• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Almanya’dan Türkiye’deki laikçilere tokat gibi cevap

Almanya Kadın Jimnastik Milli Takımı, “jimnastikte cinsel nesneleştirmeye” karşı duruş sergilemek için 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’ndaki yarışmalara tüm vücudu örten (dar da olsa) kıyafetle katılıyor.

Yeniakit Publisher
2021-07-30 18:16:00 -
Almanya’dan Türkiye’deki laikçilere tokat gibi cevap

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda mücadele eden ve son dönemde farklı tarzdaki kıyafetleriyle şampiyonlara katılan Almanya Kadın Jimnastik Takımı, Tokyo 2020 müsabakalarında da bu tutumlarını yineledi. Dün Ariake Jimnastik Merkezi’nde yapılan kadınlar genel tasnif final müsabakalarında​​​​​​​ Elisabeth Seitz ve Kim Bui, Almanya adına mücadele etti. 2 sporcu takım elemelerinde olduğu gibi yarışmaya, bacakların çıplak kaldığı mayolar yerine vücutlarının tamamını (dar da olsa) örten mayolarla çıktı. İlk olarak nisan ayında düzenlenen Avrupa Artistik Jimnastik Şampiyonası’nda söz konusu kıyafet değişikliğine giden Alman sporcular, jimnastikte cinsel nesneleştirmeye karşı duruş sergilemek amacıyla bunu gerçekleştirdiklerini duyurmuş ve dünya genelindeki meslektaşlarından birçok destek mesajı almışlardı. Kadın jimnastikçilerin, vücudu sıkı sarması koşuluyla uluslararası turnuvalarda kalçadan ayak bileğine kadar tek parça esnek giysi giymesine izin veriliyor. Öte yandan; Almanya’nın “cinsel nesneleştirme”yi fark etmesi takdirle karşılanırken, giyilen mayoların darlığı da, “fazla değişen bir şey yok” eleştirilerini beraberinde getirdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

osmanli

Bizdeki laiklerin derdi din ve devlet islerining birbirinden ayrilmasi degil. Ismal ve devlet ilserining bir birinden ayrilmasi, bu bir. ikincisi, onlarin derdi islamla, baska bir dinle dertleri yok. Islamin butun emir ve yasaklarina karsi olmakla beraber, hiristiyanligin, museviligin ve dahi diger dinlerin ve dinsizligin emir ve kurallariyla bir problemleri yok. artik hala bunu ulkede anlamayan varsa benim zaten baska bir diyecegimde yok.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23