Almanya'dan Türkiye'ye Adil Öksüz cevabı

"FETÖ'cü Adil Öksüz? nerede" sorusuna cevap veren Almanya Dışişleri Bakanlığı "Kişisel bilgi veremeyiz" açıklamasında bulundu.

13 Haziran 2018 Çarşamba 15:37
Almanya'dan Türkiye'ye Adil Öksüz cevabı

Türkiye'deki hain darbe girişiminin ardından Almanya'ya kaçan FETÖ'nün "Hava Kuvvetleri İmamı" Adil Öksüz'ün Almanya'da saklandığı konusundaki şüpheler ortadan kalkıyor. FETÖ firarisi Adil Öksüz ile sorduğu sorulara açık cevap cevap vermeyen Alman İçişleri Bakanlığı, kaçamak cevapla, Öksüz'ün Almanya'da olduğunu dolaylı yoldan doğruladı.

ŞÜPHELENDİREN CEVAP

Almanya İçişleri Bakanlığı sorulara, "Kişilik hakları nedeniyle şahıslar hakkında bilgi vermiyoruz" cevabını verdi. Genelde bakanlık Almanya'da olmayan kişiler hakkında bu tip sorulara, "Bu kişinin Almanya'da bulunduğuna dair elimizde bilgi yok" cevabını veriyor. Bakanlık, Öksüz ile ilgili, "Adres tespiti yapmak için harekete geçilmişti. Yerini tespit edebildiniz mi?" sorusuna da yanıt vermedi.

İŞTE SABAH'IN SORULARI

- Öksüz'ün nerede olduğu biliniyor mu?

- Biliniyorsa, Alman güvenlik birimleri ne gibi önlemler aldı?

- Elde edilen bilgiler Federal Kriminal Dairesi'ne iletildi mi?

- Henüz bir bilgi edilemediyse, Adil Öksüz'ün hala ikametinin tespiti için çalışma yapılıp yapılmadığını sormak istiyoruz.

"ÖKSÜZ BERLİN'DE"

ALMAN hükümeti Adil Öksüz'ün nerede saklandığı konusunda sessiz kalırken, Anadolu Ajansı, Öksüz'ün örgütün Berlin'de kiraladığı bir evde saklandığını bildirdi. Apartmanda yaşayan Almanlar, zilin üzerinde yazan ismi tanımadığını belirtti. AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, Öksüz'ü saklayan kilit isim olan Ali A., Berlin'deki FETÖ yapılanmasının etkili unsurlarından. Berlin'de birçok gayrimenkulü bulunan firari Ali A.'nın, Türkiye'den çok sayıda FETÖ elebaşının yasa dışı yollarla başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerine kaçışını ve barınmasını organize ettiği belirtiliyor. Öksüz'ün Ali A. tarafından korunduğu, bu kişinin yardımıyla dikkat çekmeyecek şekilde Almanya içinde seyahat ettiği gelen bilgiler arasında.

Sabah

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba 15:37

YORUM YAZ

 • ziya eskibarziya eskibar7 ay önce
  ben mit ajani olsaydim cokdan bunu almanya bulur, fisini cekerdim, nasil olsa almanyada isim gücüm yok, 3 tane evim var kira geliriyle gecinip gidiyorum fadimanayla.
 • Yunus 16Yunus 167 ay önce
  ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ, ADİL ÖKÜZ NERDE? ÖNCE TAHLİYE SONRA AA KAÇMIŞ
 • Hy-hyHy-hy7 ay önce
  Ben biliyorum,dışarıda....Onun .... yere geri sokun.Rahat durmuyor pi. kurusu...
 • fetösavarfetösavar7 ay önce
  Bu adam yakalandı ve sonra kaçtı adı altında salıverildi...Kim saldı diye sormak lazım önce...Bu olayı medyaya yansımadan mit ya da dışişleri bakanlığı araştırsa daha sağlıklı cevaplar alırız...Bu herif direkt yakalanıp öttürülmeli
 • a.ahmeta.ahmet7 ay önce
  keşke sabah bu soruları adil oksüzü yakalayıpta ortadan kaybeden kaybettirenlere sorsaydı neden nasıl niçin..
 • yunusgüzel yunusgüzel 7 ay önce
  Aldınmı cevabını. Kibarca söylemişler Bende söyleyim Nah alırsınız.
 • ......7 ay önce
  Batı çökmüş, enkazını kim kaldıracak? Asıl mesele bu. Kimse enkazı kaldırmaya yanaşmıyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ocak 2019