• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Alman Bakan, Netanyahu ile tartıştı! 'Resimlerini gösterebilirim'

Yeniakit Publisher
2024-04-19 00:25:00 -
Alman Bakan, Netanyahu ile tartıştı! 'Resimlerini gösterebilirim'

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock'un, İsrail ziyaretinde Başbakan Binyamin Netanyahu ve ev sahibi yetkililere, "Gazze'yi açlığa sürüklüyorsunuz. Gazze'deki açlık felaket durumunda. Telefonumda size aç çocukların resimlerini gösterebilirim." dediği iddia edildi.

Kanal 13'ün görüşmenin tanıklarına dayandırdığı haberine göre, çarşamba günü İsrail'i ziyaret eden Baerbock, Netanyahu ve savaş kabinesi üyesi Ron Dermer ile Gazze'deki açlık konusunda tartıştı.

Baerbock'un, Netanyahu ve Dermer ile görüşmesinde İsrail'in yardımları kısıtlaması nedeniyle yaşanan kıtlığı gündeme getirerek, "Gazze'yi açlığa sürüklüyorsunuz. Gazze'deki açlık felaket durumunda. Telefonumda size aç çocukların resimlerini gösterebilirim." dediği aktarıldı.

Bunun üzerine Netanyahu'nun, Alman Dışişleri Bakanı'na "Çıkar telefonunu göster. Gazze Şeridi'nde açlık durumu yok. Sürekli takip ediyoruz." iddiasında bulunarak, Gazze'de çarşı, pazar ve kumsal fotoğraflarıyla "açlık olmadığını" savunduğu paylaşıldı.

Baerbock'un, Netanyahu'ya "Bu resimleri göstermeyi bırakmanızı tavsiye ederim, bu gerçeği yansıtmıyor. Gazze'de açlık var." diye yanıt verdiği belirtildi.

Netanyahu'nun, fotoğrafların gerçeği yansıttığında ısrar ederek, "Bizler Naziler gibi sanal gerçeklik yaratacak değiliz." ifadesini kullandığı öne sürüldü.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Baerbock'un da "Gazze Şeridi'ndeki doktorlar ve uluslararası basın yalan mı söylüyor" diyerek, buraya daha fazla insani yardım gönderilmesini talep ettiği, tartışmalarda Netanyahu'nun sesini yükselttiği, Baerbock'un da Netanyahu'nun gösterdiği fotoğrafları dikkate almadığı aktarıldı.

Baerbock ve İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron, çarşamba günü İsrail'e gerçekleştirdiği ziyarette, "İran'ın füze ve insansız hava aracı saldırısına misilleme" konusu ve Gazze'yi görüşmüştü.

İsrail'in 16 yıllık ablukasının ardından 7 Ekim'den itibaren aralıksız saldırdığı, 2,3 milyon nüfusluk Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilerin yüzde 90'dan fazlası en az bir kez zorla yerinden edilmiş durumda. Ağır yıkımın yaşandığı, kuşatma ve işgal altındaki bölgenin özellikle kuzeyindeki kıtlık manzaraları "insanlık ayıbı" olarak nitelendiriliyor.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı 1 Nisan'da, 28'i çocuk toplam 32 Filistinlinin açlık ve susuzlukla can verdiğini açıklamıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hafi Deutschland, göreyim seni!!!

Almanya kır zincirlerini! İtrailin köleliğinden kurtar kendini! Bu adi İTRAİL 'bize soykırım yaptınız' acıtasyonuyla ve herzamanki gibi Amerika Birleşik Terör Devletleri ve İngiltere'nin de sınırsız desteği ile sizi 80 senedir kafa kola almış, hatta kene gibi kanınızı emiyor! Hazır Dünya kamuoyu çakal İTraile sırtını dönmüşken, kurtul bu yükten, sen de özgürlüğüne kavuştu!,

Barut66

inanmayin
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23