'Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu görüştü' iddiası!

Fırıldak Sebo olarak tanınan Sabahattin Önkibar, yeni parti çalışmaları hakkında Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu arasında yapılan görüşmeye dair dikkat çeken iddialarda bulundu.

16 Temmuz 2019 Salı 23:08
'Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu görüştü' iddiası!

'Fırıldak Sebo' lakaplı yazar Sebahattin Önkibar, yeni parti çalışmaları hakkında, "Aktaracaklarım kulis fısıltıları değil kesin bilgilerdir" diyerek flaş bir iddiada bulundu.

Sebahattin Önkibar, yeni parti konusunda Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu arasında pürüz olduğunu belirterek, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yakın zamanda canlı yayına katılıp geçmişte yaşananlara ve güncel konulara ilişkin açıklamalarda bulunacağını söyledi.

İşte Önkibar'ın o yazısı:

Birkaç hafta önce aracılar Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ı buluşturur. Ancak, Abdullah Gül bu görüşmeye karşı çıkarak şöyle demiştir:

Ahmet Davutoğlu kamuoyunda dinci imajı ile bilinir ve böyle biri bizim yeni partimizde olmamalıdır…”

Gül de benim gibi yardımcı olsun

Gül’ün bu menfi bakışına ve rezervine rağmen Babacan ile Davutoğlu bir araya gelir.

Uzun müzakereler sonunda Ahmet Davutoğlu Babacan’a şunu söyler:

“Tamam Ali Bey genel başkanlığınıza evet deyip yardımcınız olmayı kabul ediyorum ama bir şartım var.”

Babacan “Nedir” deyince Davutoğlu devam eder:

“Sayın Abdullah Gül’de gelsin benim gibi sizin yardımcınız olmayı kabul etsin.”

Ali Babacan:

”Sayın Gül bu aşamada aktif görev almayı istemiyorlar. Bize yol gösterecekler.”

"Gül'ü utandıracağım"

Davutoğlu:

”Bunun adı fırsatçılık ve pusuya yatmaktır. Abdullah Bey siyaset peygamberi ya da birilerinin kayyımı gibi davranmaktan vazgeçmeli, yani sahneye çıkıp bizler gibi açıktan meydan okumalı...”

Gül ile Davutoğlu arasında köprüler atılmış durumda ki bunun nedenlerinden biri de Abdullah Bey’in Davutoğlu’nu “Tayyib’in gizli adamı” olarak görmesi ve sunmasıdır.

Ahmet Davutoğlu, Gül’ün bu yakıştırması bağlamında yakın çevresine şunu söylüyor:

“Önümüzdeki günlerde iki ayrı TV kanalına çıkıp Tayyip Erdoğan’ın yaptığı yanlışları ortaya koyup, bana o yakıştırmayı yapan Sayın Gül’ü utandıracağım.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Temmuz 2019 Salı 23:08

YORUM YAZ

 • Vatan severVatan sever1 ay önce
  Birbirlerine dusup beter olurlar insaallh.partide durup mucadele edip iltdidara yardimci olsalar.ikdidar hainlerin eline gecmez.bu millet onlari da kucaklardi
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 1 ay önce
  Bu yeni fitne gladioyapılanmasının altından ne Mr davidson nede Mr Fatherlykalkabilir. Bu millet Davidson’a ve Fatherly’ e öyle bir tokat vurur ki pusudaki Mr. rose bile bunun sillesinden ağır yaralanır.
 • mehmetmehmet1 ay önce
  allah razi olsun reisten sizin ucunuzude siyaset coplugune gonderdi ve kiyamete kadar orda kalacaksiniz...
 • mehmetmehmet1 ay önce
  abdurrahman dilipakda bunlara gitsin oy versin ve oy toplasin...
 • şubat soğuğu, yaz sıcağışubat soğuğu, yaz sıcağı1 ay önce
  Abi bizim çalışma ofisi acayip sıcak! Fırıldak Sebo kendini ofisimizin tavanına bağlayıp döne bilir mi? Neyse parası veririz, gazetede aldığından fazla da olur yağni!
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Dikkat sizlerden Lider olmaz.vesselam
 • AgaAga1 ay önce
  Babacan a güle davutoğlu na tümden saldıran aslında reise saldırır.Bu adam çok tehlikeli.Siyasî ayrışma oldu net bu.Ama gül ve diğerleri ak parti için geçmişleri açısından değerlidir
 • Millet Millet 1 ay önce
  Sayın Davutoğlu Hadi Gül'ü utandıracaksınızda acaba siz hiç utanmayacakmısınız? Hangi FBI destekli lağam çukurunda kin kusacaksınız ki!....
 • hasanhasan1 ay önce
  lütfen şu lingi tıklayıp perinçekin dediklerini bir dinleyin bu üçlünün ne olduğunu anlayın.... https://youtu.be/TioLtwM6-y8
 • abidinabidin1 ay önce
  gül hayırsızların piridir. gülün olduğu yerde ot bitmez. onun için yeni bir parti düşünülüyorsa gülü kendilerinden uzak tutmak zorundadırlar.
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  Hepsi de Ak Partinin kuruculari fazla dallandırıp budaklandırmaya gerek yok. Gül zaten agırdan alıp löpcülüge meyilli. ama tekkeyi bekleyen corbayı icer. Babacan iclerinden en yigidi cıktı, gitti Reize dobra dobra napcanı söyledi. Dogru yanlış ayrı bi konu.
 • MisafirMisafir1 ay önce
  Sizi anlamıya çalışıyorum ama inanın anlayamıyorum. Bu insanları manşete taşıyorsunuz Allahın her günü zaman herşeyin ilacı derler. Bunlarda fani mezarlıklarda bu insanlar gibi çok var. Önemli olan kubbede hoş seda bırakmaktır. Bunlar bunu başaramadılar.ve başaramayacaklar. Davutoğlu suriye politikasını başımıza bela etti.Babacan da derviş politikalarının sonucunda oluşan parayı yedi 15 yıl ekonomi bakanlığı yaptı en değerli fabrikalar özelleşti sonrada kendisi tüydü
 • mustafamustafa1 ay önce
  Boş kaldıysanız gidin israil-amerika-avrupa çin ile didişin.Müslümanın enerjisini boşa akıtmayın.Vebali ağır olur.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  ÜÇÜDE KALLEŞ, AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE. ÜÇ KALLEŞLER, ÜÇ NANKÖRLER. SELO DA FETÖ KOKUSU VAR! BİRİLERİ DE ( Bülent, Faruk,...) ÇIKIYOR, ERDOĞAN I SIRTINDAN HANÇERLEYEN BU KALLEŞLERLE TEKRAR BİRLİK OLALIM ANLAŞALIM DİYOR!! AGÜL 2014 DEN BUGÜNE HANÇERLİYOR, ADAVUTOĞLU KASIM 2015 DEN BUGÜNE HANÇERLİYOR, ABABACAN O KADAR SİNSİ Kİ NE ZAMAN NEREDEN NASIL HANÇERLEDİĞİ ANLAŞILMADI!! ERDOĞAN I DEVİRMEK İÇİN HER YOLU DENİYEN ÜÇ KALLEŞLER İLE OTURALIM KONUŞALIM MIŞ MIŞ MIŞ.
 • Ekrem kanpolatEkrem kanpolat1 ay önce
  Bu adamlar emperyalizmr köleliğe soyunmuş zavallılardır
 • senasena1 ay önce
  Ya hayır söyle ya sus.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019