• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Annelere tehdit, HDP'ye ayar! Eylemler PKK'yı çıldırttı

PKK'nın sözde yöneticilerinde Mustafa Karasu, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde terör örgütü tarafından kaçırılan evlatlarını isteyen aileleri provokotörlükle suçladı. PKK elebaşı Karasu, ‘anneleri anlıyoruz’ diyen HDP’lileri ‘meşruiyet sağlıyorsunuz’ diye azarladı.

Yeniakit Publisher
2019-09-11 10:00:00 -
Annelere tehdit, HDP'ye ayar! Eylemler PKK'yı çıldırttı

Terör örgütü PKK, çocuklarını zorla dağa kaçırdığı anneleri tehdit etti. Örgütün elebaşlarından Mustafa Karasu, annelerin ‘Evlat Nöbeti’ni ‘özel savaş aracı’ olduğunu ileri sürdü. Ailelerin eylemini ‘provokasyon ve komplo’ olarak nitelendiren Karasu, HDP’nin bu konuya nasıl yaklaşması gerektiğinin adeta direktifini de verdi. Karasu, “Bazı HDP’lilerin ‘bu aileleri anlıyoruz ama gerillaya gitmelerinin bizimle alakası yok’ demesi yanlıştır. Bu ailelerin anlaşılacak bir yanı yoktur. Kürt halkının özgürlük savaşına karşı özel savaş aracı olarak kullanılmalarının nesini anlayacağız. Anlayışla karşılarsak o zaman bu aileler üzerinden yürütülmek istenen kirli özel savaş politikalarına meşruiyet kazandırılmış olunur” dedi. Terörist Karasu, “HDP’nin anlayacağı tek şey var, o da bu ailelerin özel savaş planlaması ve oyunları temelinde oraya gönderildiğidir” ifadesini kullandı.

Grup Başkanvekili açıklama yapmıştı

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, “Orada oturan anneleri ve babaları çok iyi anlıyoruz. O konuda en ufak hiçbir şüphemiz yok. Çünkü bizim mücadelemiz bir tek anne ve babanın daha acı çekmemesi içindir” demişti.

Oğlunu intihara sürüklediler

PKK’nın kirli oyununu bozan ‘Evlat Nöbeti’ndeki annelere fiili tehditler de sürüyor. Bir oğlu 11 yaşındayken dağa kaçırılan ve iki oğlu da terör örgütü üyeliğinden cezaevinde olan anne Remziye Akkoyunlu, PKK’nın kanlı yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi. Akkoyunlu, eylemini sonlandırması için PKK’nın cezaevindeki oğlunu intihara sürüklediğini söyledi. Akkoyunlu, “Bir oğluma kavuşmak için burada feryat ederken, PKK beni diğeri ile sınamaya kalkıyor” dedi.

Uzun namlulu silah dayadılar

Dağa kaçırılan oğlu için HDP İl Başkanlığı önünde ‘ oturan Mustafa Biçer de PKK’lıların başlarına uzun namlulu silah dayayarak, eyleme katılmamaları için tehdit ettiğini söyledi. Biçer, “HDP Bağlar İlçe Gençlik Kolları’ndan olduklarını söyleyen 3 kişi kafamıza uzun namlulu silah dayadı. Oturma eylemini sonlandırmamız için tehdit ettiler. Bize ‘HDP binasına giderseniz önce evladınızı, sonra da sizi öldüreceğiz. Oraya gitmeyeceksiniz, katılmayacaksınız’ dediler” diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hizipsavar

evet sayın seyirciler şimdi söz hakkı diğer ortaklarda mikrofonlarımız ; chp, ip, saadet ve hdpkk ya çeviriyoruz. pardon anlamadım ses yokmu. İNANDIĞIMIZ ALLAH C.C. BELANIZI VERSİN. BUNLARA OY VERENLERE HAKLARIMIZ ASLA HELAL DEĞİLDİR. ORDA ne olursa olsun asla helal etmeyeceğim.
 • Yanıtla

kaan

Bu annelerin direnizi 40 yıllık terorle savaşan ülkemiz için bir şanstır, güçlü bir silahtır. PKK ve HDP bundan rahatsızlık duyuyorsa doğru bir strateji izlemek adına bu annelerin desteklenemis çok önemli. Sivil Kuruluşlar, kadın sanatçılar, kadın sporcular, dernekler ve vatandaşlardan özellikle şehit yakınları kadınlarımızın bu oturma eylemini kayıtsız desteklemesi ve oradaki kalabalığı canlı tutması gerekir. Hem AB ve hem de ülke genelinde bu eylem çok ses getirecektir. Umarım başarısızlıkla sonuçlanmaz ve dağılmazlar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23