce
    İyi olmuş.
  • gggggg13 gün önce
    Zamaninda aynisini akp yapti simdi chp yapacak tabi ne dedik adalet bir gun size dw lazim olacak adimlarinizi ona gore atin bu arada bir cok haram yiyen bankamatik memurlarinizi da cikardilar goya dindarsiniz haramlari nasil yediniz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019