• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ankara Barosu’ndan sapkınlara eğitim semineri

Karanlık odaklarca, her geçen gün ailenin temelini sarsacak yeni uygulamalar yürürlüğe konulurken, ailesiz ve cinsiyetsiz toplum isteyen odakların çalışmaları devam ediyor. Son olarak, 10 Şubat tarihinde Ankara Barosu tarafından sapkınlara yönelik eğitim semineri düzenlendi.

2019-02-13 10:11:00 -
Ankara Barosu’ndan sapkınlara eğitim semineri

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

Karanlık odaklarca, her geçen gün ailenin temelini sarsacak yeni uygulamalar yürürlüğe konulurken, ailesiz ve cinsiyetsiz toplum isteyen odakların çalışmaları devam ediyor. Son dönemde bazı çevreler tarafından desteklenen ‘LGBTİ’ sapkınlığı meşrulaştırılmak isteniyor. 10 Şubat tarihinde Ankara Barosu tarafından sapkınlara yönelik olarak eğitim semineri düzenlendi. Ankara Barosu resmi internet sitesinde seminerin  gündelik hayatta ayrımcılığa uğrayan ve nefret söylemlerine maruz kalan bireylerin haklarını korumak ve savunmak üzere bir araya geldiği belirtilirken, söz konusu seminere Avukat Cüneyt Toraman, “Ülkemizde bu kadar sıkıntı varken, bu kadar çok yetersiz eleman varken Türkiye’nin en büyük barolarından biri, böyle işlerle uğraşmaya bu kadar vakti nasıl buluyor?” şeklinde tepki gösterdi.

‘Barolar asıl işleri için kafa yorsun’

Türkiye’nin bunca sorunu varken böyle işlere nasıl zaman buluyorlar aklım almıyor” diyen avukat Cüneyt Toraman, “Ankara Barosu da dahil olmak üzere diğer barolarımız lütfen işini yapsın. Bu tip şeylerle vatandaşlarımızın sinir uçlarına dokunacak uygulamalar yapılmasına gerek yok. Görevlerini bilmiyorsa kitabı açsın, kanunlara baksın. Türkiye’nin en büyük barolarından bir tanesi Ankara Barosu. Dünyada bütün işler tükendi, Türkiye’de bütün işler tükendi, hukukla hiçbir problemimiz kalmadı tek derdimiz bu oldu. Önce avukat arkadaşlarımızın sorunları bir çözülsün. Ülkemizde o kadar çok yetersiz avukat var ki, bu arkadaşlarımızın eğitimi için, eksikleri için 24 saat uğraşsalar yine yetişemezler. Hukuk fakülteleri o kadar yetersiz mezun veriyor ki önce bu mezun olan arkadaşlarımızın eksiklerini kapatmak lazım. Ülkemize sağlam hukukçular lazım. Barolar asıl işleri için kafa yorsun. Mahkemenin karşısına mantar gibi avukat stajını yapan gidiyor. Bu durumdan kendilerini hiç mi rahatsız hissetmiyorlar” şeklinde konuştu.

‘Bu, baronun işi değil’

1136 Sayılı Avukatlık Kanunu, barolara doğrudan doğruya avukatların özlük haklarını, avukatların gündelik hayata ilişkin yaşadıkları problemlere karşı onların yanında olmayı bir vazife kılıyor” hatırlatmasını yapan Türkiye Adalet Araştırmaları Merkezi Başkanı avukat Dr. Mehmet Sarı ise, “Baroların bu anlamda meslek ve meslektaşların sorunlarını bir tarafa bırakıp toplumdaki uç noktalara eğilimleri, temel gündem haline getirmesi kabul edilebilir değildir. Bu noktadaki marjinal noktaların sanki gündelik bir sorunmuş gibi öncelikli bir konu haline getirmesi kabul edilebilir değil. Özellikle avukatların bunu kabul etmesi mümkün değil. Avukatların temsil ettiği meslek örgütleri tüm avukat camiasının bir çatı örgütü barolardır. Dolayısıyla Ankara’daki farklı alandaki tüm avukat kitlesini temsil olarak hareket etmelidirler. Toplumun uç noktası olan bu konunun normalleştirilmesi kabul edilemez. Bu eğitim baronun vazifesi değil. Bu açıdan bu uygulamayı reddediyorum. 2016 yılı İstanbul Barosu Başkan adayı olarak bunu kabul etmiyorum” diye konuştu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı