• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

'Altından daha fazla kazandıracak' diyorlar! Herkes yatırım yapmaya başladı

Mardin'de son zamanlarda çok sayıda vatandaş altın yerine gümüşe yatırım yapmaya başladı. Uzman isimler ileride gümüşün altından daha fazla kazandıracağını düşünüyor.

Yeniakit Publisher
2021-10-27 10:57:00 - 2021-10-28 09:09:28
'Altından daha fazla kazandıracak' diyorlar! Herkes yatırım yapmaya başladı

Gümüşü takı olarak kullanan Mardinliler gümüşe yatırım yapmaya başladı.

Yaklaşık 20 yıldır bu mesleği icra ettiklerini kaydeden Akyüz Gümüş Mağazaları İşletmecisi İliyo Akyüz, "Ben kendi küçüklüğümden beri kuyumcularda işe başlayıp oyun sanatı öğrendim. Ailecek de bu sanatı icra ediyoruz. Aile boyu sanatı icra etmemizdeki en büyük nedenlerden biri atalarımızdan bize miras kalmasından dolayı kaynaklanıyor. Biz de elimizden geldiği kadar atalarımızdan bize miras kalan bu sanatı yaşatmayı ve gelecek nesillere aktarmak çabası içerisindeyiz. Son zamanlarda vatandaşın gümüşe doğru bir yönelmesi var" dedi.

Son zamanlarda altın kaplamalı ürünlere yönelindiğini belirten Akyüz, "Gümüş üzeri altın kaplama altından bir farkı yok. Altın kaplamalı aynı zamanda Trabzon setimiz, bileziği, kolyesi, küpesi takım halinde. 14 ayar altından bir farkı olmayan tamamen zirkon taşlarla ve rodyum kaplama yapılan gümüşler vatandaşların son zamanlarda en çok tercih ürünler arasında yerini aldı. Yeni evlenen çiftlerimize genellikle bunları tavsiye ediyoruz. Bunları yeni evlenen çiftlerimiz alıyor. Eskiden insanlar gümüşü sadece takı, aksesuar olarak alıp kullanıyordu" diye konuştu.

"Gümüş külçeler yatırım anlamında değer kazandı"

Son zamanlarda özellikle gümüşün de değer kazanmasından dolayı insanların külçeye yatırım yaptığının görüldüğünü dile getiren Akyüz, "2 kiloluk ya da yarım kiloluk külçeler halinde alınıp yatırım yapıldı ve gümüş altına oranla son yıllarda çok daha fazla para kazandırdı. Kısa vadeli yatırımlarda gümüşe yatırım yapmak çok daha mantıklı. Çok daha fazla değer kazanacak. Son zamanlarda vatandaşlar gümüşe çok daha fazla yatırım yaptı. Çünkü ilerleyen dönemlerde altından çok daha fazla kazandıracağı öngörülüyor" şeklinde konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sevgi

Ya sizler insanlarla dalga gecmeyi adet haline ketirdiniz galiba emelilere müjde diyerek sacma sapan yazilar yatirim altina degil gümüse asgari ücretle hangi yatırım birileri gibi bizlere gökten para yagmıyor ALLAH Sizlerı af etmesin kula kulluk yapanları yeter artık ölüm sizlerede gelecek kabirde yersiniz budünyada oldugu gibi ejder meyvelerini bizi yöbetenlerle
 • Yanıtla

Mustafa

Kayserili apo ne ismine ne soy ismine nede Kayseri'ye hainlik yapıyor kkoglu dan daha tehlikeli İngiliz mandasini çoktan kabul etmis manda kardeşim diye makamları ikram edene bu hainliği yapıyorsa vatana neler yapmaz RTE olmazsa vatanı çoktan satarmis
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23